Про звернення Фастівської міської ради Київської області до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України про невідкладне вжиття заходів щодо повернення додаткової грошової винагороди військовослужбовцям

• 30.03.2023

Р І Ш Е Н Н Я

23.03.2023                                       м. Фастів                         № 213-ХХХVІІІ-VІІІ

Керуючись ст. 25 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, враховуючи звернення голови фракції депутатів у Фастівській міській раді
від політичної партії “Європейська Солідарність” Мирослави Смірнової від
20 березня 2023 року № 2,

міська рада

В И Р І Ш И Л А:

1. Звернутися до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України про невідкладне вжиття заходів щодо повернення додаткової грошової винагороди військовослужбовцям (текст звернення додається).
  2. Направити звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України.
  3. Контроль за виконанням рішення покласти на секретаря міської ради.

Міський голова                                                         Михайло НЕТЯЖУК

Згідно з оригіналом

Секретар міської ради                                                      Людмила РУДЯК

до рішення міської ради

Президентові України

вул. Банкова, 11, м. Київ, 01220

Верховній Раді України

вул. Михайла Грушевського, 5,

м. Київ, 01008

Кабінету Міністрів України

вул. Михайла Грушевського, 12/2,

м. Київ, 01008

З 01 лютого 2023 року Міністерство оборони України  наказом “Про внесення змін до Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам” від 25 січня 2023 року № 44 (зареєстрований в Міністерстві юстиції України 30 січня 2023 року за № 177/39233) скасувало додаткову винагороду в 30 000 грн. військовим та силовикам, які “не перебувають на передовій”.

Фастівська міська рада Київської області виступає проти скасування доплат для військовослужбовців, та вважає за необхідне повернути додаткову винагороду в 30 000 грн. для українських військових і силовиків, навіть якщо вони не перебувають безпосередньо на фронті.

Необхідно зазначити, що скасування цієї доплати є несправедливим. Оскільки визначення зон військових дій часто є довільне, не враховує перебування під обстрілами з боку окупанта, ракетних атак і їх відбиття. Щоденне перебування наших військових на таких позиціях безпосередньо пов’язане із величезними ризиками для їхнього життя і здоров’я.

Зазначеними вище змінами, по суті, передбачається знімати ці виплати з тих, хто був поранений і тому не може перебувати на передовій, або з тих, хто перебуває на реабілітації перед поверненням до зони бойових дій.

Варто зауважити, що значна частина згаданих доплат у 30 тис. грн. витрачаються на закупівлю спорядження, форми, бронежилетів, спальників, на ремонт авто та інше обладнання, необхідне для несення служби та оборони країни.

Вважаємо за доцільне застосовувати економію коштів виключно щодо статей, які в умовах війни не є пріоритетними.

Враховуючи вищенаведене, ми депутати Фастівської міської ради Київської області закликаємо Президента України, Верховну Раду України та Кабінет Міністрів України в межах повноважень вжити невідкладних заходів щодо внесення змін до державного бюджету України, якими спрямувати достатній ресурс на забезпечення українських військовослужбовців виплатами, а також боєприпасами та засобами розвідки і захисту. Вимагаємо не економити на наших воїнах, не забирати їхні кошти – а шукати можливості, щоб забезпечити обіцяне всім військовим і підвищити виплати для тих, хто на передовій.

Міський голова                                                                     Михайло НЕТЯЖУК