ТРИ ЧАРІВНI СЛОВА — ХОЧУ, МОЖУ, ТРЕБА

• 30.09.2019

«Вибір професії – це друге народження людини». Ця фраза стала крилатою завдяки відомому психологу, провідному спеціалісту в області психології праці Євгенію Клімову. Не секрет, що людина почувається успішною і впевненою у житті, досягає найвищого професійного рівня, якщо їй подобається її робота. Тому система послідовної і цілеспрямованої допомоги старшим школярам в їх професійному самовизначенні є вкрай необхідною.

27 вересня 2019 року провідним спеціалістом з питань зайнятості населення Фастівської міськрайонної філії Київського обласного центру зайнятості Іриною Пустовій для дев’ятикласників ЗОШ №5 м. Фастова був проведений черговий профорієнтаційний інтерактивний урок на тему «Формула вибору професії. Складова «Хочу».

Під час нього учні засвоїли формулу оптимального вибору професії – «Хочу, можу, треба», зупинивши свою увагу на компоненті «хочу». Кожен з учасників мав змогу особисто визначити свої професійні інтереси та схильності, заповнивши диференційно-діагностичний опитувальник (ДДО) Є. Клімова. Результатом проведеної діагностики стало визначення сформованості інтересів учнів до певної групи професій. Урок продовжився бесідою щодо п’яти типів (груп) професій та вправою «Групи професій», метою якої є розширення уявлень учнів про перелік професій відповідно до класифікації за предметом праці.