З 01 вересня 2020 року Державною службою України з питань праці на території України посилено контроль за оформленням трудових відносин

З метою застереження роботодавців виконавчий комітет Фастівської міської ради нагадує, що відповідно до ч. 3 ст. 24 КЗпП України: «Працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України».

Порядок оформлення найманих працівників для фізичних осіб – підприємців, які використовують найману працю  простий і включає в себе три кроки:

– укладення трудового договору;

– оформлення наказу про прийняття на роботу;

– повідомлення Державної податкової служби.

Для оформлення на роботу працівник надає:

– паспорт або інший документ, що посвідчує особу;

– індивідуальний податковий номер;

– трудову книжку (за наявності)

При необхідності, надаються:  документи про освіту, довідка про стан здоров’я тощо.

Згідно з чинним трудовим законодавством України заборонено вимагати від працівників відомості про їхню партійну і національну приналежність, походження, реєстрацію місця проживання чи перебування !

Звертаємо увагу, що фізичні особи – підприємці  повинні укладати трудові договори з найманими працівниками, виключно  в письмовій формі.

   Трудовий договір вважається укладеним тільки після того, як його підписали роботодавець і працівник і видано наказ (розпорядження) про прийняття працівника на роботу.

Крім того після укладення трудового договору та до моменту допущення працівника до роботи ФО – П, який використовує найману працю, в порядку визначеному постановою КМУ № 413 від 17.06.2015, обов’язково повідомляє орган ДФС за місцем свого обліку.

Після оформлення працівника на роботу підприємець в порядку, визначеному  Інструкцією  про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженою наказом Мін’юсту, Мінпраці, Мінсоцзахисту   від 29.07.1993 р. заповнює трудову книжку.

Звертаємо увагу, що трудові книжки ведуться на всіх працівників, які працюють  більше п’яти днів. Трудові книжки працівників, які працюють у ФО – П, зберігаються безпосередньо в самих працівників.

Відсутність печатки ( якщо підприємець працює без печатки) не  заважає йому вносити записи до трудової книжки працівника. Усі записи підприємець, який працює без печатки, засвідчує своїм підписом   ( відповідно до ст. 58 – 1 Господарського кодексу України, наявність печатки не обов’язкова)

Допуск працівника до роботи без офіційного працевлаштування, заборонено!!!

                                                                                                                                      Інф. відділу з питань праці

                                                                                                                                 УСЗН викон. ком. ФМР.

 

БІЛЬШЕ НОВИН

ДИВИТИСЬ