В Київській ОДА відбувся тренінг для працівників медіа та комунікаційних підрозділів громад

• 12.02.2024
А ви знаєте про базовий протокол саморегуляції «4 стихії»? Це інструмент психологічної самодопомоги, який повинен знати кожен українець.
«4 стихії»: повітря, вода, земля та вогонь. І на кожну із стихій є ряд занять, які допоможуть наблизити свій психоемоційний стан до рівноваги.
Вправа «Повітря»
Дихання за прямокутником. Видих 4 секунди, затримка повітря 2 секунди, вдих – 4, затримка – 2 секунди. Таких кіл варто зробити 3-4, щоб нормалізувати стан.
Вправа «Вода»
Сухість в роті дає сигнал мозку про небезпеку, що призводить до акумуляції різноманітних процесів в організмі. У стресовій ситуації варто випити кілька ковтків води, якщо води небагато – змочити нею губи. Якщо ж геть нема, потрібно скласти губи трубочкою і поводити губами в різні боки. Так стимулюється слиновиділення. І вже в результаті цього психоемоційний стан може покращитися.
Вправа «Земля»
Тут треба попрацювати м”язами усього тіла, напружуючи їх до максимуму, і потім поступово розслабляючи. Ноги при цьому мають стояти обома ступнями на землі чи підлозі – максимально «заземляючи» людину.
Вправа «Вогонь»
Тут працюють очі. Необхідно знайти в просторі – справа, зліва, зверху та знизу – наприклад, щось кругле та біле, детально описавши предмети.
Інформаційно: Заступниця голови Київської обласної державної адміністрації Леся Карнаух спільно із регіональною координаторкою Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» Юлією Казаковою за співпраці з директоркою департаменту комунікацій Ізраїльської коаліції травми, журналісткою Катерина Трушик організували тренінг для працівників медіа та комунікаційних підрозділів громад. Навчання проводила тренерка-психологиня Ізраїльської коаліції травми Наталія Давиденко.
Супровід розробки та впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» за ініціативою Олени Зеленської забезпечує Координаційний центр з психічного здоров’я при Кабінеті Міністрів України за експертного партнерства та підтримки ВООЗ. Майданчиком для ухвалення рішень є Міжвідомча координаційні рада Кабінету Міністрів України. Комунікаційна кампанія «Ти Як?» реалізується за підтримки проекту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я», який виконує організація Пакт.