Увага! Інформація про місцеві податки і збори у 2020 році

  • 20.06.2019

Згідно ст. 12 Податкового кодексу України органи місцевого самоврядування в межах своїх повноважень приймають рішення про встановлення місцевих податків та зборів.

         Так, з метою дотримання вимог Закону України №1160 від 11.09.2003 року «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності»  та норм Податкового кодексу України, інформуємо про прийняті рішення про встановлення місцевих податків та зборів на території міста Фастів, які набувають чинності 01 січня 2020 року та висвітлені на сайті Фастівської міської ради http://www.fastiv-rada.gov.ua  у вкладці «Нормативні акти»:

         Відповідно до ст. 286 Податкового кодексу України, платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов’язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

         Звертаємо увагу громадян – власників земельних ділянок, що відповідно до норм Податкового кодексу України нарахування фізичним особам сум земельного податку проводиться фіскальними органами.

         До 01 липня власники земельних ділянок та об’єктів нерухомості, отримують податкове повідомлення – рішення, в якому буде зазначена сума та реквізити для сплати податків. Сплачується земельний податок та податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки протягом 60 днів з дня вручення документу.

         Рішенням Фастівської міської ради №17-LVІ-VІІ  від 13.06.2019 року «Про встановлення плати за землю на 2020 рік»  визначено, що від сплати земельного податку звільняються наступні фізичні особи:

–     інваліди першої і другої групи;

–     пенсіонери (за віком);

–     ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

–     фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;

–     особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;

– фізичні особи – власники земель для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд не більше 0,10 га.

            Також вказаним рішенням передбачені пільги по сплаті земельного податку для категорії земель «Землі промисловості» (код 11.01-11.03) за земельні ділянки юридичних осіб в постійному користуванні, в залежності від розміру сплаченого податку на доходи фізичних осіб на 1 га землі.

            Для юридичних осіб, які створюють робочі місця, підтримуючи стабільну соціальну ситуацію в місті, забезпечуючи надходження коштів до місцевого бюджету, зокрема у частині сплати податку на доходи фізичних осіб, введено понижуючий коефіцієнт, а саме:

  • для юридичних осіб, які забезпечують сплату податку на доходи фізичних осіб на 1 га землі, яка перебуває у них в постійному користуванні, за попередній рік у сумі, що еквівалентна розміру від 36 до 180 мінімальних заробітних плат, встановлених на 01 січня поточного року, застосовувати ставку земельного податку – 5% від нормативної грошової оцінки землі;
  • для юридичних осіб, які забезпечують сплату податку на доходи фізичних осіб на 1 га землі, яка перебуває у них в постійному користуванні, за попередній рік у сумі, що еквівалентна розміру понад 180 мінімальних заробітних плат, встановлених на 01 січня поточного року, застосовувати ставку земельного податку – 3% від нормативної грошової оцінки землі.

Відповідно до статті 266 Податкового кодексу України платниками податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки є фізичні  та юридичні особи, в тому числі нерезиденти,  у власності яких знаходяться об’єкти житлової та/або нежитлової нерухомості.

Базою оподаткування є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток.

 База оподаткування об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надаються органами державної реєстрації прав на нерухоме майно та/або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема документів на право власності.

База оподаткування об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності юридичних осіб, обчислюється такими особами самостійно виходячи з загальної площі кожного окремого об’єкта оподаткування на підставі документів, що підтверджують право власності на такий об’єкт

        База оподаткування  об’єкта /об’єктів житлової нерухомості,в  тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи платника податку, зменшується:

а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості – на 60 кв.м.

б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості -120 кв.метрів

в) для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток ( у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків у тому числі їх часток) –  на 180 кв.м.

       Таке зменшення надається один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік).

        У разі, якщо у власності громадянина перебувають об`єкти нерухомості, що підлягають оподаткуванню та ним не отримано податкове повідомлення-рішення, слід звернутись до податкової інспекції за місцем реєстрації з документами на право власності для проведення звірки та отримання реквізитів для сплати податку до бюджету.   

Ставки податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки на 2020 рік прийняті рішенням Фастівської міської ради від №14-LVІ-VІІ  від 13.06.2019 року висвітлено на сайті Фастівської міської ради http://www.fastiv-rada.gov.ua, у вкладці «Нормативні акти».

      Виходячи із вищевикладеного, виконавчий комітет Фастівської міської ради повідомляє вам про обов’язковість сплати податків до місцевого бюджету за несплату яких ви несете відповідальність перед Законом.

Фінансове управління виконавчого комітету

Фастівської міської ради

6-35-60

 

Відділ з питань раціонального використання земель

виконавчого комітету Фастівської міської ради

6-02-15

БІЛЬШЕ НОВИН

ДИВИТИСЬ