У Фастівській громаді працює команда в рамках проєкту «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я»

• 12.07.2024

За 6 місяців 2024 року на базі «первинки»

• Проведено 866 мамографій (та зареєстровано 45 злоякісних новоутворень)
  • Виявлено 1330 неускладнених і 426 ускладнених випадків гіпертонічної хвороби
  • Виявлено 581 випадок інсулінонезалежного цукрового діабету
  • Зареєстровано 200 злоякісних новоутворень (найбільше – шлунку, простати, молочної та щитоподібної залоз, шийки матки, шкіри та ін.)

Показники за 2023 рік в порівнянні з 2022 роком зросли щодо:

• Інфарктів
  • Ендокринних захворювань
  • Цукрового діабету

Стабільно високими залишаються показники щодо захворюваності на

• Гіперточнічну хворобу
  • Інсульти
  • Виявлення новоутворень

З цими даними сьогодні працювали фахівці – члени мультидисциплінарної команди, до складу якої входять представники медичної та соціальної сфер, органів влади, ЗМІ та громадського сектору. Адже Фастівська громада  – одна із 5 команд, відібраних USAID для роботи в проєкті «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я»

До участі в цій робочій групі долучилися представники USAID, які супроводжуватимуть роботу команди на усіх її етапах.

Наразі були окреслені напрямки, з якими працюватимуть в рамках проекту, а саме:

• Гіпертонічні захворювання
  • Онкологічні захворювання
  • Захворюваність на цукровий діабет

Задача проєкту – вибудувати алгоритми та в подальшому залучати громадян до обстежень, а також охопити більшу кількість мешканців громади  скринінговими дослідженнями, спрямовуючи значну увагу саме на ранню діагностику та своєчасне виявлення захворювань.