УСЗН інформує про виплати для ВПО

• 07.02.2024

До уваги громадян!

Управління соціального захисту населення Фастівської міської ради  повідомляє наступне:

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 26.01.2024 року № 94 «Деякі питання соціальної підтримки внутрішньо переміщених осіб та інших вразливих категорій осіб».

Виплату допомоги всім внутрішньо переміщеним особам, які отримували ії до 1 лютого 2024 року, автоматично буде продовжено до 1 березня 2024 року  ( без додаткового звернення).

З 1 березня 2024 року автоматично продовжуються виплати ВПО для таких категорій:

• Для пенсіонерів, у яких станом на 1 січня 2024 року розмір пенсії не перевищує 9444 грн.
  • Осіб з інвалідністю І чи ІІ групи, дитині з інвалідністю віком до 18 років, дитині, хворій на тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет І типу, гострі або хронічні захворювання нирок ІУ ступеня, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, який не встановлено інвалідність;
  • Дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам з їх числа віком до 23 років, зокрема таким, які перебувають  у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях, а також батькам- вихователям і прийомним батькам.

У разі коли особі не було продовжено виплату допомоги автоматично, але вона належить до зазначених вище категорій осіб, їй може бути призначено допомогу  ВПО за заявою.

Іншим категоріям осіб, що отримували допомогу ВПО та які відповідають необхідним критеріям згідно прийнятої постанови КМУ №94, може бути продовжена виплата на підставі подання заяви на призначення допомоги.

Інформаційний відеоролик про продовження виплат внутрішньо переміщеним особам для використання під час проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи можна переглянути за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=Hoj6NmOR7YY