У Фастові триває акція «16 днів проти насильства»

• 29.11.2019

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Міжнародна акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою, до якої вже традиційно долучається і Фастів.

26.11.2019 року акцію розпочато проведенням лекції головним спеціалістом ССДС Небрат Н.В. спільно з начальником Фастівського бюро правової допомоги, Павленко С.А. у Фастівській ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 на тему:«Stop насильству!» «Домашнє насилля Булінг». Підхопила естафету Фастівська ЗОШ І-ІІІ ст. №5. В ході бесід учні навчальних закладів ознайомилися з причинами, які призводять до домашнього насилля , його наслідками та отримали рекомендації щодо алгоритму дій у разі, коли дитина постраждала від насильства або стала свідком насильницьких дій. Відеолекторій «Булінг.Кібербулінг», «Насильство в сім,ї» ознайомив школярів з дієвими методами профілактики та попередження насильства в родині та у шкільному середовищі.

28.11.2019 року спеціалістом ССДС , Небрат Н.В., інспектором ювенальної превенції Фастівського відділення поліції, Куцюк Ю.А., інспекторами Фастівського міськрайонного відділу з питань пробації, Вакулою І.П. та Кадькаленко М.Є., проведено спільний захід у Фастівському академічному ліцею №2 для учнів 6-7 класів: « Насильство та його прояви в дитячому середовищі». В ході заходу діти ознайомилися з поняттям «булінг», «домашнє насильство», з адміністративною відповідальністю за вчинення булінгу та насильства.

Основними завданнями акції є:
– привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків;
– активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій щодо викорінення домашнього насильства;
– проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення України з питань попередження насильства в сім’ї, жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства;
– формування свідомості усіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства.