Щодо належного поводження з небезпечними відходами, які утворюються внаслідок лікування пацієнтів, хворих на гостру респіраторну хворобу COVID-19

  • 31.08.2020

Департаментом екології та природних ресурсів Київської обласної державної адміністрації надано роз’яснення щодо належного поводження з небезпечними відходами, які утворюються внаслідок лікування пацієнтів, хворих на гостру респіраторну хворобу COVID-19.

Згідно з наказом Міністерства охорони здоров’я України від 25.02.2020 №521 «Про внесення зміни до Переліку особливо небезпечних, небезпечних інфекційних та паразитарних хвороб людини і носійства збудників цих хвороб», гостру респіраторну хворобу COVID-19 віднесено до особливо небезпечних інфекційних хвороб.

Відходи, які утворюються внаслідок лікування пацієнтів, хворих на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, є небезпечними та на них розповсюджуються всі вимоги до небезпечних відходів.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про відходи», небезпечні відходи – це відходи, що мають такі фізичні, хімічні, біологічні чи інші небезпечні властивості, які створюють або можуть створити значну небезпеку для навколишнього природного середовища і здоров’я людини та які потребують спеціальних методів і засобів поводження з ними.

Особам, як перебувають на самоізоляції чи мали контакт із хворими людьми, рекомендовано такі відходи складати в два пакети, щільно їх зав’язувати і витримувати в домашніх умовах не менше 72 годин, після чого їх можна викинути у загальний контейнер муніципальних відходів.

Для усіх інших громадян використані маски та рукавички достатньо скласти в один пакет, щільно його зав’язати і також витримати в домашніх умовах не менше 72 годин, після чого – викинути у загальний контейнер муніципальних відходів.

Також, Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України надало роз’яснення щодо дій у разі виявлення стихійних звалищ із великою кількістю медичних відходів.

В першу чергу, якщо побачили звалище медичних відходів, потрібно зафіксувати його на мобільний пристрій, установити геолокацію та повідомити про факт відповідальні державні служби:

– Державну екологічну інспекцію України, зателефонувавши за номерами: +38 (044) 521-20-38, 38 (044) 521-20-40, або надіслати інформацію на e-mail: info@dei.gov.ua;

– скористатись електронним сервісом Міндовкілля «Екомапа» (https://ecomapa.gov.ua/) для подальшого інформування комунальних органів про існуючі стихійні звалища;

– звернутися на гарячі лінії органів місцевого самоврядування (телефон єдиної диспетчерської служби міста – 5-42-58).

Отримана інформація буде використана для ліквідації сміттєзвалищ комунальними службами.

БІЛЬШЕ НОВИН

ДИВИТИСЬ