Про звернення до Верховної Ради України щодо відзначення 170-ої річниці з дня народження Варвари Ніколівни Ханенко
- 23.06.2021
ФАСТІВСЬКА МІСЬКА РАДА КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
пл. Соборна, 1, м. Фастів, Фастівський район, Київська область, 08500, тел.: 6-02-16; факс 6-31-00
Р І Ш Е Н Н Я
№ 25-ІХ-VIIІ
від 15.06.2021 року
Про звернення до Верховної Ради України
щодо відзначення 170-ої річниці з дня народження
Варвари Ніколівни Ханенко
З метою вшануваня пам’яті української благодійниці, меценатки, співзасновниці Національного музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків Варвари Ніколівни Ханенко, керуючись ст. 25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,
міська рада
В И Р І Ш И Л А:
- Звернутися до Верховної Ради України щодо відзначення 170-ої річниці з дня народження Варвари Ніколівни Ханенко на державному рівні (текст звернення додається).
- Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань охорони здоров’я, соціального захисту, освіти, культури, спорту, сім’ї та молоді та заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, з гуманітарних питань.
Міський голова М.В.Нетяжук
Додаток
до рішення міської ради
№ 25-ІХ-VIIІ
від 15.06.2021 року
Голові Верховної Ради України
Разумкову Д.О.
ЗВЕРНЕННЯ
до Верховної Ради України
щодо відзначення 170-ої річниці з дня народження
Варвари Ніколівни Ханенко
09 серпня 2022 року виповнюється 170 років з дня народження Варвари Ніколівни Ханенко – відомої української благодійниці, меценатки, співзасновниці Національного музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків.
Варвара Ханенко народилася 9 серпня 1852 року у Глухові. Була старшою донькою у сім’ї українського підприємця та благодійника Ніколи Терещенка. Подружжя Ханенків зробило значний внесок у культурну спадщину України як колекціонери творів мистецтва та старожитностей, які вони збирали понад 40 років. 1887 Ханенки збудували в Києві по вул. Терещенківській, 15, особняк для розміщення там власного зібрання, яке стало унікальним явищем у культурному житті тогочасного міста. Разом з чоловіком Варвара Ханенко заснувала на початку 20 століття у родинному маєтку в селі Оленівка на Київщині ткацьку школу та майстерню, вироби якої брали участь в кустарних виставках у Києві та на виставці в Петрограді 1913 року отримали золоту медаль. В Оленівській майстерні працював художнім керівником Василь Кричевський – видатний український художник, мистецтвознавець і педагог.
Варвара Ханенко була органічною частиною київського культурного середовища кінця 19 – перших десятиліть 20 століття. Спільно із Оленою Пчілкою, Миколою Біляшівським, Данилом Щербаківським, Наталією Яшвіль вона започаткувала кустарний рух, покликаний дати нове життя традиціям народного мистецтва, активно впроваджувала прогресивні соціальні зміни. Засновувала і підтримувала власним коштом школи, ремісничі та художні майстерні, лікарні, сиротинці, народні театри.
Користуючись нагодою, Фастівська міська територіальна громада з метою вшанування пам’яті відомої української благодійниці та меценатки звертається до Вас з пропозицією урочисто відзначити 170-ту річниці з дня народження Варвари Ніколівни Ханенко на державному рівні.
Підтримано рішенням Фастівської міської ради
№ 25-ІХ-VIIІ від 15.06.2021 року
Секретар міської ради Л.І.Рудяк