У Фастові відбулося виїзне засідання тимчасової спеціальної комісії Верховної ради України

• 06.02.2024

Сьогодні у Фастові відбулося виїзне засідання тимчасової спеціальної комісії Верховної ради України для підготовки та комплексного врегулювання питань надання соціальних гарантій ветеранам війни, захисникам і захисницям України та членам їх сімей, членам сімей загиблих (померлих) захисників та захисниць

Широке обговорення питань, з якими стикаються ветерани та військовослужбовці, а також члени їх родин, варіанти вирішення ряду проблем, в тому числі і в комунікації різних структур місцевого та державного рівнів, інтеграція ряду послуг – усе це дало змогу сформувати перелік завдань, над якими варто працювати в подальшому. Крім того, було акцентовано на необхідності розширення програм реабілітації для ветеранів, включаючи психологічну підтримку та допомогу у соціальній адаптації. Учасники засідання висловили пропозиції щодо удосконалення існуючих нормативно-правових актів, які б дозволили зробити процес отримання соціальних гарантій значно простішим.

Участь у виїзному засіданні взяли народні депутати України Наталія Архіпова, Валентина Короленко-Усова, Андрій Лапушанський, представники Міністерства у справах ветеранів – заступниця міністра Оксана Сивак та Руслан Кучук, Міністерства оборони України – Сергій Кучеренко, Міністерства соціальної політики України – Тетяна Борщенко, Міністерство охорони здоров’я України- Олена Андрієць, Київської обласної державної адміністрації – заступниця голови КОВА Леся Карнаух, Ігор Мещан та регіональна координаторка програми ментального здоров’я «Ти як?» Юлія Казакова, Фастівської районної державної адміністрації – Владислав Литвин, Фастівської міської ради – Михайло Нетяжук та Людмила Рудяк, а також установ та організацій, в тому числі і неурядових, які надають послуги ветеранам, військовослужбовцям та членам їх сімей. В рамках зустрічі учасники відвідали Центр «Родина 4.5.0», де вже функціонує Єдине вікно ветерана.

За результатами зустрічі вирішено сформувати перелік питань, які потрібно відпрацювати, особливо в напрямку налагодження співпраці та комунікації між органами влади різних рівнів, а також установами та організаціями, спрямувавши його до Мінветеранів з подальшим формуванням дорожньої карти з вирішення зазначених питань. Варто зазначити, що Фастівська громада сьогодні є однією з перших серед тих, хто має не лише існуючу точку входу, а вже й точку зростання в системи комунікації з вирішення питань ветеранів, військовослужбовців та членів їх родин.