Ще один проект співпраці між Фастівською громадою та Урядами Німеччини та Швейцарії розпочнеться у 2021 році!

• 18.01.2021

Напередодні Нового 2021 року Фастів взяв участь у Проєкті «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні» (надалі – Проєкт), що впроваджується в Україні компанією «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» за дорученням Урядів Німеччини та Швейцарії в рамках проєкту «Енергоефективність у громадах ІІ», та був обраний у якості партнера Проєкту за результатами незалежної оцінки консультантів, Швейцарського бюро співробітництва в Україні, представників Проєкту та представників GIZ, SECO.

Відбір був проведений за жорсткими (технічними) та м’якими критеріями з урахуванням попереднього досвіду в енергетичному менеджменті та перспектив розвитку систем централізованого теплопостачання у містах.

Термін дії Проєкту – 5 років. У рамках його дії заплановано надати підтримку малим ї середнім містам та міським ОТГ у проведенні енергоефективних заходів. Протягом 2021 року партнери отримуватимуть консультативну підтримку Проєкту у формі навчальних заходів, індивідуальних консультацій та супроводу експертів у сфері інтегрованого енергетичного планування. Інтегрований підхід до енергоменеджменту опанують не тільки профільні спеціалісти, а також представники керівництва міста на політичному рівні, співробітники та керівники департаментів, які відповідають за муніципальні будівлі.

Зокрема, міста-партнери та ОТГ оцінять попит на енергію на їхній території, проаналізують наявні джерела енергії та оберуть найефективніші шляхи задоволення попиту на енергію, враховуючи тенденції розвитку громади.

Найближчим часом планується підписання Меморандуму про співпрацю в он-лайн режимі, що стане офіційним стартом співпраці Фастівської міської ради з Проєктом, а згодом – розробка власного муніципального енергетичного плану Фастівської громади на основі українського законодавства з використанням найкращого швейцарського досвіду в цій сфері.