Семінар для осіб з інвалідністю

Фастівською міськрайонною філією Київського обласного центру зайнятості організовано та проведено 5 грудня 2019 року інформаційний семінар, в тому числі для осіб з інвалідністю  з метою сприяння інтеграції осіб з інвалідністю у суспільство, підвищення їхньої  конкурентоспроможності на ринку праці, надання допомоги у працевлаштуванні, привернення уваги суспільства і громадськості до проблем у сфері прав людей з інвалідністю, забезпечення інклюзії та рівності у суспільстві, захисту прав, гідності і благополуччя.

У заході взяла участь  начальник відділу правильності нарахування, по перевірці виплат та пенсій управління соціального захисту населення Фастівської РДА Олена Папка, яка надала повну та вичерпну інформацію щодо соціальних послуг для осіб з інвалідністю, військовослужбовців та учасників АТО. Надано роз’яснення щодо можливості санаторно-курортного лікування, проходження психологічної реабілітації, технічного забезпечення та ін.

Головний спеціаліст відділу забезпечення наповнення бюджету фінансово-економічного управління Вікторія Приходько та начальник відділу СІС та ЕР головного управління Пенсійного фонду України у Київській області Світлана Писар інформували учасників про переваги отримання легальної заробітної плати, функціонування веб-порталу електронних послуг, реєстрації в системі смс-інформування Пенсійного фонду України, а також звернули увагу на пряму залежність розміру пенсії від середньої заробітної плати по Україні, від тривалості страхового стажу та від розміру заробітної плати, яку одержувала особа.

Заступник начальника Фастівського відділу обслуговування громадян (сервісний центр) управління  обслуговування громадян ГУ Пенсійного Фонду  України у Київській області Інна Халабурда розповіла про засади пенсійного законодавства, умови та порядок призначення пенсій через вебпортал електронних послуг «Е-пенсія». Послуга в «один дотик»  передбачає подання документів для оформлення пенсії дистанційно. Для того, щоб скористатись новим сервісом, потрібно авторизуватися в особистому кабінеті на сайті ПФУ за допомогою електронного цифрового підпису та завантажити скан-копії всіх необхідних документів. Інна Халабурда роз’яснила порядок реєстрації на електронному сервісі та закликала присутніх долучатися до числа його користувачів.

На всі поставлені запитання були надані вичерпні відповіді.