Вшанували пам’ять невинно страчених у фастівському “Бабиному Яру”

  • 29.09.2020

Фастівський “Бабин Яр”

Сьогодні 79-ті роковини одного з найжахливіших символів Голокосту – масових розстрілів мирного населення в урочищі Бабин Яр у Києві, вчинені нацистами у 1941-1943 роках. Це страшна сторінка в історії всього людства. Понад сто тисяч людей стали жертвами спотвореного світогляду та нелюдської жорстокості.

В Україні сотні скорботних місць, де у роки Другої світової війни лютував Голокост і проходили масові страти. Є таке місце і на території Фастова. Пам’ятний знак розташований біля Братської могили жителів міста, розстріляних фашистами в 1941-1942 роках. Сьогодні пам’ять невинно страчених хвилиною мовчання вшанували міський голова Михайло Нетяжук, заступник міського голови з гуманітарних питань Олена Давиденко та представники 4-ї школи на чолі з директором Наталією Фесенко.

Саме тут, неподалік сьогоднішньої школи №4, був фастівський “Бабин Яр”. Наприкінці останніх днів 1941 року на вулицях міста були розклеєні накази, які сповіщали, що всьому єврейському населенню належить з’явитися до комендатури, взявши з собою цінні речі, одяг та білизну. У призначений час гітлерівці вишикували людей у колони і погнали сюди, на околицю Фастова, де й розстрілювали їх, відібравши перед тим усі цінні речі. Передсмертний крик і плач немовлят, матерів, літніх людей і довгі автоматні черги лунали кілька днів. Німці поставили біля поховання своїх вартових, які добивали поранених, коли ті намагалися вибратися з могил.

Фастівчани декілька днів чатували біля поховань в надії врятувати хоч когось, але фашисти погрожували вбити кожного, хто наблизиться до могил

Усі ми маємо пам‘ятати про ті злочини, щоб ніколи знову не допустити їхнього жахливого повторення.

Бережімо вічну пам‘ять про невинних.

БІЛЬШЕ НОВИН

ДИВИТИСЬ