Про затвердження та введення в дію оновленої  інструкції  з охорони праці № 6 « Під час робіт з ручним електрифікованим інструментом »

  • 10.08.2021

ФАСТІВСЬКА МІСЬКА РАДА

Київської області 

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я

 

 

Від _10.08.2021                                                                                                    №  230 од                                                                                                                                                       

Про затвердження та введення

в дію оновленої  інструкції  з охорони праці

№ 6 « Під час робіт з ручним електрифікованим інструментом »

З метою безумовного  забезпечення виконання  в апараті Фастівської міської ради та її виконавчих органів вимог  ЗУ « Про охорону праці»,  підтвердження в подальшому стандарту ISO 9001:2015, на підставі:  ч. 1 ст. 13, п.8 ч. 2 ст. 13 ЗУ « Про охорону праці», наказу Державного комітету України по нагляду за охороною праці № 132 від 21.12.1993    « Про Порядок опрацювання і затвердження роботодавцем нормативних актів з охорони праці, що діють на підприємстві» ( із змінами та доповненнями), ДНАОП 0.00-4.15-98 «Положення про розробку інструкцій з охорони праці»( із змінами та доповненнями ), розпоряджень міського голови: № 79од. від 18.03.2021 « Про затвердження Положення про розробку інструкцій з охорони праці в апараті Фастівської міської ради та її виконавчих органів»,  № 99 од. від 07.04.2021 « Про перегляд та оновлення діючих інструкцій з охорони праці, які діють в апараті Фастівської міської ради та її виконавчих органів», керуючись пунктами 1,  20 частини 4 статті 42 Закону України « Про місцеве самоврядування в Україні»,

1.      Затвердити та ввести в дію оновлену інструкцію з охорони праці  № 6 « Під час робіт з ручним електрифікованим інструментом».

2.   Контроль за виконанням цього розпорядження залишаю за собою.

 

Міський голова                                                                                       М.В. Нетяжук   

 

 

Додаток                                                                                                                                 

до розпорядження   

міського голови  

 №_230 од від 10.08.2021

 

                        ІНСТРУКЦІЯ З ОХОРОНИ ПРАЦІ №6

ПІД ЧАС РОБІТ З РУЧНИМ ЕЛЕКТРОФІКОВАНИМ ІНСТРУМЕНТОМ

  1. 1ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ.

1.1. Дія цієї  інструкції поширюється на всіх  працівників апарату Фастівської міської ради та її виконавчих органів, які в своїй роботі використовують ручний електрифікований інструмент.

1.2. Інструкція з охорони праці під час  робіт ручним електроінструментом

(надалі – інструкція) є нормативним актом, що містить обов’язкові для дотримання вимоги з охорони праці під час виконання робіт із застосуванням ручного електроінструменту.

1.3. Інструкція розроблена на основі наказу Державного комітету України по нагляду за охороною праці № 132 від 21.12.1993 « Про Порядок опрацювання і затвердження роботодавцем нормативних актів з охорони праці, що діють на підприємстві»    ( із змінами та доповненнями), ДНАОП 0.00-4.15-98 «Положення про розробку інструкцій з охорони праці»( із змінами та доповненнями відповідно до наказу Міністерства соціальної політики № 526 від 30.03.2017), розпоряджень міського голови: № 79од.

від 18.03.2021 « Про затвердження Положення про розробку інструкцій з охорони праці в апараті Фастівської міської ради та її виконавчих органів,  № 99 од. від 07.04.2021 « Про перегляд та оновлення діючих інструкцій з охорони праці, які діють в апараті Фастівської міської ради та її виконавчих органів» та інших нормативно – правових актів з охорони праці.

1.4. З інструкцією ознайомлюються всі, хто працює з ручним електроінструментом.

1.5. До роботи з ручним електроінструментом допускаються особи, які пройшли навчання безпечним методам роботи, перевірку знань з питань охорони праці, одержали відповідне посвідчення, мають кваліфікаційну групу з електробезпеки, а також практичні навички роботи з ручним електроінструментом.

1.6. У приміщеннях без підвищеної небезпеки номінальна напруга електроінструменту має бути не більше 220 В. У приміщеннях з підвищеною небезпекою напруга не може перевищувати 42 В (допускається застосування електроінструменту напругою до 220В при наявності пристрою захисного відключення з обов’язковим використанням захисних засобів:діелектричних рукавичок, калош та килимка).

1.7. При проведенні робіт,  необхідно погоджувати з  безпосереднім керівником чітке визначення межі робочої зони. Не допускати перебування сторонніх осіб у ній.

1.8. Приступати до роботи в спецодязі можна тільки  упевнившись, що він не має пошкоджень, та елементів, які звисають або не прилягають і можуть бути захоплені деталями, що обертаються.

1.9. При користуванні електрифікованим інструментом, можна виконувати тільки роботу, яка доручена безпосереднім керівником , не можна передоручати її іншим особам.

1.10. Електроінструментом можна виконувати тільки ту роботу, для якої він призначений. Слід оберігати електроінструмент від ударів, перевантажень, бруду, вологи, нафтопродуктів.

1.11. Свердлити отвори та пробивати борозни в конструкціях будівель, у яких розташовані заховані електропроводка, трубопроводи тощо, слід тільки після зняття напруги з відповідних електромереж (перекриття відповідних трубопроводів).

1.12. У процесі роботи на працівника можливий вплив таких небезпечних і шкідливих факторів:

– небезпечне значення напруги в електричному ланцюзі, замкнення якого може здійснюватися крізь тіло людини;

– наявність напруги на устаткуванні, що обслуговується;

– падіння під час роботи на висоті та падіння предметів з висоти;

– недостатня освітленість робочої зони;

– нервово-психічні й фізичні перенавантаження.

1.13. Під час роботи необхідно слідкувати за самопочуттям. Не можна продовжувати роботу при відчутті стомленості, сонливості, раптового болю.

1.14. При відчутті хворобливого стану слід припинити роботу, використати медичні препарати з аптечки або звернутися за допомогою до присутніх осіб та повідомити безпосереднього керівника.

1.15. За невиконання вимог даної інструкції працівник  несе дисциплінарну, матеріальну, адміністративну та кримінальну відповідальність.

  1. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПЕРЕД ПОЧАТКОМ РОБОТИ.

2.1. Перед початком роботи необхідно перевірити електроінструмент на:

– відповідність номінальної напруги й частоти струму електричної мережі напрузі й частоті струму електродвигуна електроінструменту,зазначеним у паспорті до нього;

– затяжку гвинтів, які кріплять вузли та деталі;

–  відповідність електроінструменту умовам роботи,  його справність  і надійність;

– цілісність ізоляції електропроводів, відсутність переломів жил, оголених струмопровідних частин, доступних для доторкування, надійність штепсельних з’єднань, закріплення оболонки кабелю та проводів у місцях вводу їх у електроінструмент і відсутність їх злому та стирання, справність вимикача;

– справність та надійність закріплення свердел тощо.

2.2.Не можна приступати до роботи електроінструментом, у якого закінчився термін періодичної перевірки, а також у разі виявлення хоча б однієї з таких несправностей:

– пошкодження штепсельного з’єднання, кабелю або його захисної трубки;

– пошкодження кришки вимикача;

– поява диму або специфічного запаху, характерного для горіння ізоляції;

– поява підвищеного шуму, стуку, вібрації;

– псування або поява тріщин у корпусній деталі;

– пошкодження робочої частини інструмента.

2.3. Необхідно підключити електроінструмент за допомогою штепсельної вилки до електричної мережі й перевірити його роботу на холостому ходу, упевнитися у відсутності шумів, вібрації та запаху горілого. Електроінструмент має швидко та легко включатися та відключатися від електричної мережі.

2.4. Забороняється здійснювати будь – які роботи, пов’язані з ремонтом та обслуговуванням обладнання, проводів, кабелів, користуватись інструментом працівникам, які не мають допуску до цих робіт

  1. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС РОБОТИ.

3.1. Під час виконання роботи необхідно:

утримувати робоче місце в чистоті, не захаращувати проходів;

– слідкувати, щоб кабель не торкався  вологих  поверхонь або предметів;

–  не допускати утворення петель та перекручувань кабелю;

– не допускати перегріву електроінструмента;

– працювати електроінструментом тільки при температурі довкілля, що вказана в паспорті до нього.

3.2. При роботі електроінструментом не дозволяється:

–  залишати без нагляду електроінструмент, приєднаний до електромережі;

– передавати його для роботи стороннім особам;

– триматися за електрокабель (провід);

– торкатися частин, що обертаються;

– працювати на приставних драбинах;

– обробляти мокрі поверхні.

3.3. При виявленні несправності електроінструмента, сильного нагрівання його корпуса або слабкої дії електроструму, після вимкнення інструменту з мережі живлення слід повідомити безпосереднього  керівника.

3.4. Необхідно вимкнути електроінструмент з мережі живлення:

– при раптовій зупинці;

– при перерві в роботі;

– при перенесенні інструмента з одного робочого місця на інше;

– на час відсутності працівника на робочому місці;

– після закінчення роботи;

– при сильному нагріванні корпуса інструмента;

– при виявленні слабкої дії електричного струму;

– при виході з ладу вимикача;

– при заміні або регулюванні робочої частини інструмента.

  1. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ РОБОТИ.

4.1.Після закінчення роботи необхідно:

– вимкнути та  від’єднати від електричної мережі електроінструмент;

– очистити його  та прибрати робоче місце та   покласти його  в спеціально відведене місце;

– зняти та очистити спецодяг, інші засоби індивідуального захисту, вимити руки й обличчя водою з милом;

– повідомити безпосереднього  керівника   про всі недоліки, що мали місце під час роботи з електроінструментом, та вжиті заходи щодо їх усунення.

  1.  ВИМОГИ БЕЗПЕКИ В АВАРІЙНИХ СИТУАЦІЯХ.

5.1. До аварійних ситуацій належить:

коротке замикання електрокомунікацій, електрообладнання;

– аварійне пошкодження ізоляції струмоведучих частин;

– поява напруги на відімкнених струмоведучих частинах;

– іскріння, спалахування струмоведучих частин електрообладнання;

–  розряд блискавки в електроустановку та ін.

5.2. Для гарантування безпеки в аварійних ситуаціях необхідно негайно:

– припинити роботу, відключити електроінструмент, не допускати сторонніх осіб у небезпечну зону;

–  повідомити про аварійну ситуацію безпосереднього керівника;

– якщо є потерпілі, надати їм першу медичну допомогу та за необхідності, викликати екстрену ( швидку)  медичну допомогу» за номером 103 або вирішити питання транспортування потерпілого в найближчий лікарняний заклад.

5.3. Надання першої медичної допомоги:

5.3.1. Надання першої медичної допомоги при ураженні електричним струмом:

5.3.1.2У разі ураження електричним струмом необхідно негайно звільнити потерпілого від дії електричного струму, відключивши електроустановку від джерела живлення, а при неможливості відключення – відтягнути його від струмоведучих частин за одяг або застосувавши підручний ізоляційний матеріал.

5.3.1.3У разі відсутності у потерпілого дихання і пульсу необхідно робити йому штучне дихання і непрямий (зовнішній) масаж серця, звернувши увагу на зіниці. Розширені зіниці свідчать про різке погіршення кровообігу мозку. При такому стані необхідно негайно приступити до оживлення потерпілого і викликати швидку медичну допомогу

за номером 103.

5.3.2. Перша допомога при пораненні.

5.3.2.1. Для надання першої допомоги при пораненні необхідно розкрити індивідуальний пакет, накласти стерильний перев’язочний матеріал, що міститься у ньому на рану і зав’язати її бинтом.

5.3.2.2. Якщо індивідуального пакету якимсь чином не буде, то для перев’язки необхідно використати чисту носову хустинку, чисту полотняну ганчірку і т. ін. На те місце ганчірки, що приходиться безпосередньо на рану, бажано накапати декілька капель настойки йоду, щоб одержати пляму розміром більше рани, а після нього накласти ганчірку на рану. Особливо важливо застосовувати настойку йоду зазначеним чином при забруднених ранах.

5.3.3. Перша допомога при переломах, вивихах, ударах.

5.3.3.1. При переломах і вивихах кінцівок необхідно пошкоджену кінцівку укріпити шиною, фанерною пластикою, палицею, картоном або іншим подібним предметом.

5.3.3.2. Пошкоджену руку можна також підвісити за допомогою перев’язки або хустки до шиї і прибинтувати до тулуба.

5.3.3.3.При переломі черепа (несвідомий стан після удару голови, кровотеча з вух або роту) необхідно прикласти до голови холодний предмет (грілку з льодом або снігом, чи холодною водою) або зробити холодну примочку.

5.3.3.4. При підозрінні перелому хребта необхідно потерпілого покласти на дошку, не підіймаючи його, чи повернути потерпілого на живіт обличчям униз, наглядаючи при цьому, щоб тулуб не перегинався, з метою уникнення ушкодження спинного мозку.

5.3.3.5. При переломі ребер, ознакою якого є біль при диханні, кашлю, чханні, рухах, необхідно туго забинтувати груди чи стягнути їх рушником під час видиху.

5.3.4. Надання першої допомоги при теплових опіках.

5.3.4.1. При опіках вогнем, парою, гарячими предметами, ні в якому разі не можна відкривати пузирі, які утворюються, та обв’язувати опіки бинтом.

5.3.4.2. При опіках першого ступеня (почервоніння) обпечене місце обробляють ватою, змоченою етиловим спиртом.

5.3.4.3. При опіках другого ступеня (пухирі) обпечене місце обробляють спиртом, 3%-ним марганцевим розчином або 5%-ним розчином таніну.

5.3.4.4. При опіках третього ступеня (зруйнування шкіряної тканини) накривають рану стерильною пов’язкою та викликають лікаря.

5.3.5. Перша допомога при кровотечі.

            Для того, щоб зупинити кровотечу, необхідно:

  • підняти поранену кінцівку вверх;
  • кровоточиву рану закрити перев’язочним матеріалом;
  • при сильній кровотечі, яку не можна зупинити пов’язкою, застосовується здавлювання кровоносних судин, які живлять поранену область, при допомозі згинання кінцівок в суглобах, а також пальцями, джгутом або закруткою; при великій кровотечі необхідно терміново викликати лікаря.

5.4. У разі виникнення пожежі необхідно повідомити керівника,  при необхідності викликати оперативно-рятувальну службу цивільного захисту України за номером телефону 101   та приступити до гасіння її наявними засобами пожежогасіння.

5.4.1. Виконувати всі вказівки керівника  по ліквідації аварійної ситуації.

 

Керуючий справами ( секретар)                                                            Л.О. Тхоржевська

виконавчого комітету Фастівської

міської ради

 

РОЗРОБЛЕНО:

 

Начальник відділу з питань праці                                                       Ю.М. Болілий

 

УЗГОДЖЕНО:

 

Перший заступник міського голови                                                    О.Б. Зикова

з питань діяльності виконавчих органів

ради

 

Керуючий справами ( секретар)                                                           Л.О. Тхоржевська

виконавчого комітету  Фастівської

міської ради

 

Начальник відділу господарського                                                      Ю.В. Остапчук

забезпечення виконавчого комітету

Фастівської міської ради

 

Голова ПК                                                                                                 Л.М. Алісєєнко

 

Начальник юридичного управління                                                   А.В. Мельниченко

 

 

БІЛЬШЕ НОВИН

ДИВИТИСЬ