Профорієнтація сьогодні задля успіху завтра

• 28.05.2021

У квітні – травні 2021 року в Київській області відбулися заходи в рамках Місячника професійної орієнтації для учнів 8-11 класів закладів загальної середньої освіти.

Чому було прийнято рішення про проведення окремого Місячника профорієнтації, адже служба зайнятості – організація, що надає у щоденному режимі профорієнтаційні послуги всім, хто прагне обрати чи змінити професію, а зараз в часи пандемії, такі послуги надаються навіть у дистанційному форматі?

Сама назва – Місячник профорієнтації – організовує та мобілізує пізнавальну діяльність цільових груп заходів.

Мета проведення Місячника профорієнтації це, перш за все, ще раз нагадати дітям і їх батькам про важливість усвідомленого вибору професії, з урахуванням власних нахилів і стану ринку праці. Всі заходи Місячника переважно були розраховані на учнів випускних класів, тих, що вже будучи на початку дорослого життя, досі не визначилися із власним професійним майбутнім, не впевнені у правильності власного вибору або обрали професію без врахування перспективи прикладання праці. Інша цільова аудиторія – батьки майбутніх випускників, які  чи не найбільше впливають на професійний вибір власної дитини, і які також потребують певних знань, щоб більш виважено впливати на процес прийняття рішення.

Отже, за майже повний місяць для учнів 8-11 закладів загальної освіти проведені 215 онлайн профорієнтаційних заходів.  При цьому, учасники мали змогу як взяти участь у серії заходів, так і обрати окремі, цікаві для себе, теми. А обирати, повірте, було з чого! Ось повний перелік тем: «Професія – це МІЙ вибір», «Визначаємося з професією. З чого почати?», «Яке твоє покликання?», «Інтроверсія та екстраверсія у виборі професії», «Професійне самовизначення: розширюй свої можливості», «Хто я? Земля, вогонь, вода чи повітря? Або як бути собою та на своєму місці?», «Трансформування мрій у цілі та їх реалізація», «Хочу – Можу – Буду!», «Психолог – бренд і як його створити», «Територія твого успіху», «Вибір професії: стереотипи та їх спростування», «Коучинговий підхід, як інструмент професійного самовизначення», «Темперамент і вибір професії», «Вибір та зміна професії: сучасні тенденції професійної мобільності», «Soft skills» або затребувані навички майбутнього», «Емоційний інтелект», «Штучний інтелект, мехатроніка і професії майбутнього», «Військовий: професія сьогодення та майбутнього»,  «Професії майбутнього для збалансованого природокористування та аграрного сектору», «Охорона здоров’я: професії майбутнього», «Сучасні інструменти професійної орієнтації» тощо.

Всього до профорієнтаційного інтенсиву долучилися 3525 учнів шкіл, з них – 918 восьмикласників, 1269 дев’ятикласників, 803 десятикласників та 475 учнів 11 класів. Разом із власними вихованцями в рамках Місячника працювали 230 педагогічних працівників.

Зокрема до участі залучено 34 педагоги та 273 учні Фастівщини: 8 клас-49 учнів, 9 клас – 81 учень, 10 клас-96 учнів, 11 клас – 47 учнів.

Фахівці Київської обласної служби зайнятості з жовтня минулого року для батьків учнів старших класів проводять тематичний вебінар «Вибір професії: батьки + діти». Так у поточному році вже проведено 32 таких вебінари. Їх активними учасниками були 548 осіб.

Нагадуємо, що отримати профорієнтаційні послуги можна незалежно від місця проживання, просто звернувшись до підрозділу обласної служби зайнятості. Також радимо цікавитися новинами на офіційному сайті державної служби зайнятості (www.dcz.gov.ua), використовувати Платформу з профорієнтації та розвитку кар’єри (http:/profi.dcz.gov.ua/) і  слідкувати за сторінкою Київського обласного центру зайнятості у Фейсбуці.

Презентацію можливостей дистанційної профорієнтації можна переглянути тут. https://www.facebook.com/814213325352780/videos/121032293308375

Фастівська міськрайонна філія Київського обласного центу зайнятості висловлює подяку працівникам відділів освіти Фастівської, Кожанської та Томашівської громад, організаторам КЗ ФМР “Центр інноваційних освітніх технологій”, педагогічним працівникам, учням та батькам за співпрацю!