Торгівля рослинами, які занесені до Червоної книги України, заборонена
- 27.02.2023
Інформуємо про заборону торгівлі рослинами, занесеними до Червоної книги України, з метою охорони ранньоквітучих об’єктів рослинного світу.
До причин зміни чисельності вищевказаних рослин відносять: масове зривання на букети, переважно для продажу, викопування цибулин, рекреаційне навантаження.
За порушення вимог природоохоронного законодавства передбачена відповідальність за ст. 88-1 ч. 1, ч. 2 та ст. 90 КУпАП. Так за незаконне придбання та збут об’єктів рослинного світу, занесених до Червоної Книги України, статтею 88-1 КУпАП передбачено накладення штрафу від 510 до 1700 грн. з конфіскацією об’єктів рослинного світу.
Дії щодо незаконного придбання та збуту об’єктів рослинного світу, вчинені щодо об’єктів тваринного або рослинного світу, які перебували в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України, тягнуть за собою накладення штрафу від 1700 до 3655 грн. з конфіскацією об’єктів рослинного світу.
Крім того, за один екземпляр незаконно добутої рослини занесеної до Червоної книги України передбачена відповідна компенсація за її знищення, наприклад: черемша (цибуля ведмежа) – 62 грн., шафрани (крокуси), підсніжники від 49 до 62 грн. у залежності від виду, сон трава від 37 до 62 грн. у залежності від виду.
Додатково зазначимо, що до Червоної книги України занесені, зокрема, такі ранньоквітучі рослини – підсніжник білосніжний, підсніжник складчастий, підсніжникЕльвеза, горицвіт весняний, рябчик малий, шафран сітчастий, тюльпан дібровий. До переліку видів рослин, які не занесені до Червоної книги України, але є рідкісними або такими, що перебувають під загрозою зникнення відносяться: проліска сибірська, проліска дволиста, конвалія звичайна, первоцвіт весняний, сон широколистий.