Ринок праці переорієнтовується

  • 15.01.2020

При існуючому дефіциті робочих місць – збільшується кількість незаповнених вакансій. На це звернула увагу учасників апаратної наради директор Фастівського міськрайонного центру зайнятості Вікторія Барабаш. Нею була наведена така статистика: на обліку в центрі станом на 1.01.2020 р.  перебуває 463 особи. За січень- грудень 2019 року працевлаштовано 364 безробітних. У той же час у 2019 році в базі даних зареєстровано 1827 вакансій, але рівень укомплектування вакансій становить 20,8 %. На більшу частину вакансій, заявлених роботодавцями, потрібні спеціалісти з високою робітничою кваліфікацією, як то слюсар – електрик з ремонту устаткування, електрогазозварник, електрик, водій навантажувача, фрезерувальник, столяр та ін. Проте ці спеціалісти можуть уже й перебирати пропозиціями, шукати кращі умови та заробітну плату в Києві, за кордоном.

Зрозуміло, що служба зайнятості має крокувати у ногу з часом, її функції розширюються, а обсяги послуг збільшуються, наголосила доповідач. Значно зросли можливості служби в реалізації спільних з роботодавцем завдань. Навчати і перенавчати – ці словосполучення стали майже головним девізом служби зайнятості. Минулого року працевлаштовано шляхом професійного навчання 146 осіб, з них навчалися у навчальних закладах як вищої так і середньопрофесійної освіти 41 особа. Користувалися попитом курси підвищення кваліфікації за напрямом основи бухгалтерського обліку, комп’ютерні технологіі, основи підприємницької діяльності. А також професійна перепідготовка за професіями в сфері обслуговування, це перукарі – модельєри, манікюрники, візажисти. Київський обласний центр зайнятості укладає угоди на професійне навчання за дуальною формою навчання за спеціальністю кухар, кондитер, водії тролейбуса та трамваїв. Дуальна форма – навчання за принципом 30х70 (30% в навчальних аудиторіях, а в подальшому навчання проводиться у роботодавця).

Пропонуються курси за 85 робітничими професіями та за 230 напрямами підвищення кваліфікації. Так, наприклад, не маючи попередніх знань та досвіду, можна отримати професійну підготовку за такими ліцензованими професіями як електрогазозварник (у Таращі, Б.Церкві), слюсар- сантехник, лицювальник – плиточник, агент з організації туризму, кравець, закрійник, візажист та ін. Підвищення кваліфікації WEB – програміст, компьютерна графіка, діловодство з курсом іноземної мови, інтернет- маркетинг, кадровий документообіг та ін. В 2019 році безробітні навчалися в 24 навчальних закладах м. Києва та Київської області. Також навчання можна здійснити в 11 Центрах професійно – технічної освіти Державної служби зайнятості (ЦПТО ДСЗ). З метою залучення до співпраці місцевих закладів професійно – технічної освіти 20 грудня 2019 р. відбулася зустріч з керівництвом Фастівського ЦПТО, де обговорено Порядок відбору закладів освіти для організації професійного навчання зареєстрованих безробітних та їх проживання в період навчання.

Для працюючих існують он-лайн курси Прометеус, які налічують більше 100 напрямів з різної тематики: бухоблік для початківців, захист прав людини з інвалідністю, взаємодія органів державної влади з громадськістю, побутові відходи, основи програмування. По закінченню курсів видається сертифікат. Наприкінці 2019 року стартував новий проект для успішного працевлаштування українців – Освітній портал служби зайнятості. На сайті впроваджено нові освітні програми, розроблені спільно з роботодавцями, проводимуться вебінари та дистанційне навчання.

БІЛЬШЕ НОВИН

ДИВИТИСЬ