Розпочався розгляд проектів Бюджету участі

• 27.05.2019

Відбулося засідання робочої групи з громадського бюджету. Було констатовано, що і цього року фастівчани активно долучились до Бюджету участі. На конкурс  2019 року подано 33 проекти. Таким чином, мешканці продовжують виявляти ініціативу та реальний інтерес до подальшого розвитку рідного міста та поліпшення життя містян.

Як розповіла на апаратній нараді, яка щопонеділка проходить у міській раді, начальник управління економіки та міжнародного співробітництва Анна Рябоконь, на реалізацію проектів переможців 2020 року сесією Фастівської міської ради було виділено 1500 тис. грн. Цьогоріч, окрім двох звичних категорій: великого і малого проектів було додано категорію освітянських проектів та затверджено новий бюджет кожної категорії:

великі проекти: 600 тис. грн., з них переможцями будуть два проекти по 300 тис. грн. кожен;

малі проекти: 450 тис. грн., з них переможцями будуть три проекти по 150 тис. грн. кожен;

освітянські проекти: 450 тис. грн., з них переможцями будуть два проекти по 225 тис. грн.

Отже, цього року  бюджет міських ініціатив представлений:

– благоустрій 12 проектами (облаштування скверу Д.Григоренка, встановлення дорожніх вказівників, облаштування каплички, міст над гаванню річки Унава, встановлення гербів мікрорайону Заріччя, тіньові паруса на пляжі  №2 річки Унава, розумне дерево, дороговказ мікрорайону Казнівка);

–  спорт 4 проекти (спортивні дитячі майданчики, вело доріжки, воркаут );

– культура 5 проектів (музеї, конференц зала, музей Бернардоса під відкритим небом);

– медицина 3 проекти(ремонт пологового відділення, закупівля медичного обладнання, навіси для дитячих візочків);

– освіта 9 проектів (актова зала НВК №9, фітнес клуб в ЗОШ №7, стадіон ЗОШ №3 та інше).

За результатами засідання робоча група визначила розпорядників бюджетних коштів. До середини серпня всі проекти будуть опрацьовуватися та узгоджуватися з авторами щодо внесення змін з метою спроможності їхньої реалізації. А взагалі було зазначено, що всі розглянуті пропозиції дуже цікаві, корисні для міста та креативні. На жаль, деякі з них довелося відхилити. Зокрема, ініціативу щодо ремонту операційної зали для народження діток шляхом кесарського розтину та інших гінекологічних операцій у Фастівській ЦРЛ. Оскільки він суперечить нормам положення «Про партиципаторне бюджетування в місті Фастові», а саме розділу 4, де зазначено, що не фінансуються проекти бюджету участі, які передбачають виконання робіт на територіях, які не належать до комунальної власності міста Фастова.

Нагадаємо: бюджет участі – процес взаємодії міської ради та її виконавчих органів з громадськістю, направлений на залучення жителів міста до участі у бюджетному процесі шляхом прийняття рішень щодо розподілу визначеної міською радою частини коштів міського бюджету через подання відповідних проектних пропозицій та проведення відкритого громадського голосування за такі проекти, а також забезпечення відкритості та прозорості діяльності міської ради та її виконавчих органів.