Шевченко – символ українців, пророк і геній, а водночас – людина серед людей
- 06.03.2020
Шевченко був набагато цікавішою особистістю, аніж дехто із нас може собі уявити. Здавалося б, що нового можна сказати про Тараса Шевченка. Хоча з огляду на те, як щоразу з’являються щось нове з осмисленням його творчості та місії, можна вкотре стверджувати: Шевченко надзвичайно глибокий і, як завжди, актуальний.
Саме таким, відомим і маловідомим, було представлено постать Т. Г. Шевченка на другому занятті міської педстудії вчителів української мови та літератури Фастівського НВК «ДНЗ – ЗОШ І-ІІ ступенів №12» Багнюк Л.Д., Шовтенко І.З. «Слово Тараса – наша зброя і окраса».
Портрет американського актора Айри Олдріджа – одна з маловідомих робіт Шевченка. У 1858 році Олдрідж був на гастролях у Санкт-Петербурзі, де і відбулося їхнє знайомство. Шевченко був кріпаком і на власному досвіді знав, що таке пригнічення та неволя. А Олдрідж був американським чорношкірим, який майже все життя прожив серед законного рабства та свавілля. Шевченко бачив, як руйнують та забороняють українську культуру. Олдрідж бачив, як расисти руйнують його театр. Ці двоє не могли не потоваришувати.
Також маловідомим є портрет 16-річного Тараса Шевченка школи Яна Рустема, який зберігається в приватній колекції Ксенії Карпенко в Петербурзі.
Керівники педстудії Ірина Зиновіївна та Лілія Дмитрівна разом з учнями 8-го класу у формі усного журналу розповіли про перебування Шевченка на Фастівщині, декламували поезії під музичний супровід.