Велике серце, віддане Україні

  • 03.03.2020

Василя Портяка часто називали прикарпатським письменником. Певною мірою це відповідає дійсності, оскільки у творчості уродженця Івано-Франківщини,  превалювала тематика краю, що подарував йому життя. Але талант новеліста, відчутний внесок в кінематограф країни, яку він так палко любив, «уміння побачити в історії велике серце людини — її ніжність, гнів і розпач», – за словами кінокритика Сергія Тримбача, зробили автора чудової короткої прози і кіносценариста  надбанням всієї  України.

Фастів теж за правом вважає Василя своїм сином. Тут він прожив переважну частину свого свідомого життя, творив, був одним з найактивніших організаторів руху за незалежність України, і нині в місті проживає його сім’я.

Сьогодні фастівчани – друзі, соратники, поціновувачі творчості вшановували пам’ять талановитого митця, рік по смерті якого виповнюється у ці дні. У міському краєзнавчому музеї, де він вважався не випадковим гостем, відбувся вечір пам’яті нашого земляка. Учасники зустрічі, пом’янувши його, переглянули популярний гостросюжетний художній фільм «Нескорений», в якому йдеться про долю командира, славетного генерал-хорунжого Української повстанської армії Романа  Шухевича. Вдала спроба художніми засобами донести до глядача правду про події воєнного та повоєнного часу в Західній Україні – значна заслуга сценариста В. Портяка.

Довідково: Національна спілка письменників України та Фастівська міська рада заснували Міжнародну літературну премію малої прози (оповідання, новела) імені Василя Портяка. Мета Премії – увіковічення пам’яті одного з найкращих новелістів сучасності Василя Портяка, сприяння розвитку короткої прози, відзначення сучасних майстрів новели та оповідання, а також пошук нових імен в українській літературі. Премія присуджується щороку 31 березня до дня народження Василя Портяка.

БІЛЬШЕ НОВИН

ДИВИТИСЬ