Про звернення Фастівської міської ради Київської області до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо визначення пріоритетних напрямків при формуванні Державного бюджету України на 2023 рік

  • 12.10.2022

 ПРОЄКТ

 

ФАСТІВСЬКА МІСЬКА РАДА

КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Р І Ш Е Н Н Я

 

 

 

Про звернення Фастівської міської ради Київської області до

Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України

щодо визначення пріоритетних напрямків при формуванні

Державного бюджету України на 2023 рік

Керуючись ст. 25 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, враховуючи звернення голови фракції депутатів у Фастівській міській раді від політичної партії “Європейська Солідарність” Мирослави Смірнової від 04 жовтня 2022 року № 3,

міська рада

В И Р І Ш И Л А:

  1. Звернутися до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо визначення пріоритетних напрямків при формуванні Державного бюджету України на 2023 рік (текст звернення додається).
  2. Направити звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України.
  3. Контроль за виконанням рішення покласти на секретаря міської ради.

 

 

 

 

Міський голова                                                                             Михайло НЕТЯЖУК

 

 

 

 

Додаток

до рішення міської ради

від _____________ № ______

 

Президентові України

вул. Банкова, 11, м. Київ, 01220  

 

Верховній Раді України

вул. Михайла Грушевського, 5,

м. Київ, 01008

 

Кабінету Міністрів України

вул. Михайла Грушевського, 12/2,

м. Київ, 01008

 

Ми, депутати Фастівської міської ради Київської області, як представники громади, щиро занепокоєні щодо процесу формування бюджетного фінансування держави на 2023 рік та визначення пріоритетних напрямків. Вважаємо, що бюджети – і державний, і місцеві – мають працювати на перемогу та розвиток України.

Бюджетний процес в Україні цього року триває в умовах повномасштабної війни з російським агресором. Тож змінилися як показники, на основі яких мають формуватися державний і місцеві бюджети, так і пріоритети. Від підготовленого і прийнятого держбюджету на 2023 рік значною мірою залежатимуть і місцеві бюджети (зокрема, в аспектах, передбачених п. 9 ст. 75 Бюджетного кодексу України).

Враховуючи вищевикладене, звертаємося до Президента України, Верховної Ради України і Кабінету Міністрів України з пропозицією при розгляді проекту Закону України “Про Державний бюджет України на 2023 рік” визначити наступні пріоритетні напрямки бюджетного фінансування:

  1. Розвиток та підтримка військового та безпекового секторів на місцях. Зокрема, достатнє фінансування добровільних об’єднань територіальних громад, потреб територіальної оборони, національно-патріотичного виховання, навчання і підготовки майбутніх воїнів.
  2. Відновлення територій.

В умовах повномасштабної війни не може на відновлення територій виділятися втричі менше коштів, ніж на дороги. Є потреба змінити цю пропорцію. Необхідно передбачити кошти (зокрема, за рахунок міжнародної допомоги) на відновлення зруйнованого житла, об’єктів життєвої інфраструктури, надання допомоги на відновлення житла громадянам.

  1. Розширення можливостей для торгівлі з країнами Європейського Союзу та існуючих прикордонних переходів.

Важливим напрямком є покращення пропускної здатності залізничних та автомобільних західних прикордонних переходів (шляхом створення нових і розбудови існуючих прикордонних пропускних пунктів, створення пунктів спільного з сусідами контролю тощо). На ці потреби необхідно спрямувати 50% від коштів, запланованих на будівництво доріг.

  1. Забезпечення фінансування гуманітарної сфери та галузі охорони здоров’я. При визначенні бюджетних видатків врахувати практику їх скорочень у 2022 році й змінити першочерговість. За рахунок таких скорочень – поновити видатки на освіту, науку, охорону здоров’я, культуру, спорт. Для України найважливіше фінансувати передові наукові розробки (зокрема у сфері оборони).
  2. Підтримка місцевих бюджетів. Беззаперечно, що місцеві бюджети – як основа децентралізації та спроможності громад до життя і розвитку потребують додаткової фінансової підтримки. При плануванні задоволення потреб громад і підтримки децентралізації необхідно зняти бар’єри для належного та ефективного використання коштів.
  3. Дотримання соціальних гарантій та захисту громадян.

Важливим напрямком є забезпечення виплати пенсій, соціальної допомоги, субсидій та інших соцвиплат.

  1. Забезпечення безперервної роботи, захисту та розвиток об’єктів критичної інфраструктури в енергетичній сфері.

Країна вступає у зимовий період і країна має бути забезпечена електрикою, теплом та водою – це стосується видатків і діючого бюджету і бюджету на 2023 рік.

  1. Формування коштів резервного фонду. Важливим аспектом є передбачення як у державному бюджеті, так і у місцевих бюджетах  резервних коштів на випадки, які неможливо передбачити, як-то пошкодження об’єктів інфраструктури, зростання кількості тимчасово переміщених осіб, аномальна холодний осінньо-зимовий період та ін.
  2. Забезпечення контролю за використанням коштів міжнародної фінансової допомоги. Для забезпечення прозорості витрат вважаємо за необхідне створити міжфракційний механізм контролю за прозорістю і ефективністю витрачання коштів міжнародної фінансової допомоги (створення ТСК за прикладом контролю за використанням збройної допомоги).

Впевнені, що саме ці напрямки мають бути першочерговими у видатковій частині Державного бюджету на 2023 рік.

 

 

 

 

Міський голова                                                                             Михайло НЕТЯЖУК

БІЛЬШЕ НОВИН

ДИВИТИСЬ