Проведення у Фастівській міськрайонний філії семінару для осіб з інвалідністю

Міжнародний день людей з інвалідністю – Міжнародний день ООН, встановлений резолюцією A/RES/47/3 Генеральної Асамблеї ООН 14 жовтня 1992 року, який відзначається щорічно 3 грудня. Генеральна Асамблея закликала держави проводити подальшу інтеграцію осіб із інвалідністю в життя суспільства. Міжнародний день людей із інвалідністю не є святом, а покликаний привернути увагу до проблем цих людей, захисту їхніх прав, гідності і благополуччя, акцентує увагу суспільства на перевагах, які воно отримує від участі людей з інвалідністю у політичному, соціальному, економічному і культурному житті.

3 грудня 2021 року у Фастівській міськрайонній філії Київського обласного центру зайнятості проведено інформаційний семінар для  осіб з інвалідністю за участю начальника відділу правильності нарахування, по перевірці виплат та пенсій управління соціального захисту населення Фастівської РДА Олени Папки, яка надала повну та вичерпну інформацію щодо соціальних послуг для осіб з інвалідністю. Надано роз’яснення щодо можливості санаторно-курортного лікування, проходження психологічної реабілітації, технічного забезпечення, матеріальної допомоги та ін.. Присутні отримали вичерпні  відповіді на питання, що їх цікавили.

Провідний фахівець з профорієнтації Наталія Весела інформувала учасників про послуги служби зайнятості для осіб з інвалідністю.

Інна Халабурда – заступник начальника відділу обслуговування громадян №16 (сервісний центр) управління обслуговування громадян ГУ ПФУ у Київській області надала інформацію щодо актуальних тематик пенсійного забезпечення, щодо норм чинного пенсійного законодавства. А саме: умови призначення (необхідний вік, стаж, порядок нарахування) та перелік необхідних документів для оформлення пенсії. Окремо оговорено питання отримання електронних послуг через особистий кабінет вебпорталу Пенсійного фонду України (подання документів для призначення (перерахунку) пенсій в «один дотик»; «автоматичне призначення пенсій»; отримання довідок із підтверджуючим QR- кодом про розмір пенсій, страховий стаж, заробітну плату; сервіс електронний лікарняний).

Станом на 03 грудня 2021 року на обліку перебуває 41 особа з інвалідністю. Клієнтів залучають до  професійного навчання, участі в роботах тимчасового характеру,  надають  профорієнтаційні послуги.

Серед актуальних вакансій, станом на сьогодні наявні 13, на які можуть Захід проведено з дотримання санітарно-епідеміологічних норм.