Про затвердження Порядку погодження місця розміщення об’єктів торгівлі, сфери послуг, відпочинку та розваг на території Фастівської міської територіальної громади у новій редакції

  • 18.06.2024

 

ФАСТІВСЬКА МІСЬКА РАДА

Київської області

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

Р І Ш Е Н Н Я

від 15.04.2024р.                             м.Фастів                                                 №201

 

 

Про затвердження Порядку погодження

місця розміщення об’єктів торгівлі,

сфери послуг, відпочинку та розваг

на території Фастівської міської

територіальної громади у новій редакції

З метою упорядкування розміщення об’єктів торгівлі, сфери послуг, відпочинку та розваг на території Фастівської міської територіальної громади, у відповідності до Закону України «Про благоустрій населених пунктів», Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», Закону України «Про дозвільну систему в сфері господарської діяльності» , Закону України «Про захист прав споживачів», постанови Кабінету Міністрів України від 15 червня 2006 року № 833 «Про затвердження Порядку провадження торговельної діяльності та правилами торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів», наказу Міністерства регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011р. № 244 «Про затвердження Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності», керуючись пп.1 п. «б» ст. 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет вирішив:

  1. Затвердити Порядок погодження місця розміщення об’єктів торгівлі, сфери послуг, відпочинку та розваг на території Фастівської міської територіальної громади у новій редакції, що додається.
  2. Вважати таким що втратило чинність рішення виконавчого комітету Фастівської міської ради від 17.04.2023 року №174 «Про затвердження Порядку погодження місця розміщення об’єктів торгівлі, сфери послуг, відпочинку та розваг на території Фастівської міської територіальної громади».
  3. Контроль за виконанням даного рішення покласти першого заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради.

 

 

 

Міський голова                                                                                  Михайло НЕТЯЖУК

 

 

 

 

 

Додаток

до рішення  виконавчого комітету Фастівської міської ради

від 15.04.2024 року №201

 

 

ПОРЯДОК

погодження місця розміщення об’єктів торгівлі, сфери послуг, відпочинку та розваг на території Фастівської міської територіальної громади

 

 

І. Загальні положення

 

  • Цей Порядок встановлює порядок погодження місця розміщення об’єктів торгівлі, сфери послуг, відпочинку та розваг на території Фастівської міської територіальної громади для здійснення підприємницької діяльності з врахуванням архітектурних, санітарно-гігієнічних, пожежних, торгівельних норм, функціонально-планувальних та історико-культурних чинників.
  • Дія цього Порядку поширюється на всіх суб’єктів господарювання, які облаштовують об’єкти торгівлі, здійснюють діяльність у сфері послуг, відпочинку та розваг на території Фастівської міської територіальної громади.
  • Облаштування об’єктів торгівлі, діяльність у сфері послуг, відпочинку та розваг на території Фастівської міської територіальної громади здійснюється суб’єктами господарювання після отримання відповідного погодження на розміщення та облаштування об’єктів виїзної/виносної торгівлі, сфери послуг, відпочинку та розваг на території Фастівської міської територіальної громади, відповідно до вимог цього Порядку.
    • 4. Суб’єкт господарювання при організації виїзної/виносної торгівлі, діяльності у сфері послуг повинен керуватися та дотримуватися вимог Законів України «Про захист прав споживачів», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», «Про споживчу кооперацію», «Про безпечність та якість харчових продуктів», «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», «Про дорожній рух», Порядку провадження торговельної діяльності та правилами торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 червня 2006 року № 833, Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року № 1306, Правил роботи дрібнороздрібної торговельної мережі, затверджених наказом Міністерства зовнішніх економічних зв’язків і торгівлі України від 08 липня 1996 року № 369, Правил будови і безпечної експлуатації атракціонної техніки, затверджених наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 01.03.2006 р. №110, Правил роботи закладів (підприємств) ресторанного господарства, затверджених наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України від 24.07.2002 р. №219, інших нормативно-правових актів, які регулюють торговельну діяльність та діяльність в сфері послуг.

ІІ. Визначення термінів

 

  • В цьому Порядку наведені нижче терміни вживаються в такому значенні:

2.1.1. Торгівля – це вид економічної діяльності в сфері товарообігу, що охоплює купівлю-продаж товарів кінцевому споживачу та надання йому торговельних послуг.

2.1.2. Торгівля поза межами торговельного приміщення (виїзна/виносна торгівля) – сукупність нестаціонарних, пересувних пунктів з продажу товарів, які пристосовані для тривалої роздрібної торгівлі товарами населенню на розвіз або рознос (лотки, розкладки, стенди, палатки, засоби пересувної мережі тощо), через торгові автомати.

2.1.3. Сезонна мережа торгівлі – мережа роздрібної торгівлі та ресторанного господарства, яка відкрита для обслуговування населення на певний сезон року – тільки на літо, весну або зиму тощо. У складі сезонної мережі можуть бути палатки, кіоски, ятки тощо, об’єкти ресторанного господарства (під тентами, на верандах, у павільйонах легкого типу, збірні та переносні) в складі закладів громадського харчування.

2.1.4. Торгівля з лотків – роздрібна торгівля з реалізації продовольчих та непродовольчих товарів, що здійснюється з пересувних наметів, лотків для вуличної торгівлі.

2.1.5. Схема розміщення об’єкта сезонної мережі торгівлі – схема розміщення, виконана на топографо-геодезичній основі із зазначенням заходів щодо благоустрою та озеленення території, прилеглої до об’єкта (розташування квітників, під’їздів, урн, влаштування дорожнього покриття або мощення фігурними елементами мощення тощо).

2.1.6. Об’єкти у сфері послуг, відпочинку та розваг – пристрій або комбінація пристроїв, які використовуються в місцях дозвілля для розваги населення й активного відпочинку:

  • катальні механізовані та немеханізовані, у тому числі каруселі, гойдалки, качалки, катальні гори, гірки, колеса огляду, вежі, дороги, автодроми, катапульти, дитячі електромобілі тощо;
  • атракціони з еластичними елементами (катапульти, стрибки з висоти на еластичному тросі, тощо);
  • цирки;
  • водні, у тому числі гірки, спуски, тощо.
  • спортивні, у тому числі силові, тренажери, тири, батути, тощо;
  • обладнання дитячих ігрових майданчиків, утому числі каруселі, гойдалки, качалки, гірки тощо.
  • видові та ігрові атракціони;
  • надувні атракціони, у тому числі водні;
  • атракціони у яких використовуються тварини;
  • лабіринти, кімнати сміху;
  • послуги з прокату транспортних засобів (скутери, квадроцикли, веломобілі, велосипеди, гіроскутери, гіборди, електросамокати тощо);
  • послуги які надаються з використанням тварин, тощо.

2.1.7. Літній майданчик для здійснення комерційної діяльності в складі закладів громадського харчування – місце для надання послуг з харчування біля стаціонарного (капітального) закладу громадського харчування, який відкритий для обслуговування населення на певний сезон року, розміщений на відкритому повітрі (під тентами, на верандах) та виготовлений з полегшених конструкцій з урахуванням основних вимог до споруд, визначених технічним регламентом будівельних виробів, будівель і споруд, та встановлений тимчасово, без улаштування фундаменту, не є капітальною спорудою.

2.2. Для місць розміщення об’єктів торгівлі, сфери послуг, відпочинку та розваг , встановлюються щорічні строки функціонування:

2.2.1. об’єкти у сфері послуг, відпочинку та розваг – з 1 квітня до 1 листопада;

2.2.2. виїзна/виносна торгівля безалкогольними напоями, солодкою ватою, кукурудзою, поп-корном, торгівля хлібобулочними виробами, сувенірною продукцією, продаж виробів ручної роботи тощо – з 1 квітня до 1 листопада;

2.2.3. виїзна/виносна торгівля баштанними культурами та плодоовочевою продукцією – з 1 липня до 15 жовтня;

2.2.4. продаж новорічних ялинок – з 15 до 31 грудня;

2.2.5. засоби пересувної мережі цілорічного терміну функціонування (безалкогольні напої, спеціалізовані кава-машини, продовольчі товари, тощо) – протягом року».

2.3. Терміни, що не визначені у цьому Порядку, вживаються у значенні, встановленому чинним законодавством.

 

 

ІІІ. Вимоги, умови, порядок отримання погодження на розміщення та облаштування об’єктів торгівлі поза межами торговельного приміщення

 

3.1. Вимоги до розміщення та облаштування об’єктів торгівлі поза межами торговельного приміщення

  • Протягом дня та після закінчення роботи суб’єкт господарювання повинен забезпечувати чистоту на прилеглій до пункту виїзної/виносної торгівлі території. У випадках порушення Правил благоустрою на території населених пунктів Фастівської міської територіальної громади, затверджених рішенням Фастівської міської ради, суб’єкт господарювання, який здійснює торгівлю, може бути притягнутий до адміністративної відповідальності, відповідно до вимог статті 152 КУпАП.
  • Розміщення об’єктів виїзної/виносної торгівлі дозволяється в районах вулиць, площ та інших орієнтирів, за умови дотримання правил безпеки руху транспорту й пішоходів.
  • Лотки, столи, ємкості з напоями та інші пересувні елементи вуличної торгівлі розміщуються лише на тротуарах завширшки не менше 5 метрів, за межею пішохідної частини. Товар і звільнена від нього тара повинні складуватися на тротуарі поруч із зазначеними пересувними елементами і за межами його пішохідної частини.
  • Заборонено розміщення пунктів виїзної/виносної торгівлі:
  • в межах міських комунікацій;
  • на газонах, зелених насадженнях;
  • на землях, обтяжених правами землекористувачів, без їх згоди;
  • в природоохоронних зонах, охоронних зонах пам’ятників історії та культури (за винятком обслуговування міських заходів);
  • на пішохідних доріжках, тротуарах та алеях, якщо це перешкоджає вільному руху пішоходів;
  • на проїжджій частині вулиць і доріг;
  • навпроти пішохідних переходів;
  • на пішохідній зоні центральної частини міста (пл. Соборна,1, м. Фастів, Фастівський район);
  • на доріжках споруд для спортивних змагань (стадіонів).
    • Реалізація овочів, фруктів, плодів, ягід, баштанних культур в період сезонного продажу не дозволяється на вулицях в центральній частині міста.
    • Реалізація овочів, фруктів, плодів, ягід, баштанних культур в період продажу здійснюється зі спеціальних контейнерів, сіток, піддонів, встановлюється не нижче 50 см від землі.
    • На об’єкті виїзної/виносної торгівлі на видному місці повинна бути встановлена вивіска із зазначенням назви суб’єкта господарювання, вивіска про режим роботи. Рекламно – інформаційне оформлення об’єкта торгівлі повинно бути типовим для даного суб’єкта господарювання та здійснюватись державною мовою.
    • Суб’єкти господарювання, яким погоджено розміщення та облаштування об’єкта виїзної/виносної торгівлі, забезпечують дотримання на цих об’єктах вимог чинного законодавства у сфері торгівлі і громадського харчування, вимог будівельних, санітарних, пожежних норм, охорони праці, техніки безпеки та повинні мати належний естетичний вигляд.
    • Суб’єкти господарювання зобов’язані укладати з найманими працівниками Трудові договори відповідно до вимог Кодексу законів про працю України та інших нормативно-правових документів та забезпечувати виконання вимог нормативно-правових актів з охорони праці.

 

3.2. Порядок отримання погодження на розміщення та облаштування об’єкта торгівлі поза межами торгівельного приміщення на території Фастівської міської територіальної громади

3.2.1. Погодження на розміщення та облаштування об’єкта виїзної/виносної торгівлі на території Фастівської міської територіальної громади здійснюється шляхом прийняття рішення виконавчим комітетом Фастівської міської ради про надання погодження на розміщення та облаштування об’єкта виїзної/виносної торгівлі на території Фастівської міської територіальної громади за результатами проведення конкурсу на право розміщення та облаштування об’єкта виїзної/виносної торгівлі, об’єкта сфери послуг, відпочинку та розваг на території Фастівської міської територіальної громади.

3.2.2. Процедура підготовки та проведення конкурсу на право розміщення та облаштування об’єкта виїзної/виносної торгівлі, об’єкта сфери послуг, відпочинку та розваг на території Фастівської міської територіальної громади (далі – Конкурс) визначається Положенням про організацію проведення конкурсу на право розміщення та облаштування об’єкта виїзної/виносної торгівлі, об’єкта сфери послуг, відпочинку та розваг на території Фастівської міської територіальної громади (Додаток 3 до Порядку).

3.2.7. Рішення виконавчого комітету Фастівської міської ради про надання погодження на розміщення об’єкту торгівлі поза межами торгівельного приміщення за результатами Конкурсу є підставою для укладення договору про пайову участь в утриманні об’єктів благоустрою, відповідно до Порядку визначення обсягів пайової участі в утриманні об’єктів благоустрою Фастівської міської територіальної громади, затвердженого рішенням виконавчого комітету Фастівської міської ради.

 

3.3. Умови провадження торговельної діяльності поза межами торговельного приміщення

3.3.1. Під час виїзної/виносної торгівлі забороняється:

  • продаж продовольчих товарів, якщо при їх продажу відсутні умови для дотримання санітарних норм і правил, а також умови для додержання температурних режимів по зберіганню та продажу цих товарів;
  • продаж товарів без наявності сертифікатів і гігієнічних висновків на кожен вид і партію товарів які реалізуються.
  • продаж товарів, вільна реалізація яких заборонена, а також тих, що не мають відповідного маркування, належного товарного вигляду, на яких строк придатності не зазначено або зазначено з порушенням вимог нормативних документів, строк придатності яких минув, а також тих, що надійшли без документів, передбачених законодавством, зокрема, які засвідчують їх якість та безпеку;
  • використання газобалонного обладнання для живлення кавомашини або іншого додаткового обладнання;
  • продаж харчових продуктів і напоїв із застосуванням посуду одноразового використання за відсутності ємкостей для його збору і подальшої утилізації, а також повторне використання цього посуду.

3.3.2. У разі здійснення виїзної/виносної торгівлі на робочому місці продавця встановлюється табличка із зазначенням прізвища, імені та по батькові продавця, а також відомості про суб’єкта господарювання, що здійснює торгівлю (для ФОП – прізвище, ім’я , по- батькові; для юридичної особи – найменування, місцезнаходження і номер телефону).

3.3.3. Суб’єкт господарювання чи його наймані працівники, які безпосередньо здійснюють виїзну/виносну торгівлю продовольчими та непродовольчими товарами, повинні мати та пред’явити на вимогу:

  • документи про надходження товарів до продажу (товарно-транспортні накладні із зазначенням назви, сорту, кількості, ціни та загальної вартості товару);
  • документи, що засвідчують відповідність якості товарів вимогам нормативних документів (для імпортних товарів – копії сертифікатів, викладені мовою країни-експортера і українською та завірені печаткою суб’єкта господарювання, від якого одержані ці товари);
  • для товарів, що підлягають обов’язковій сертифікації у накладній або в іншому відвантажувальному документі має бути зазначено реєстраційний номер сертифікатів відповідності та/або реєстраційні номери декларацій про відповідність;
  • копії гігієнічних висновків;
  • ярлики (цінники) або покажчики цін;
  • у випадках застосування пересувної мережі(транспортного засобу) свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу з відмітками про переобладнання транспортного засобу, видане у встановленому порядку Центром надання послуг з використання транспортних засобів Міністерства внутрішніх справ України, дотримання санітарно-гігієничних вимог стосовно транспорту.
  • копію трудового договору між суб’єктом господарювання та найманим працівником;
  • договір на вивіз твердих побутових відходів;
  • особова медична книжка;
  • посвідчення про проходження навчання та перевірку знань з питань охорони праці (при використанні праці найманих працівників)
  • при використанні праці найманих працівників документацію з охорони праці (журнали з охорони праці про проведення інструктажів, розроблені та затверджені інструкції з охорони праці тощо).
  • при виконанні робіт підвищеної небезпеки та експлуатації (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки ( наявність дозволів або декларацій від територіального органу Державної служби України з питань праці.

 

  1. Вимоги до розміщення, умови погодження місця розташування та порядок надання погодження на розміщення об’єкту сфери послуг – літнього майданчика

в складі закладу громадського харчування

 

4.1. Вимоги до розміщення та умови погодження місця розташування об’єкту сфери послуг – літнього майданчика в складі закладу громадського харчування

4.1.1. Літні майданчики в складі закладів громадського харчування (далі – літні майданчики) встановлюються виключно біля стаціонарних (капітальних) закладів громадського харчування.

4.1.2. Літні майданчики мають бути встановлені без втручання у несучі конструкції будівлі та легко демонтуватися у разі необхідності проведення робіт, пов’язаних з експлуатацією та ремонтом будівлі, тротуарів та інших окремих конструктивних елементів благоустрою комунальної власності.

4.1.3. Літні майданчики розташовуються виключно в межах фасаду стаціонарного (капітального) закладу громадського харчування зі збереженням вільних проходів у вхідні (в’їзні) брами будинків. Збільшення лінійних розмірів майданчика поза межі закладу можливе лише за умови письмової згоди власників (орендарів) сусідніх приміщень.

4.1.4. При встановленні літніх майданчиків на пішохідних доріжках, тротуарах та алеях ширина для проходу пішоходів повинна бути не менше 1,8 м. Встановлення майданчика не має перешкоджати вільному руху пішоходів.

4.1.5. Майданчики встановлюються із забезпеченням безперешкодного доступу для осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення.

4.1.6. При розміщенні літніх майданчиків в межах пішохідної зони необхідно передбачати проїзд для автотранспорту спеціальних служб шириною не менше 3,5 м.

4.1.7. Розміщення майданчиків проводиться з дотриманням структурної побудови, стилістичної єдності фасадів, з урахування зовнішнього опорядження фасадів.

4.1.8. При облаштуванні літніх майданчиків необхідно передбачати:

– покриття – мощення фігурними елементами мощення, або інше декоративне покриття;

– огородження – декоративне збірно-розбірне, висотою не більше 1м, або у вигляді чаш з декоративними рослинами;

– накриття – складані парасольки без реклами, при блокуванні майданчика до будівлі – маркізи;

– озеленення – виносні та навісні чаші з декоративними рослинами;

– передбачити освітлення, контейнери для сміття, доступ до бездротового Інтернету;

– забезпечення вільний доступ до санвузлів в складі базового об’єкту.

4.1.9 Не допускається:

– застосування елементів, не передбачених п.4.1.8 (намети, рекламні засоби, скління,черепиця, металочерепиця, а також рубероїд та азбестоцементні плити тощо);

– розміщення літніх майданчиків біля фасадів адміністративних і культових будівель, безпосередньо біля пам’ятників, фонтанів, клумб тощо;

– на зупинці громадського транспорту на відстані ближче ніж 20м в обидві боки по тротуару від установленого дорожнього знаку, що її позначає;

– ближче ніж за 100м до залізничних переїздів;

– під час облаштування літнього майданчика не допускається пошкодження або знищення зелених насаджень;

– облаштування літніх майданчиків без погодження з виконавчим комітетом Фастівської міської ради;

– розміщення їх у невстановлених для цього місцях.

4.1.10 В охоронних зонах інженерних комунікацій дозволяється розміщувати літні майданчики виключно за погодженням з утримувачем інженерних комунікацій, які експлуатують інженерні комунікації.

 

4.2. Порядок надання погодження на облаштування та розміщення об’єкту сфери послуг – літнього майданчика в складі закладу громадського харчування

4.2.1 Для отримання погодження на облаштування та розміщення об’єкту сфери послуг – літнього майданчика в складі закладу громадського харчування власник або уповноважена ним особа за довіреністю (копія нотаріально посвідченої довіреності додається уповноваженою особою) подає  до виконавчого комітету Фастівської міської ради заяву встановленого зразка (додаток 1 до Порядку).

До заяви додаються  наступні документи та матеріали:

  • Копія свідоцтва про державну реєстрацію суб’єкта підприємницької діяльності або копія виписки/витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань;
  • Фотофіксація місця розташування літнього майданчика;
  • Передпроєктні пропозиції (кольорові) облаштування літнього майданчику для здійснення комерційної діяльності в складі закладів громадського харчування (схема благоустрою прилеглої території з нанесеними фігурними елементами мощення, озелененням території, контейнерами для сміття; план розміщення технологічного обладнання та візуалізація літнього майданчика з елементами декору огорожі, накриття та озеленення);
  • Копія документу, що посвідчує право власності на приміщення закладу громадського харчування або копія договору оренди;
  • Копія договору про надання послуг з вивезення твердих побутових відходів;
  • Копія довідки від Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини, державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Фастівського району ГУ Держпродспоживслужби в Київській області про державну реєстрацію потужності;
  • Копія наказу про прийняття працівників на роботу з повідомленням територіального органу ДПС (при використанні праці найманих працівників);
  • Копія посвідчення роботодавця про проходження навчання та перевірку знань з питань охорони праці ( при використанні праці найманих працівників);
  • Копія витягу з реєстру платників єдиного податку (для ФОП, які працюють на спрощеній системі оподаткування) із зазначенням КВЕД (видів економічної діяльності) відповідно до спеціалізації).

Заява, що надійшла до виконавчого комітету Фастівської міської ради, передається до відділу містобудування та архітектури виконавчого комітету Фастівської міської ради, який розглядає подані документи та виносить їх на розгляд постійно діючої комісії з вирішення питань погодження будівництва, реконструкції та перепланування. Персональний склад та Положення про постійно діючу комісію з вирішення питань погодження будівництва, реконструкції та перепланування затверджуються рішенням виконавчого Фастівської міської ради.

4.2.2. Комісія розглядає матеріали, визначає технічну можливість та у разі  отримання всіх необхідних документів з позитивними висновками, заява з пакетом визначених документів надається на розгляд виконавчого комітету Фастівської міської ради для розгляду питання щодо можливості надання погодження на розміщення об’єкту сфери послуг – літнього майданчика в складі закладів громадського харчування.

4.2.3. Відмова щодо можливого розміщення об’єкту сфери послуг – літнього майданчика в складі закладів громадського харчування надається у разі якщо:

– заявником не представлені всі необхідні документи, зазначені у пункті 4.2.1 цього Порядку;

– заявлений об’єкт не відповідає будівельним, функціональним, санітарним, протипожежним нормам та ін.;

– є вмотивовані скарги від мешканців будинку або населеного пункту;

– заявлений заявником об’єкт не відповідає концепції забудови населеного пункту, а архітектурне рішення фасадів будинку та благоустрою прилеглої території не узгоджене відділом містобудування та архітектури виконавчого комітету Фастівської міської ради;

– невідповідність об’єму робіт заявленій кількості найманих працівників;

– наявність заборгованості із сплати ЄСВ, інших платежів до бюджету (що підтверджено органами Пенсійного фонду України або територіальними органами державної податкової служби;

– наявність заборгованості із сплати оренди за землю та нерухомого майна.

4.2.4. У разі відмови постійно діючої комісії з вирішення питань погодження будівництва, реконструкції та перепланування, заявнику надається (надсилається)  лист з умотивованим обґрунтуванням.

4.2.5. Рішення виконавчого комітету Фастівської міської ради про надання погодження на облаштування та розміщення об’єкту сфери послуг – літнього майданчика в складі закладів громадського харчування є підставою для укладання договору про пайову участь в утриманні об’єктів благоустрою.

4.2.6. Рішення виконавчого комітету Фастівської міської ради про надання погодження на облаштування та розміщення літнього майданчика для здійснення комерційної діяльності в складі закладу громадського харчування може бути скасоване при виявленні наступних порушень:

  • встановлення літнього майданчика не на визначеному місці розміщення;
  • самовільне збільшення площі місця розміщення об’єкта – літнього майданчика;
  • систематичне недотримання санітарно-гігієнічних норм, встановлених для об’єктів певного типу;
  • недотримання асортиментного переліку товарів, дозволених для реалізації на об’єкті торгівлі;
  • наявність неодноразових письмових обґрунтованих скарг мешканців громади;
  • норм протипожежної безпеки;

–           пошкодження або знищення елементів благоустрою;

  • невиконання наданих пропозицій та зобов’язань;
  • невиконання та порушення вимог рішень Фастівської міської ради та її виконавчого комітету;
  • відсутність Трудового договору між суб’єктом господарювання та найманим працівником (використання незадекларованої праці).
  • відсутність договору щодо пайової участі в утриманні об’єкта благоустрою.

4.2.7. При отриманні фактів допущених порушень КП ФМР «Фастів-благоустрій» надає письмове попередження суб’єкту господарювання щодо необхідності їх усунення в десятиденний термін.

4.2.8. У випадку надання суб’єктом господарювання доказів усунення виявлених порушень, рішення про погодження на облаштування літнього майданчика для здійснення комерційної діяльності в складі закладу громадського харчування не підлягає скасуванню. При не усуненні недоліків у встановлений п. 4.2.7 цього Порядку термін, відділом містобудування та архітектури готується проєкт рішення про скасування рішення про надання погодження на облаштування та розміщення літнього майданчика для здійснення комерційної діяльності в складі закладу громадського харчування.

4.2.9. Об’єкти, на які не оформлено належним чином документи, відповідно до вимог цього Порядку, вважаються самовільно встановленими та підлягають демонтажу .

 

  1. V. Умови, порядок погодження місця розміщення та порядок облаштування об’єкту сфери послуг, відпочинку та розваг на території Фастівської міської територіальної громади

 

5.1. Умови погодження місця розміщення та порядок облаштування об’єкту сфери послуг, відпочинку та розваг на території Фастівської міської територіальної громади

  • При здійсненні діяльності у сфері послуг, організації відпочинку та розваг не повинні створюватись будь-які незручності для пішоходів та проїзду транспортних засобів на території Фастівської міської територіальної громади.
  • На видному місці, де розміщується об’єкт сфери послуг, відпочинку та розваг на території Фастівської міської територіальної громади повинна бути встановлена вивіска із зазначенням назви суб’єкта господарювання, вивіска про режим роботи та місце розташування санітарно-гігієнічного приміщення. Рекламно – інформаційне оформлення об’єкта сфери послуг, відпочинку та розваг повинно бути типовим для даного суб’єкта господарювання та здійснюватись державною мовою.
  • Суб’єкти господарювання зобов’язані укладати з найманими працівниками трудові договори відповідно до вимог Кодексу законів про працю України та інших нормативно-правових актів.

 

5.2. Порядок отримання погодження на облаштування та розміщення об’єкта сфери послуг, відпочинку та розваг на території Фастівської міської територіальної громади

5.2.1. Погодження на розміщення та облаштування об’єкта сфери послуг, відпочинку та розваг (крім цирків) на території Фастівської міської територіальної громади здійснюється шляхом прийняття рішення виконавчим комітетом Фастівської міської ради про надання погодження на розміщення та облаштування об’єкта сфери послуг, відпочинку та розваг на території Фастівської міської територіальної громади за результатами проведення конкурсу на право розміщення та облаштування об’єкта виїзної/виносної торгівлі, об’єкта сфери послуг, відпочинку та розваг на території Фастівської міської територіальної громади.

5.2.2. Процедура підготовки та проведення конкурсу на право розміщення та облаштування об’єкта виїзної/виносної торгівлі, об’єкта сфери послуг, відпочинку та розваг на території Фастівської міської територіальної громади визначається Положенням про організацію проведення конкурсу на право розміщення та облаштування об’єкта виїзної/виносної торгівлі, об’єкта сфери послуг, відпочинку та розваг на території Фастівської міської територіальної громади (Додаток 3 до Порядку).

5.2.3. Рішення виконавчого комітету Фастівської міської ради про надання погодження на розміщення об’єкту сфери послуг, відпочинку та розваг (крім цирків) за результатами Конкурсу є підставою для укладення договору про пайову участь в утриманні об’єктів благоустрою, відповідно до Порядку визначення обсягів пайової участі в утриманні об’єктів благоустрою Фастівської міської територіальної громади, затвердженого рішенням виконавчого комітету Фастівської міської ради.

5.2.4. Погодження на розміщення та облаштування цирку на території Фастівської міської територіальної громади здійснюється шляхом прийняття рішення виконавчим комітетом Фастівської міської ради про надання погодження на розміщення та облаштування цирку на території Фастівської міської територіальної громади.

5.2.5. Для отримання погодження на розміщення та облаштування цирку на території Фастівської міської територіальної громади, суб’єкт господарської діяльності подає до Центру надання адміністративних послуг виконавчого комітету Фастівської міської ради заяву встановленого зразка (додаток 2 до Порядку) та наступні документи:

– копія виписки/витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань із зазначенням основних видів діяльності юридичної особи;

– при виконанні робіт підвищеної небезпеки та  експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, дозвіл або декларацію від територіального органу Державної служби України з питань праці;

– параметри, перелік та кількість об’єктів послуг у сфері відпочинку та розваг;

– витяг з протоколу засідання комісії з перевірки знань з охорони праці;

– паспорт та протокол випробувань на кожен атракціон;

– гігієнічні висновки на установки для виробництва цукрової вати та попкорну;

– копію наказу про прийом працівників на роботу;

– копію посвідчення директора про проходження навчання з охорони праці;

– копія наказу про призначення відповідального за стан охорони праці та за стан електрогосподарства;

– копія посвідчень про проходження навчання з питань охорони праці відповідальним за стан охорони праці та за електрогосподарство;

– копії журналів з охорони праці, що підтверджують факт проходження працівниками інструктажів з охорони праці;

– при виконання працівниками робіт з підвищеною небезпекою копію посвідчень про проходження спеціального навчання з охорони праці;

– схему розміщення;

– лист-згоду від землекористувача (у разі, якщо земельна ділянка перебуває на праві постійного користування).

5.2.6. Рекомендація про погодження на облаштування та розміщення цирку надається Комісією з організації торгівлі, розміщення об’єктів сфери послуг, відпочинку та розваг, розміщення об’єктів зовнішньої реклами на території Фастівської міської територіальної громади. Персональний склад та Положення про Комісію з організації торгівлі, розміщення об’єктів сфери послуг, відпочинку та розваг, розміщення об’єктів зовнішньої реклами на території Фастівської міської територіальної громади затверджуються рішенням виконавчого Фастівської міської ради.

5.2.7. Після отримання позитивних рекомендацій Комісії з організації торгівлі, розміщення об’єктів сфери послуг, відпочинку та розваг, розміщення об’єктів зовнішньої реклами на території Фастівської міської територіальної громади, відділ сфери обслуговування населення, розміщення реклами та захисту прав споживачів виконавчого комітету Фастівської міської ради в термін до 30-ти днів готує проєкт рішення виконавчого комітету Фастівської міської ради про надання погодження на розміщення та облаштування цирку на території Фастівської міської територіальної громади.

5.2.8. Цирк розміщується та облаштовується при умові його забезпечення суб’єктом господарювання електропостачанням, шляхом укладення договору з ДТЕК «Київські регіональні електромережі».

5.2.9. Розміщення та облаштування цирку є можливим за наявності всіх необхідних дозвільних документів, укладання з комунальним підприємством Фастівської міської ради  договору про прибирання та вивіз твердих побутових відходів та договору щодо пайової участі в утриманні об’єкта благоустрою з виконавчим комітетом Фастівської міської ради.

5.2.10. У разі відмови Комісії з організації торгівлі, розміщення об’єктів сфери послуг, відпочинку та розваг, розміщення об’єктів зовнішньої реклами на території Фастівської міської територіальної громади, заявнику надається (надсилається) лист з умотивованим обґрунтуванням.

 

 

Керуючий справами                                                                                 Леся ТХОРЖЕВСЬКА

(секретар) виконавчого комітету                                                     

Додаток 1

до Порядку погодження місця розміщення об’єктів торгівлі, сфери послуг, відпочинку та розваг на території Фастівської міської територіальної громади, затвердженого рішенням виконавчого комітету Фастівської міської ради

 

Міському голові  Михайлу НЕТЯЖУКУ

______________________________________

що проживає__ __________________________

тел._____________________________

 

 

ЗАЯВА

щодо облаштування та розміщення літніх майданчиків для здійснення комерційної діяльності в складі закладів громадського харчування

 

Суб’єкт підприємницької діяльності _______________________________________________________

                                                              (повне найменування юридичної або фізичної особи)

Адреса суб’єкта підприємницької діяльності, телефон ______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Прошу надати погодження на облаштування та розміщення літнього майданчика біля  існуючого (ресторану, кафе, кафетерію, бару, їдальні) за адресою:

_________________________________________________________________________________                                                                         (адреса місця розташування відкритого літнього майданчика)

терміном на  ____________________________________________________________________________

Характеристика (розміри, площа, приблокована до базового об’єкту або з відступом від нього, з сонцезахисними пристроями (вказати тип) або без, аргументована необхідність встановлення піддонів, таінше)______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________________

 

Перелік реалізації асортименту товару  __________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

До заяви додаються:

  • Копія свідоцтва про державну реєстрацію суб’єкта підприємницької діяльності або копія виписки/витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань;
  • Фотофіксація місця розташування літнього майданчика;
  • Передпроєктні пропозиції (кольорові) облаштування літнього майданчику для здійснення комерційної діяльності в складі закладів громадського харчування (схема благоустрою прилеглої території з нанесеними фігурними елементами мощення, озелененням території, контейнерами для сміття; план розміщення технологічного обладнання та візуалізація літнього майданчика з елементами декору огорожі, накриття та озеленення);
  • Копія документу, що посвідчує право власності на приміщення закладу громадського харчування або копія договору оренди;
  • Копія договору про надання послуг з вивезення твердих побутових відходів;
  • Копія довідки від Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини, державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Фастівського району ГУ Держпродспоживслужби в Київській області про державну реєстрацію потужності;
  • Копія наказу про прийняття працівників на роботу з повідомленням територіального органу ДПС (при використанні праці найманих працівників);
  • Копія посвідчення роботодавця про проходження навчання та перевірку знань з питань охорони праці ( при використанні праці найманих працівників);
  • Копія витягу з реєстру платників єдиного податку (для ФОП, які працюють на спрощеній системі оподаткування) із зазначенням КВЕД (видів економічної діяльності) відповідно до спеціалізації).

 

 

__________________ 20 ____  р.                           ______________           _________________________

(дата надходження заяви)                                          (підпис)                    (прізвище, ім’я, по батькові)

 

 

 

 

Керуючий справами                                                                                 Леся ТХОРЖЕВСЬКА

(секретар) виконавчого комітету

 

Додаток 2

До Порядку погодження місця розміщення об’єктів торгівлі, сфери послуг, відпочинку та розваг на території Фастівської міської територіальної громади, затвердженого рішенням виконавчого комітету Фастівської міської ради

 

Міському голові  Михайлу НЕТЯЖУКУ

______________________________________

що проживає__ __________________________

тел._____________________________

 

З А Я В А

 

Прошу надати погодження на розміщення цирку ________________ площею ________ кв. м.

_______________________________________________ з «____» ____________20___р. по

_______________________________________________«____________________20____ р.

________________________________________________________________________________

(місцезнаходження (адреса) об’єкта, на який видається документ) _____________________________________________________________________________ (вид діяльності згідно з КВЕД) _____________________________________________________________________________

(у давальному відмінку повне найменування юридичної особи/фізичної особи – підприємця/уповноваженої особи)

_____________________________________________________________________________ (ідентифікаційний код згідно з ЄДРПОУ, ідентифікаційний номер фізичної особи – підприємця, платника податків та інших обов’язкових платежів)

_____________________________________________________________________________________ (прізвище, ім’я, по-батькові керівника юридичної особи – підприємця/уповноваженої особи)

_____________________________________________________________________________________                             (місцезнаходження юридичної особи, місце проживання фізичної особи – підприємця)

_________________________________ телефон /телефакс

_____________________________________________________________

(підпис керівника юридичної особи/ фізичної особи-підприємця, уповноваженої особи)

 

 

«_______»___________20____р.

 

Заповнюється представником адміністративного органу «____»__________20___р.

 

Реєстраційний номер____________ (дата надходження) ______________________

_____________________________________________________________________

(підпис) ініціали та прізвище представника адміністративного центру

 

 

Керуючий справами                                                                                 Леся ТХОРЖЕВСЬКА

(секретар) виконавчого комітету

 

Додаток 3

До Порядку погодження місця розміщення об’єктів торгівлі, сфери послуг, відпочинку та розваг на території Фастівської міської територіальної громади, затвердженого рішенням виконавчого комітету Фастівської міської ради

 

 

Положення

про організацію проведення конкурсу на право розміщення та облаштування об’єкта виїзної/виносної торгівлі, об’єкта сфери послуг, відпочинку та розваг на території Фастівської міської територіальної громади

 

  1. Загальні положення

 

1.1. Положення про організацію проведення конкурсу на право розміщення та облаштування об’єкта виїзної/виносної торгівлі, об’єкта сфери послуг, відпочинку та розваг на території Фастівської міської територіальної громади (далі – Положення) визначає процедуру підготовки та проведення конкурсу на право розміщення та облаштування об’єкта  виїзної/виносної торгівлі, об’єкта сфери послуг, відпочинку та розваг на території Фастівської міської територіальної громади (далі – Конкурс).

1.2. Конкурс проводиться конкурсним комітетом щодо визначення переможця на право розміщення та облаштування об’єкта виїзної/виносної торгівлі, об’єкта сфери послуг, відпочинку та розваг на території Фастівської міської територіальної громади.

1.3. Терміни, що використовуються у цьому Положенні, мають значення:

1.3.1. архітектурний тип (далі архетип) – зовнішній архітектурний вигляд засобу об’єкта виїзної/виносної торгівлі з розміщенням інформації про її власника (користувача), назви продукції та/або послуг, які надаються; відповідно до вимог санітарних, пожежних, охорони праці, техніки безпеки та мають належний естетичний вигляд;

1.3.2. конкурс – конкурсний спосіб визначення суб’єкта господарювання на право розміщення та облаштування об’єкта виїзної/виносної торгівлі, об’єкта сфери послуг, відпочинку та розваг на території Фастівської міської територіальної громади;

1.3.3. конкурсний комітет щодо визначення переможця на право розміщення та облаштування об’єкта виїзної/виносної торгівлі, об’єкта сфери послуг, відпочинку та розваг на території Фастівської міської територіальної громади (далі – Конкурсний комітет) – постійно діючий робочий орган, що утворюється організатором конкурсу для розгляду конкурсних пропозицій та прийняття рішення про визначення переможця конкурсу та вирішення інших питань щодо розміщення та облаштування об’єкта виїзної/виносної торгівлі, об’єкта сфери послуг, відпочинку та розваг на території Фастівської міської територіальної громади;

1.3.4. конкурсна пропозиція – пакет документів, визначений конкурсним комітетом;

1.3.5. конкурсна документація – комплект документації необхідний для формування конкурсної пропозиції;

1.3.6. об’єкт конкурсу – право на розміщення та облаштування об’єкта виїзної/виносної торгівлі, об’єкта сфери послуг, відпочинку та розваг на території Фастівської міської територіальної громади на місцях, визначених організатором в Схемах розміщення об’єкта виїзної/виносної торгівлі, об’єкта сфери послуг, відпочинку та розваг на території Фастівської міської територіальної громади, затверджених рішенням виконавчого комітету Фастівської міської ради;

1.3.7. організатор конкурсу – виконавчий комітет Фастівської міської ради;

1.3.8. умови конкурсу – встановлені організатором конкурсу умови, які дають суб’єкту господарювання брати участь у конкурсі на право розміщення та облаштування об’єкта виїзної/виносної торгівлі, об’єкта сфери послуг, відпочинку та розваг на території Фастівської міської територіальної громади;

1.3.9. учасник – суб’єкт господарювання, який в установленому порядку подав заяву та Конкурсну пропозицію для участі в конкурсі;

1.3.10. ціна конкурсної пропозиції – ціна визначена відповідно до Порядку визначення обсягів пайової участі в утриманні об’єктів благоустрою Фастівської міської територіальної громади, затвердженого рішенням виконавчого комітету Фастівської міської ради.

1.4. Організацію проведення конкурсу забезпечує організатор.

1.5. Рішення про переможця конкурсу приймається Конкурсним комітетом та вводиться в дію рішенням виконавчого комітету міської ради, шляхом надання погодження на розміщення та облаштування об’єкта виїзної/виносної торгівлі на території Фастівської міської територіальної громади за результатами проведення конкурсу.

1.6. У конкурсі можуть брати участь суб’єкти господарювання, які зареєстровані в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відповідно до чинного законодавства.

 

  1. Умови проведення  Конкурсу

 

2.1. Конкурс проводиться за умови:

2.1.1 визначення організатором конкурсу необхідності його проведення;

2.1.2 закінчення строку дії погодження, наданого рішенням виконавчого комітету Фастівської міської ради.

2.2. Місця розміщення та облаштування об’єктів виїзної/виносної торгівлі, об’єкта сфери послуг, відпочинку та розваг, визначаються відповідно до Схем розміщення об’єктів виїзної/виносної торгівлі, об’єктів сфери послуг, відпочинку та розваг на території Фастівської міської територіальної громади, які затверджуються рішенням виконавчого комітету Фастівської міської ради.

2.3. До участі в конкурсі допускаються суб’єкти господарювання, які подали заяву (Додаток 1 до Положення про організацію проведення конкурсу на право розміщення та облаштування об’єкта виїзної/виносної торгівлі, об’єкта сфери послуг, відпочинку та розваг на території Фастівської міської територіальної громади) та Конкурсну пропозицію не пізніше дати, встановленої в інформаційному оголошенні.

2.4.  До участі у конкурсі не допускаються юридичні та фізичні особи-підприємці, які:

2.4.1 визнані банкрутами, або щодо яких порушено провадження у справі  про банкрутство (за винятком тих, стосовно яких проводиться процедура санації), або які перебувають у стадії ліквідації, як суб’єкти господарювання;

2.4.2 подали для участі у конкурсі неналежним чином оформлені документи, чи не в повному обсязі, а також такі що містять недостовірну інформацію;

2.4.3. мають заборгованість із сплати ЄСВ, інших платежів до бюджету (що підтверджено органами Пенсійного фонду України або територіальними органами державної податкової служби);

2.4.4. заборгованості із сплати оренди за землю та нерухомого майна до бюджету Фастівської МТГ.

 

  1. Підготовка Конкурсу

 

3.1. Конкурс є відкритим для всіх учасників. Рішення щодо проведення конкурсу приймається організатором – виконавчим комітетом Фастівської міської ради.

3.2. Персональний склад Конкурсного комітету затверджується рішенням виконавчого комітету Фастівської міської ради.

3.3. До складу Конкурсного комітету входять посадові особи виконавчого комітету Фастівської міської ради, Державної податкової служби України (за згодою), Національної поліції України (за згодою), депутати Фастівської міської ради, представники громадськості та інші фахівці (за згодою).

3.4. У разі, якщо до складу Конкурсного комітету входять представники учасника конкурсу та особи, що є його близькими родичами (чоловік, дружина, діти, батьки, брати, сестри, онуки) та інші зацікавлені особи, то з метою запобігання конфлікту інтересів, такий член Конкурсного комітету заявляє про це на засіданні Конкурсного комітету і не приймає участь у прийнятті рішення про встановлення переможця Конкурсу.

3.5. Конкурсний комітет проводить засідання по мірі прийняття рішень виконавчого комітету Фастівської міської ради щодо оголошення проведення конкурсу на право розміщення та облаштування об’єкта виїзної/виносної торгівлі, об’єкта сфери послуг, відпочинку та розваг на території Фастівської міської територіальної громади.

3.6. Участь членів Конкурсного комітету у засіданні є обов’язковою.

3.7. Засідання Конкурсного комітету є правомочним при наявності 50% членів комісії від загального складу (або їх представників).

3.8. Секретар Конкурсного комітету формує порядок денний, веде протокол засідання Конкурсного комітету.

3.9. На засіданні члени Конкурсного комітету ознайомлюються з поданим пакетом документів та приймають рішення лише шляхом голосування.

3.10. На засідання Конкурсного комітету можуть бути запрошені заявник або уповноважена ним особа.

3.11. Члени Конкурсного комітету:

3.11.1. беруть участь в обговоренні Конкурсних пропозицій учасників і забезпечують прийняття рішення про встановлення переможця конкурсу;

3.11.2. мають право на ознайомлення з усіма матеріалами, що стосуються пропозиції учасників, а також на відображення своєї окремої думки у протоколі засідання Комісії на підставі інформації, що підтверджена документально та врахування якої не порушуватиме процедуру проведення конкурсу;

3.11.3. зобов’язані дотримуватися норм чинного законодавства, Порядку погодження місця розміщення об’єктів торгівлі, сфери послуг, відпочинку та розваг на території Фастівської міської територіальної громади, Положення про організацію проведення конкурсу на право розміщення та облаштування об’єкта виїзної/виносної торгівлі, об’єкта сфери послуг, відпочинку та розваг на території Фастівської міської територіальної громади;

3.11.4. об’єктивно та неупереджено розглядати конкурсні пропозиції учасників.

3.12. Конкурсний комітет має право:

3.12.1. у разі необхідності, тимчасово залучати до організації забезпечення підготовки матеріалів для проведення засідань Конкурсного комітету відповідних фахівців;

3.12.2. визначати переможців конкурсу серед учасників на право розміщення та облаштування об’єкта виїзної/виносної торгівлі, об’єкта сфери послуг, відпочинку та розваг на території Фастівської міської територіальної громади, відповідно до Порядку погодження місця розміщення об’єктів торгівлі, сфери послуг, відпочинку та розваг на території Фастівської міської територіальної громади, Положення про організацію проведення конкурсу на право розміщення та облаштування об’єкта виїзної/виносної торгівлі, об’єкта сфери послуг, відпочинку та розваг на території Фастівської міської територіальної громади;

3.12.3. вирішувати питання про можливість скасування погодження на розміщення та облаштування об’єкта торгівлі, сфери послуг, відпочинку та розваг на території Фастівської міської територіальної громади.

3.13. Конкурсний комітет зобов’язаний:

3.13.1. організовувати проведення конкурсу у відповідності до Положення про організацію проведення конкурсу на право розміщення та облаштування об’єкта виїзної/виносної торгівлі, об’єкта сфери послуг, відпочинку та розваг на території Фастівської міської територіальної громади;

3.13.2. встановити час, місце та порядок проведення конкурсу;

3.13.3. інформувати про необхідність проведення конкурсу;

3.13.4. публікувати оголошення про проведення конкурсу на офіційному сайті Фастівської міської ради http://fastiv-rada.gov.ua;

3.13.5. забезпечувати рівні умови для всіх учасників конкурсу;

3.13.6. за результатами конкурсу оформити протокол;

3.13.7. у разі необхідності проводити робочі засідання, на яких розглядати звернення, що стосуються діяльності Конкурсного комітету.

3.14. Голова Конкурсного комітету та його члени несуть відповідальність відповідно до вимог чинного законодавства України.

3.15. Конкурсний комітет публікує в засобах масової інформації не пізніше ніж за 20 днів до початку конкурсу оголошення про проведення конкурсу, яке повинно містити наступну  інформацію:

3.15.1. найменування, місцезнаходження, контактні телефони організатора конкурсу;

3.15.2. найменування та основні характеристики об’єкту конкурсу, щодо якого проводиться конкурс:

– місце розміщення та розмір площі місця розміщення, відповідно до Схем розміщення об’єктів виїзної/виносної торгівлі, об’єктів сфери послуг, відпочинку та розваг на території Фастівської міської територіальної громади, затверджених рішенням виконавчого комітету міської ради;

– архетип засобу об’єкта виїзної/виносної торгівлі;

– вид об’єкта виїзної/виносної торгівлі;

– торгова спеціалізація;

– термін розміщення;

– розмір пайової участі в утриманні об’єкту благоустрою;

– адресу та кінцевий термін подання конкурсних пропозицій;

– місце, дату і час розкриття конкурсних пропозицій;

– перелік конкурсної документації.

3.16. Конкурсна документація:

– заява на участь у конкурсі на право розміщення та облаштування об’єкта виїзної/виносної торгівлі, об’єкта сфери послуг, відпочинку та розваг на території Фастівської міської територіальної громади (додаток 1 до Положення про організацію проведення конкурсу на право розміщення та облаштування об’єкта виїзної/виносної торгівлі, об’єкта сфери послуг, відпочинку та розваг на території Фастівської міської територіальної громади);

– архетипи засобів об’єктів виїзної/виносної торгівлі;

– копія виписки/витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань із зазначенням основних видів діяльності;

– витяг з реєстру платників податку;

– схема розміщення місця торгівлі, надання послуг;

– асортиментний перелік товарів;

– лист-згода від землекористувача (у разі, якщо земельна ділянка перебуває на праві постійного користування);

– копія наказу про прийняття працівників  на роботу з повідомленням територіального органу ДПС  (при використанні праці найманих працівників).

– дозвіл або декларація територіального управління Державної служби України з питань праці (при виконанні робіт з підвищеною небезпекою);

– параметри, перелік та кількість об’єктів послуг у сфері відпочинку та розваг;

– копія посвідчення про проходження навчання з охорони праці ( при використанні праці найманих працівників);

– протокол випробувань на кожен атракціон;

– документи, що підтверджують факт проходження найманими працівниками, які експлуатують атракціони спеціального навчання з охорони праці (при виконанні робіт підвищеної небезпеки та експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки) та проходження інструктажів з охорони праці тощо.

– техпаспорти на об’єкти у сфері послуг, відпочинку та розваг зазначених в пункті 2.1.6. Порядку погодження місця розміщення об’єктів торгівлі, сфери послуг, відпочинку та розваг на території Фастівської міської територіальної громади;

– гігієнічні висновки на установки для виробництва цукрової вати та попкорну;

– копію довідки від Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини,державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Фастівського району ГУ Держпродспоживслужби в Київській області про державну реєстрацію потужності;

– письмове підтвердження про наявність у учасника всіх документів, необхідних для участі у конкурсі на право розміщення об’єктів виїзної/виносної торгівлі, об’єктів сфери послуг, відпочинку та розваг на території Фастівської міської територіальної громади;

– нотаріально засвідчена довіреність, що посвідчує право уповноваженого представника на виконання дій, передбачених цим Положенням, у разі участі у конкурсі уповноваженої особи.

 

  1. Подання документів для участі у Конкурсі

 

4.1. Для участі у конкурсі учасник подає до відділу по роботі із зверненнями громадян виконавчого комітету Фастівської міської ради заяву встановленого зразка (додаток 1 до Положення про організацію проведення конкурсу на право розміщення та облаштування об’єкта виїзної/виносної торгівлі, об’єкта сфери послуг, відпочинку та розваг на території Фастівської міської територіальної громади) та конкурсну документацію, передбачену п. 3.16 цього Положення, у конверті з написом «КОНКУРСНА ПРОПОЗИЦІЯ». Конверт відкривається під час засідання Конкурсного комітету.

4.2. Документи для участі в конкурсі повинні бути пронумеровані, прошиті та підписані учасником конкурсу або його уповноваженою особою та скріплені печаткою з позначенням кількості сторінок цифрами і словами (у разі відсутності печатки, ставиться надпис «б/п» та підпис).

4.3. Прийом заяв та документів починається в терміни, зазначені в інформаційному оголошенні.

4.4. Подані на конкурс документи реєструються секретарем Конкурсного комітету у Журналі обліку документів на конкурс на право розміщення та облаштування об’єкта виїзної/виносної торгівлі, об’єкта сфери послуг, відпочинку та розваг на території Фастівської міської територіальної громади (додаток 2 до Положення про організацію проведення конкурсу на право розміщення та облаштування об’єкта виїзної/виносної торгівлі, об’єкта сфери послуг, відпочинку та розваг на території Фастівської міської територіальної громади) (далі – Журнал обліку).

4.5.  Документи, подані несвоєчасно, не реєструються і повертаються учаснику.

4.6. Учасник конкурсу має право відкликати власну Конкурсну пропозицію або внести до неї зміни до закінчення строку подання пропозицій.

4.7. Відомості  про учасників конкурсу, їх кількість та конкурсні пропозиції учасників конкурсу не підлягають розголошенню до початку конкурсу.

 

  1. Порядок проведення Конкурсу

 

5.1. Після затвердження рішенням виконавчого комітету Фастівської міської ради Схем розміщення об’єктів виїзної/виносної торгівлі, об’єктів сфери послуг, відпочинку та розваг на території Фастівської міської територіальної громади, організатор Конкурсу оголошує про проведення Конкурсу.

5.2. Конкурс проводиться Конкурсним комітетом на відкритому засіданні за участю усіх учасників конкурсу або їх представників.

5.3. Розкриття конвертів з Конкурсними пропозиціями проводиться на засіданні Конкурсного комітету в день проведення Конкурсу.

5.4. Під час проведення конкурсу Конкурсний комітет розглядає пропозиції учасників, перевіряє наявність та правильність оформлення документів, подання яких передбачено конкурсною документацією, оголошує інформацію про найменування кожного учасника конкурсу.

5.6. Під час проведення конкурсу запрошуються всі учасники, що беруть участь у конкурсі, у присутності яких оголошуються Конкурсні пропозиції. Претендентам надається право на обґрунтування запропонованих ними пропозицій.

5.7. Під час розгляду Конкурсної пропозиції Конкурсний комітет має право звернутися до учасників конкурсу за роз’ясненням щодо їх змісту.

5.8. У разі відсутності учасника на конкурсі його інтереси може представляти особа, яка має довіреність оформлену відповідно до законодавства України.

5.9. У разі відсутності на конкурсі представника учасника Конкурсний комітет розглядає Конкурсні пропозиції, викладені в поданих учасником документах.

5.10. За результатами розгляду Конкурсних пропозицій Конкурсний комітет має право відхилити Конкурсну пропозицію, якщо вона не відповідає конкурсній документації.

5.11. Конкурсний комітет приймає рішення про відмову в участі у конкурсі учасника в разі установлення факту подання неповної та недостовірної інформації, яка впливає на прийняття рішення.

5.12. Конкурс може бути визнаний таким, що не відбувся, у разі:

5.12.1 неподання Конкурсної пропозиції;

5.12.2 відхилення всіх конкурсних пропозицій.

5.13. У разі прийняття Конкурсним комітетом рішення про визнання конкурсу таким, що не відбувся, Конкурсний комітет повідомляє про прийняття такого рішення всіх його учасників протягом трьох робочих днів з дня прийняття такого рішення та організує підготовку нового конкурсу протягом десяти календарних днів.

 

  1. Визначення переможця Конкурсу

 

6.1. Критерії оцінки Конкурсних пропозицій:

6.1.1 соціальна значимість для громади асортименту товару, послуг – 1-10 балів;

6.1.2  наявність засобу об’єкту виїзної/виносної торгівлі, що відповідає архетипу (естетичний вигляд)  – 1-10 балів;

6.1.3. наявність позитивного досвіду роботи за останні три роки – 1-5 балів.

6.1.4. рік випуску об’єкту/ів сфери послуг, відпочинку та розваг, інш. – 1-5 балів

6.2. Переможцем конкурсу визначається його учасник, Конкурсна пропозиція якого визнана найкращою за результатами оцінювання.

6.3. Рішення про результати проведення конкурсу приймаються Конкурсним комітетом на закритому засіданні в присутності більше половини її складу відкритим голосуванням простою більшістю голосів. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос голови Конкурсного комітету.

6.4. Переможець конкурсу оголошується на відкритому засіданні Конкурсного комітету, на яке запрошуються всі його учасники або уповноважені ними особи.

6.5. Рішення Конкурсного комітету оформлюється протоколом, який підписується усіма членами комітету, що брали участь у голосуванні.

6.6. Витяг з протоколу має включати розшифрування результатів оцінки конкурсу за критеріями щодо кожного з його учасників.

6.7. Рішення Конкурсного комітету щодо визначення переможця конкурсу вводиться в дію рішенням виконавчого комітету Фастівської міської ради про надання погодження на розміщення та облаштування об’єкта виїзної/виносної торгівлі та/або об’єкту сфери послуг, відпочинку та розваг на території Фастівської міської територіальної громади за результатами проведення конкурсу.

6.8. Переможець конкурсу зобов’язаний в п’ятиденний термін після прийняття рішенням виконавчого комітету Фастівської міської ради про надання йому погодження на розміщення та облаштування об’єкта виїзної/виносної торгівлі та/або об’єкту сфери послуг, відпочинку та розваг на території Фастівської міської територіальної громади за результатами проведення конкурсу подати документи для укладення з виконавчим комітетом Фастівської міської ради Договору щодо пайової участі в утриманні об’єкта благоустрою, відповідно до Порядку визначення обсягів пайової участі в утриманні об’єктів благоустрою Фастівської міської територіальної громади, затвердженого рішенням виконавчого комітету Фастівської міської ради.

6.9. У разі ненадання документів переможцем конкурсу для укладання Договору щодо пайової участі в утриманні об’єкта благоустрою у строк, визначений пунктом 6.8 цього Положення, Конкурсний комітет готує проект рішення про скасування рішення виконавчого комітету Фастівської міської ради про надання погодження на розміщення та облаштування об’єкта виїзної/виносної торгівлі та/або об’єкту сфери послуг, відпочинку та розваг на території Фастівської міської територіальної громади за результатами проведення конкурсу. Результати конкурсу втрачають чинність і Конкурсний комітет на засіданні визначає іншого переможця з числа учасників конкурсу, який за результатами конкурсу визнаний таким, що зайняв друге місце.

6.10. У разі, якщо в конкурсі взяв участь тільки один учасник і його конкурсна пропозиція не була відхилена (бальні критерії оцінки не використовуються), йому рішенням виконавчого комітету Фастівської міської ради надається погодження на розміщення та облаштування об’єкта виїзної/виносної торгівлі на території Фастівської міської територіальної громади за результатами проведення конкурсу та укладається Договір щодо пайової участі в утриманні об’єкта благоустрою в порядку, визначеному п. 6.8 цього Положення.

6.11. Організатор Конкурсу має право:

6.11.1 прийняти рішення про відмову у наданні погодження на розміщення та облаштування об’єкта виїзної/виносної торгівлі на території Фастівської міської територіальної громади за результатами проведення конкурсу, у разі надходження письмової інформації, що підтверджує факт подання учасником, який за результатами Конкурсу визнаний переможцем Конкурсу, недостовірної інформації;

 

  1. Розгляд спорів

 

7.1. Скарги за результатами Конкурсу можуть подаватися протягом 5 робочих днів з дати його проведення та розглядатися організатором Конкурсу протягом 30 днів з дня надходження скарги від учасника.

7.2. Неврегульовані організатором Конкурсу спори розв’язуються в установленому законодавством порядку.

 

 

Керуючий справами                                                                                 Леся ТХОРЖЕВСЬКА

(секретар) виконавчого комітету

 

Додаток 1

до Положення про організацію проведення конкурсу на право розміщення та облаштування об’єкта виїзної/виносної торгівлі, об’єкта сфери послуг, відпочинку та розваг на території Фастівської міської територіальної громади

 

Міському  голові  Михайлу НЕТЯЖУКУ

______________________________________

що проживає__ __________________________

тел._____________________________

 

ЗАЯВА
на участь у конкурсі
на право розміщення та облаштування об’єкта виїзної/виносної торгівлі, об’єкта сфери послуг, відпочинку та розваг на території Фастівської міської територіальної громади

 

Відповідно до оголошення виконавчого комітету Фастівської міської ради на офіційному сайті Фастівської міської ради від «____»_____________20____ р. про проведення конкурсу на право розміщення та облаштування об’єкта виїзної/виносної торгівлі, об’єкта сфери послуг, відпочинку та розваг на території Фастівської міської територіальної громади

_____________________________________________________________________________________

                                                               (найменування суб’єкта господарювання)

претендує на право розміщення та облаштування об’єкта виїзної/виносної торгівлі, об’єкта сфери послуг, відпочинку та розваг на території Фастівської міської територіальної громади відповідно до Схем розміщення об’єктів виїзної/виносної торгівлі, об’єктів сфери послуг, відпочинку та розваг на території Фастівської міської територіальної громади, затверджених рішенням виконавчого комітету міської ради від «___»___________ 20____ р., місце розміщення №____________.

 

Ідентифікаційний код суб’єкта господарювання _____________________________________________

Прізвище, ім’я та по батькові керівника суб’єкта господарювання

 

 

Телефон ___________________________________ E-mail: ___________________________

Місцезнаходження суб’єкта господарювання:

Область________________________________ Район_________________________________

Місто (село)___________________________________________________________________
Вулиця_______________________________________________________________________

Будинок __________________ Корпус_________________ Квартира (офіс) _____________

Поштовий індекс______________________

Додаток: Конкурсна пропозиція, подана у конверті відповідно до вимог п. 4.3 Положення про організацію проведення конкурсу на право розміщення та облаштування об’єкта виїзної/виносної торгівлі, об’єкта сфери послуг, відпочинку та розваг на території Фастівської міської територіальної громади.

 

У зв’язку з участю в конкурсі підтверджую, що:

– спроможний  виконувати  вимоги  статті 18 Закону України “Про благоустрій населених пунктів”;

– згоден  брати  участь у конкурсі відповідно до умов конкурсу,  визначених організатором;

– з об’єктом  конкурсу  та  його   основними   характеристиками  ознайомлений;

– всі дані,  викладені у поданих мною документах,  відповідають  дійсності;

– на момент  проведення  конкурсу  не  визнаний  банкрутом,  не  порушено справу про банкрутство або проводиться процедура санації;

– у разі перемоги згоден укласти Договір щодо пайової участі в утриманні об’єкта благоустрою

 

«___» __________ 20__ р.        _________________          _____________________________
(підпис заявника)                 (прізвище, ім’я та по батькові)

Керуючий справами                                                                                 Леся ТХОРЖЕВСЬКА

(секретар) виконавчого комітету

Додаток 2

до Положення про організацію проведення конкурсу на право розміщення та облаштування об’єкта виїзної/виносної торгівлі, об’єкта сфери послуг, відпочинку та розваг на території Фастівської міської територіальної громади

 

Журнал обліку документів

на конкурс з набуття права на розміщення та облаштування об’єкта виїзної/виносної торгівлі, об’єкта сфери послуг, відпочинку та розваг на території Фастівської міської територіальної громади

 

 

Реєстраційний номер Дата та час реєстрації Найменування суб’єкта господарювання Місцезнаходження суб’єкта господарювання, телефон Перелік документів Підпис посадової особи, яка прийняла конкурсну документацію Підписи голови та членів Конкурсного комітету
1 2 3 4 5 6 7

 

 

 

Керуючий справами                                                                                 Леся ТХОРЖЕВСЬКА

(секретар) виконавчого комітету

 

 

 

ОГОЛОШЕННЯ ПРО ОПРИЛЮДНЕННЯ ПРОЄКТУ РЕГУЛЯТОРНОГО АКТУ

Відповідно до ст.9 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» повідомляємо, що 06.03.2024 року оприлюднюється проєкт регуляторного акту та аналіз регуляторного впливу проєкту рішення виконавчого комітету Фастівської міської ради «Про затвердження Порядку погодження місця розміщення об’єктів торгівлі, сфери послуг, відпочинку та розваг на території Фастівської міської територіальної громади в новій редакції».

Даний проєкт розроблений з метою забезпечення рівних умов для задоволення підприємницької ініціативи у здійсненні виїзної (виносної) торгівлі та надання послуг у сфері відпочинку та розваг на території Фастівської міської територіальної громади, її впорядкування та встановлення більш чіткої прозорої процедури прийняття рішень щодо розміщення на території громади об’єктів виїзної (виносної) торгівлі та надання послуг у сфері відпочинку та розваг, залученню додаткових коштів в місцевий бюджет,  покращенню рівня благоустрою та естетичного вигляду населених пунктів громади.

Проєкт регуляторного акта та відповідний АРВ оприлюднено на офіційному сайті міської ради та її виконавчих органів в розділі «ЕКОНОМІКА / Регуляторна політика / 7. Оприлюднення нових проєктів регуляторних актів для проведення обговорень за участю представників громадськості» (http://fastiv-rada.gov.ua/7-opryliudnennia-novykh-proektiv-rehuliatornykh-aktiv-dlia-provedennia-obhovoren-za-uchastiu-predstavnykiv-hromadskosti/).

Зауваження та пропозиції приймаються у письмовому вигляді від фізичних та юридичних осіб їх об’єднань в місячний термін з дня опублікування проєкту регуляторного акту за адресою: 08500, м.Фастів пл.Соборна,1 – тел. 04565 6-18-85 (відділ сфери обслуговування населення, розміщення реклами та захисту прав споживачів), каб.111 – 04565 6-02-14 (відділ звернення громадян), каб. 306 – 04565 6-13-95 (загальний відділ).

 

 

06.03.2024 року

 

АНАЛІЗ РЕГУЛЯТОРНОГО ВПЛИВУ

до проекту рішення виконавчого комітету Фастівської міської ради

«Про затвердження Порядку погодження місця розміщення об’єктів торгівлі, сфери послуг, відпочинку та розваг на території Фастівської міської територіальної громади в новій редакції»

 

Аналіз регуляторного впливу до проекту рішення виконавчого комітету Фастівської міської ради «Про затвердження Порядок погодження місця розміщення об’єктів торгівлі, сфери послуг, відпочинку та розваг на території Фастівської міської територіальної громади», підготовлений у відповідності до вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та Постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2004 року № 308 «Про затвердження методик проведення аналізу впливу та відстеження результативності регуляторного акта».

 

  1. Визначення проблеми

 

Розпорядженням Кабінету Міністрів України «Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Київської області» від 12.06.2020р. № 715-р, рішенням Фастівської міської ради від 24.11.2020 р. № 1-II-VIII «Про утворення старостинських округів Фастівської міської ради»» були внесені зміни до територіального устрою міста Фастова, що стало підставою для прийняття рішення «Про затвердження Порядку погодження місця розміщення об’єктів торгівлі, сезонних об’єктів сфери послуг, об’єктів відпочинку та розваг на території Фастівської міської територіальної громади» у 2023 році.

На сьогодні у громаді облаштування об’єктів торгівлі, діяльність у сфері послуг, відпочинку та розваг здійснюється відповідно до рішення виконавчого комітету Фастівської міської ради від 17.04.2023 року №174 «Про затвердження Порядку погодження місця розміщення об’єктів торгівлі, сезонних об’єктів сфери послуг, об’єктів відпочинку та розваг на території Фастівської міської територіальної громади ».

Але у зв’язку із необхідністю врегулювання питання розміщення об’єктів торгівлі, сфери послуг, відпочинку та розваг на території Фастівської міської територіальної громади,  забезпечення єдиного підходу до усіх суб’єктів господарювання, задіяних у здійсненні торгівлі, сфері послуг, відпочинку та розваг, а також визначення більш чіткого механізму надання погодження суб’єктам підприємницької діяльності на здійснення торгівлі та надання послуг у сфері відпочинку та розваг  на території Фастівської міської територіальної громади виникла необхідність розробки та прийняття проекту рішення виконавчого комітету Фастівської міської ради «Про затвердження Порядку погодження місця розміщення об’єктів торгівлі, сфери послуг, відпочинку та розваг на території Фастівської міської територіальної громади в новій редакції».

Причинами виникнення проблеми, яку пропонується розв’язати шляхом державного регулювання, можна вважати кількість поданих звернень на розміщення сезонних об’єктів, а саме звернень щодо встановлення за однією адресою декількох суб’єктів господарювання та необхідності визначення пріоритетності надання погодження за відповідними критеріями, які відсутні у діючому Порядку, а отже у виконавчого комітету Фастівської міської ради відсутня можливість організувати проведення конкурсу на право розміщення та облаштування об’єкта виїзної/виносної торгівлі, об’єкта сфери послуг, відпочинку та розваг на території Фастівської міської територіальної громади.

Додатком до Порядку погодження місця розміщення об’єктів торгівлі, сфери послуг, відпочинку та розваг на території Фастівської міської територіальної громади в новій редакції буде затверджено Положення про організацію проведення конкурсу на право розміщення та облаштування об’єкта виїзної/виносної торгівлі, об’єкта сфери послуг, відпочинку та розваг на території Фастівської міської територіальної громади, яке буде чітко визначати процедуру підготовки та проведення конкурсу на право розміщення та облаштування об’єкта виїзної/виносної торгівлі, об’єкта сфери послуг, відпочинку та розваг на території Фастівської міської територіальної громади (далі – конкурс).

Також потребує врегулювання питання місць розміщення та облаштування об’єктів виїзної/виносної торгівлі, об’єкта сфери послуг, відпочинку та розваг, розроблення Схем розміщення об’єктів виїзної/виносної торгівлі, об’єктів сфери послуг, відпочинку та розваг на території Фастівської міської територіальної громади, які будуть затверджуватись окремим рішенням виконавчого комітету Фастівської міської ради на підставі даного розробленого та затвердженого порядку в новій редакції.

Враховуючи зазначене, на сьогодні є необхідність прийняття рішення виконавчого комітету Фастівської міської ради «Про затвердження Порядку погодження місця розміщення об’єктів торгівлі, сфери послуг, відпочинку та розваг на території Фастівської міської територіальної громади в новій редакції», що дозволить врегулювати питання розміщення об’єктів торгівлі, сфери послуг, відпочинку та розваг на території Фастівської міської територіальної громади та створити рівні умови для всіх суб’єктів господарювання, які звертаються для отримання погодження розміщення таких об’єктів.

Нормативно-правова основа даного рішення ґрунтується на законах України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про захист прав споживачів», «Про благоустрій населених пунктів», «Про регулювання містобудівної діяльності», постанові Кабінету Міністрів України від 15.06.2006 № 833 «Про затвердження Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування населення», наказу Міністерства зовнішніх економічних зв’язків і торгівлі України від 08.07.1996 р. № 369 «Про затвердження Правил роботи дрібнороздрібної торговельної мережі», інших нормативно-правових актах.

 

Основні групи (підгрупи), на які проблема справляє вплив:

Групи (підгрупи) Так Ні
Громадяни +
Держава +
Суб’єкти господарювання +
у тому числі суб’єкти малого підприємництва +

 

Проблема, яку передбачається розв’язати з прийняттям даного рішення, полягає у проведенні заходів по впорядкуванню виїзної (виносної) торгівельної діяльності та надання послуг у сфері відпочинку та розваг на території Фастівської міської територіальної громади, створення належних умов для їх здійснення та обслуговування споживачів.

Прийняття даного нормативно-правового акта вирішить наступні питання:

  • сприяння розвитку підприємницької діяльності та інфраструктури у громаді;
  • належна організація благоустрою;
  • поповнення місцевого бюджету Фастівської міської територіальної громади;
  • створення рівних умов для суб’єктів господарювання, що здійснюють виїзну (виносну) торгівлю та надають послуги у сфері відпочинку та розваг.

Діючий регуляторний акт яким частково передбачено розміщення об’єктів торгівлі, сфери послуг, відпочинку та розваг на території громади в неповній мірі охоплює всі організаційні моменти та процедури розміщення об’єктів торгівлі, сфери послуг, відпочинку та розваг на території Фастівської міської територіальної громади.

  1. Цілі регулювання

Основною метою проекту регуляторного акта є забезпечення умов для задоволення підприємницької ініціативи у здійсненні виїзної (виносної) торгівлі та надання послуг у сфері відпочинку та розваг на території Фастівської міської територіальної громади, її впорядкування та визначення чіткої процедури проведення конкурсу на право розміщення та облаштування об’єкта виїзної/виносної торгівлі, об’єкта сфери послуг, відпочинку та розваг на території Фастівської міської територіальної громади.

 

Основними цілями розробки проекту регуляторного акту є:

  • створення нормативно-правового акта, який відповідає вимогам чинного законодавства України;
  • забезпечення використання території громади з безумовним дотриманням правил благоустрою підприємцями при здійсненні виїзної (виносної) торгівлі та надання послуг у сфері відпочинку та розваг;
  • забезпечення єдиного підходу до усіх суб’єктів, задіяних у здійсненні виїзної (виносної) торгівлі на території громади, та прозорості щодо виконання встановлених вимог;
  • визначення більш чіткого механізму надання погодження суб’єктам підприємницької діяльності на здійснення виїзної (виносної) торгівлі та надання послуг у сфері відпочинку та розваг на території Фастівської міської територіальної громади;
  • спрямування надходжень від плати за користування місцями розміщення виїзної (виносної) торгівлі та надання послуг у сфері відпочинку та розваг до міського бюджету.
  • здійснення органами мiсцевого самоврядування функцій, закріплених статтею 30 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні».

 

ІІІ. Визначення та оцінка альтернативних способів досягнення цілей

 

  1. Визначення альтернативних способів:
Вид альтернативи Опис альтернативи
Альтернатива 1 Прийняття рішення виконавчим комітетом Фастівської міської ради

«Про затвердження Порядку погодження місця розміщення об’єктів торгівлі, сфери послуг, відпочинку та розваг на території Фастівської міської територіальної громади в новій редакції».

Обраний спосіб досягнення встановлених цілей є найраціональніший. У зв’язку з цим досягнення зазначених цілей можливе лише при прийнятті даного рішення.

Альтернатива 2 Не приймати рішення виконавчого комітету Фастівської  міської ради

«Про затвердження Порядку погодження місця розміщення об’єктів торгівлі, сфери послуг, відпочинку та розваг на території Фастівської міської територіальної громади в новій редакції», залишити існуючу ситуацію без змін, чим порушувати права підприємців на створення рівних умов для всіх суб’єктів господарювання, що мають намір здійснювати виїзну (виносну) торгівельну діяльність та надавати послуги у сфері відпочинку та розваг.

 

  1. Оцінка вибраних альтернативних способів досягнення цілей.

 

Оцінка впливу на сферу інтересів органів місцевого самоврядування

Вид альтернативи Вигоди Витрати
Альтернатива 1 –  встановлення чіткої прозорої процедури прийняття рішень щодо розміщення на території громади об’єктів виїзної (виносної) торгівлі та надання послуг у сфері відпочинку та розваг за результатами проведення конкурсу на право розміщення та облаштування об’єкта виїзної/виносної торгівлі, об’єкта сфери послуг, відпочинку та розваг на території Фастівської міської територіальної громади (крім розміщення об’єкту сфери послуг – літнього майданчика в складі закладу громадського харчування);

–  залучення додаткових коштів в місцевий бюджет;

–  покращення рівня благоустрою та естетичного вигляду населених пунктів громади.

– витрати часу спеціалістів на підготовку рішення та інших документів, що стосуються виїзної (виносної) торгівлі та надання послуг у сфері відпочинку та розваг.

 

Альтернатива 2 -відсутність можливості позитивного розгляду декількох заяв

суб’єктів підприємництва щодо розміщення на території громади об’єктів виїзної (виносної) торгівлі та надання послуг у сфері розваг за однією адресою;

–  безпідставні витрати коштів міського бюджету для обслуговування та ремонту елементів благоустрою;

–  втрата можливості наповнення місцевого бюджету.

 

Оцінка впливу на сферу інтересів громадян

Вид альтернативи Вигоди Витрати
Альтернатива 1 –  розширення можливостей громадян в отриманні послуг у сфері виїзної (виносної) торгівлі та надання послуг у сфері відпочинку та розваг;

–  забезпечення належного технічного стану елементів благоустрою загального

користування на території громади.

Альтернатива 2

 

Оцінка впливу на сферу інтересів суб’єктів господарювання

Під дію регулювання підпадають близько 30 суб’єктів господарювання

Показник Великі Середні Малі Мікро Разом
Кількість суб’єктів господарювання, що підпадають

під дію регулювання, одиниць

30 30
Питома вага групи у загальній

кількості, відсотків

100 100

 

Вид альтернативи Вигоди Витрати
Альтернатива 1 –  отримання можливості здійснювати виїзну (виносну) торгівлю та/або надання послуг у сфері відпочинку та розваг та отримувати дохід від здійснення такої діяльності;

–  отримання прозорих умов і правил на здійснення підприємницької діяльності із застосуванням об’єктів виїзної (виносної) торгівлі та надання послуг у сфері відпочинку та розваг;

–  мінімізація виникнення ризиків щодо проявів корупційних діянь.

Витрати часу суб’єктами господарювання для участі у конкурсі на право розміщення та облаштування об’єкта виїзної/виносної торгівлі, об’єкта сфери послуг, відпочинку та розваг на території Фастівської міської територіальної громади та отримання дозволу на розміщення таких об’єктів.

У разі отримання погодження: плата за розміщення об’єкту виїзної (виносної) торгівлі або надання послуг у сфері відпочинку та розваг (сплата пайової участі в утримання об’єктів благоустрою)

Альтернатива 2 Відсутні Відсутні

 

Під час проведення оцінки впливу регуляторного акту на сферу інтересів суб’єктів господарювання великого і середнього підприємництва необхідно окремо обрахувати та кількісно визначити витрати, які будуть виникати внаслідок дії регуляторного акта (згідно з додатком 2 до Методики проведення аналізу впливу регуляторного акта, додається).

 

Сумарні витрати за альтернативами* Сума витрат, грн.
Альтернатива 1 Сумарні витрати для суб’єктів

господарювання великого і середнього підприємництва

згідно з додатком 2 до Методики проведення аналізу впливу

регуляторного акта

Альтернатива 2 Сумарні витрати для суб’єктів господарювання великого і середнього підприємництва згідно з додатком 2 до Методики проведення аналізу впливу регуляторного акта (рядок 11 таблиці «Витрати на одного суб’єкта господарювання великого і середнього підприємництва, які виникають внаслідок дії регуляторного акта»)

 

ІV. Вибір найбільш оптимального альтернативного способу досягнення цілей

 

Рейтинг результативності (досягнення цілей під час вирішення проблеми) Бал результативност і (за

чотирибальною системою

оцінки)

Коментарі щодо присвоєння відповідного бала
Альтернатива 1 3 Цілі прийняття регуляторного акта можуть бути досягнуті майже повністю, так як суб’єкти господарювання будуть керуватися Порядком, в якому  прописана чітка процедура здійснення виїзної (виносної) торгівлі та надання послуг у сфері відпочинку та розваг на території Фастівської міської територіальної громади.

Це забезпечить можливість здійснювати виїзну (виносну) торгівлю та/або надання послуг у сфері відпочинку та розваг суб’єктами господарювання, отримувати дохід від здійснення такої діяльності, а також забезпечить додаткові надходження до місцевого бюджету.

Альтернатива 2 1 Проблема продовжує існувати. Відсутня впевненість

щодо вирішення проблем в майбутньому.

 

Рейтинг результативно сті Вигоди (підсумок) Витрати (підсумок) Обґрунтування відповідного місця

альтернативи у рейтингу

Альтернатив а 1 – прийняття рішення про затвердження регуляторного акту Для громадян:

–  розширення можливостей в отриманні послуг у сфері виїзної (виносної) торгівлі та надання послуг з організації відпочинку та розваг;

–  забезпечення належного технічного стану елементів благоустрою загального користування на території громади;

Для суб’єктів господарювання:

забезпечення можливості здійснення виїзної (виносної) торгівлі та надання послуг у сфері відпочинку та розваг на території громади;

–  забезпечення чітких та прозорих правил для здійснення діяльності у даній сфері.

Для місцевого самоврядування:

–   результативність даного рішення, підтримка суб’єктів господарювання, які бажають здійснювати виїзну (виносну) торгівлю та надавати послуги у сфері відпочинку та розваг;

–  залучення додаткових коштів в  місцевий бюджет;

–  покращення рівня благоустрою, естетичного вигляду та санітарного стану населених пунктів громади.

Для суб’єктів господарювання:

–  витрати часу на подання заяв про здійснення виїзної (виносної) торгівлі та надання послуг у сфері відпочинку та розваг та отримання погоджень.

–  сплата пайової участі в утримання об’єктів благоустрою

Для органу місцевого самоврядування:

–  витрати часу

на обробку даних заяв, підготовки проектів рішень виконавчого комітету міської ради, надання відповідних консультацій з даного питання.

Прийняття відповідного рішення сприятиме вирішенню існуючих проблем щодо розміщення на території громади об’єктів виїзної (виносної) торгівлі та надання послуг у сфері відпочинку та розваг.
Альтернатив а 2 – відсутність регулювання Для місцевого самоврядування

-відсутність можливості позитивного розгляду декількох заяв

суб’єктів підприємництва щодо розміщення на території громади об’єктів виїзної (виносної) торгівлі та надання послуг у сфері розваг за однією адресою;

–  безпідставні витрати коштів міського бюджету для обслуговування та ремонту елементів благоустрою;

втрата можливості наповнення місцевого бюджету.

 

 

Для громадян – відсутність надходжень за користування місцями виїзної (виносної) торгівлі та надання послуг у сфері відпочинку та розваг, необґрунтовані витрати на виконання робіт, пов’язаних з відновленням та утриманням елементів благоустрою.

 

Для суб’єктів господарювання – порушення права на створення рівних умов для всіх суб’єктів господарювання, що мають намір здійснювати виїзну (виносну) торгівельну діяльність та надавати послуги у сфері відпочинку та розваг.

Для суб’єктів господарювання – ризик втрати можливості здійснення виїзної (виносної торгівлі та надання послуг у сфері відпочинку та розваг через відсутність механізму розміщення. Альтернатива має низьку ефективність, цілі прийняття регуляторного акта не можуть бути досягнені і проблема продовжить існувати.

 

Рейтинг Аргументи щодо переваги обраної альтернативи/причини відмови від альтернативи Оцінка ризику зовнішніх чинників на дію

запропонованого регуляторного акта

Альтернатива 1 Розробка та прийняття регуляторного акта Перевага обраної альтернативи забезпечить досягнення передбачених цілей та задовольнить

усіх суб’єктів впливу

На дію регуляторного акта можуть вплинути зміни у діючому законодавстві

України.

Альтернатива 2

Відсутність регулювання

Питання, які виникли на сьогоднішній день щодо здійснення виїзної (виносної) торгівлі, надання послуг у сфері відпочинку та розваг

залишаться невирішеними.

Х

 

  1. Механізми та заходи, які забезпечать розв’язання визначеної проблеми

 

  1. Оприлюднення проекту рішення виконавчого комітету Фастівської міської ради «Про затвердження Порядку погодження місця розміщення об’єктів торгівлі, сфери послуг, відпочинку та розваг на території Фастівської міської територіальної громади в новій редакції» з метою громадського обговорення проекту регуляторного акта, надання зауважень та пропозицій від громадськості.
  2. Прийняття даного рішення надасть можливість суб’єктам господарювання, в рамках чинного законодавства, здійснювати виїзну (виносну) торгівлю та надавати послуги у сфері відпочинку та розваг на території громади та сплачувати пайову участь за розташування об’єктів торгівлі та/або надання послуг.

 

VІ. Оцінка виконання вимог регуляторного акта залежно від ресурсів, якими розпоряджаються органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи, які повинні проваджувати або виконувати ці вимоги

Запропонований проект рішення не потребує додаткових фінансових витрат з місцевого бюджету.

Запровадження даного регулювання спростить умови ведення бізнесу при здійсненні виїзної (виносної) торгівлі та надання послуг у сфері відпочинку та розваг на території Фастівської міської територіальної громади.

Найбільш значний вплив зовнішніх факторів на дію вищезазначеного акта можливий при виникненні змін у чинному законодавстві. В цьому випадку може мати місце невідповідність положень регуляторного акта нормам, що встановлюються нормативно- правовими актами вищої юридичної сили. Зазначена обставина негативно вплине на виконання вимог акта, проте може бути подолана шляхом внесення відповідних корегувань або змін до нього.

 

VІІ. Обґрунтування запропонованого строку дії регуляторного акта

Строк дії цього регуляторного акта встановлюється на необмежений термін з моменту затвердження даного рішення на засіданні виконавчого комітету Фастівської міської ради, оскільки відносини щодо здійснення виїзної (виносної) торгівлі та надання послуг у сфері відпочинку та розваг мають постійний характер.

У разі внесення змін до чинного законодавства України, до даного регуляторного акта також будуть вноситись відповідні зміни згідно з регуляторною процедурою. Також існує можливість його скасування.

 

VІІІ. Визначення показників результативності дії регуляторного акта

З метою відстеження результативності цього регуляторного акта визначено наступні показники результативності:

п/п

Показник 2024 р.

прогноз

1 Кількість суб’єктів господарювання та/або фізичних осіб, на яких поширюватиметься дія акта, од. 30
2 Кількість звернень суб’єктів підприємництва щодо здійснення виїзної (виносної) торгівлі та надання послуг у сфері відпочинку та розваг, од. 30
3 Кількість наданих погоджень на розміщення на території громади об’єктів виїзної (виносної) торгівлі та надання послуг у сфері відпочинку та розваг, од. 30
4 Кількість скасованих погоджень на розміщення на території громади об’єктів виїзної (виносної) торгівлі та надання послуг у сфері відпочинку та розваг через недотриманням умов даного регуляторного акта суб’єктами господарювання, од. 0
5 Розмір надходжень до місцевого бюджету від сплати  пайової участі в утриманні об’єктів благоустрою, грн. 730 989,00
6 Розмір коштів і час , що витрачається суб’єктами господарювання, пов’язаними з виконанням вимог акта (в середньому на одного суб’єкта господарювання), грн./год. 85,20/1
7 Рівень поінформованості суб’єктів господарювання та/або фізичних осіб з основних положень акту, % 100

 

 

ІХ. Визначення заходів, за допомогою яких здійснюватиметься відстеження результативності регуляторного акта

Строки відстеження результативності регуляторного акта:

  • базове відстеження проведене на стадії розробки проекту регуляторного акта;
  • повторне відстеження результативності регуляторного акта буде здійснюватися не пізніше двох років з дня набрання чинності цим актом;
  • періодичне відстеження результативності регуляторного акта буде здійснюватися раз на кожні три роки, починаючи з дня закінчення заходів з повторного відстеження результативності цього акта.

Вид даних при відстеженні результативності регуляторного акта: для визначення значень показників результативності та відстеження ефективності дії регуляторного акта будуть використовуватися дані відділу сфери обслуговування населення, розміщення реклами та захисту прав споживачів, фінансового управління Фастівської міської ради та управління економіки та міжнародного співробітництва виконавчого комітету Фастівської міської ради.

Відстеження результативності регуляторного акта буде здійснюватися відділом сфери обслуговування населення, розміщення реклами та захисту прав споживачів  виконавчого комітету Фастівської міської ради.

 

Міський голова                                                                                      Михайло НЕТЯЖУК

 

В.о. начальника

відділу сфери обслуговування населення,                                         Наталія МАМУЛАТ

розміщення реклами та захисту прав споживачів

 

Додаток 1

до аналізу регуляторного впливу

 

ТЕСТ

малого підприємництва (М-Тест)

 

  1. Консультації з представниками мікро- та малого підприємництва щодо оцінки впливу регулювання.

Консультації щодо визначення впливу запропонованого регулювання на суб’єктів малого підприємництва та визначення детального переліку процедур, виконання яких необхідно для здійснення регулювання, проведено розробником у період з 05.02.2024р. по 23.02.2024 р.

 

 

№ з/п

Вид консультації (публічні консультації прямі (круглі столи, наради, робочі зустрічі тощо), інтернет-консультації прямі (інтернет-форуми, соціальні мережі тощо), запити (до підприємців,

експертів, науковців тощо)

Кількість учасників консультацій, осіб Основні результати консультацій (опис)
1 Спілкування в телефонному режимі 10 Обговорено запропонований проект рішення. Отримано інформацію від представників мікро та малого підприємництва щодо необхідних ресурсів, а саме їх витрат (витрат часу та матеріальних) на запровадження регулювання

 

  1. Вимірювання впливу регулювання на суб’єктів малого підприємництва (мікро- та малі): кількість суб’єктів малого підприємництва, на яких поширюється регулювання (30 одиниць), проблема справляє вплив на 100 % (відповідно до таблиці «Оцінка впливу на сферу інтересів суб’єктів господарювання» аналізу впливу регуляторного акта) суб’єктів господарювання, що підпадають під дію регулювання.

 

  1. Розрахунок витрат суб’єктів малого підприємництва на виконання вимог регулювання:
№ з/ п Найменування оцінки У перший рік

(стартовий рік провадженн я регулювання)

Періодичні (за наступний рік) Витрати за п’ять років
Оцінка «прямих» витрат суб’єктів малого підприємництва на виконання регулювання
1 Придбання необхідного обладнання (пристроїв,

машин, механізмів)

0 0 0
2 Процедури повірки та/або постановки на

відповідний облік у визначеному органі державної влади чи місцевого самоврядування

0 0 0
3 Процедури експлуатації обладнання

(експлуатаційні витрати – витратні матеріали)

0 0 0
4 Процедури обслуговування обладнання

(технічне обслуговування)

0 0 0
5 Інші процедури

– Витрати пов’язані з виконанням Порядку погодження місця розміщення об’єктів торгівлі, сфери послуг, відпочинку та розваг на території Фастівської міської територіальної громади та Порядку визначення обсягів пайової участі власників тимчасових споруд в утриманні об’єктів благоустрою  громади  (у разі розміщення стаціонарної палатки, площею 10 кв.м протягом 1 року: ПУрічна = Пз х Сбв х Кф, де

Розрахунково за рік: 10 м2 (усереднений показник загальної площі ТС) х 348,09 грн. (базова нормативна грошова оцінка одного квадратного метра земельної ділянки Х коефіцієнт індексації) х 7,0 (розмір коефіцієнта функціонального використання) = 24 366,30 грн. /1 об’єкт

24 366,30 24 366,30 121 831,50
6 Разом, гривень Формула:

(сума рядків 1 + 2 + 3 + 4 + 5)

24 366,30 24 366,30 121 831,50
7 Кількість суб’єктів господарювання, що повинні виконати вимоги регулювання, одиниць 30
8 Сумарно, гривень

Формула:

відповідний стовпчик “разом” Х кількість суб’ єктів малого підприємництва, що повинні виконати вимоги регулювання (рядок 6 Х рядок 7)

730 989,00 730 989,00 3 654 945,00
Оцінка вартості адміністративних процедур суб’єктів малого підприємництва щодо

виконання регулювання та звітування

9 Процедури отримання первинної інформації про  вимоги регулювання

Формула: витрати часу на отримання інформації про регулювання, отримання необхідних форм та заявок Х вартість часу суб’єкта малого підприємництва

(заробітна плата) Х оціночна кількість форм

*( з 1 січня 2024 року розмір мінімальної заробітної плати — 7 100 грн у місячному розмірі і 42,60 грн в погодинному)

42,60 42,60 213,00
10 Процедури організації виконання вимог регулювання 2г х 42,60=85,20 2г х 42,60=85,20 2г х 42,60 х 5 = 426,00
11 Процедури офіційного звітування 0 0 0
12 Процедури щодо забезпечення процесу перевірок 0 0 0
13 Інші процедури Х Х Х
14 Разом, гривень

Формула:

(сума рядків 9+10+11+12+13)

127,80 127,80 639,00
15 Кількість суб’єктів малого підприємництва, що

повинні виконати вимоги регулювання, одиниць

30
16 Сумарно, гривень

Формула:

відповідний стовпчик «разом» Х кількість суб’єктів

малого підприємництва, що повинні виконати вимоги регулювання (рядок 14 Х рядок 15)

3 834,00 3 834,00 19 170,00

 

 

Бюджетні витрати на адміністрування регулювання суб’єктів малого підприємництва

 

Розрахунок бюджетних витрат на адміністрування регулювання здійснюється окремо для кожного відповідного органу державної влади чи органу місцевого самоврядування, що залучений до процесу регулювання. Державний орган, для якого здійснюється розрахунок вартості адміністрування регулювання:

Виконавчий комітет Фастівської міської ради

Процедура регулювання суб’єктів малого підприємництва (розрахунок на одного типового суб’єкта господарювання малого підприємництва – за потреби окремо для

суб’єктів малого та мікро- підприємництва)

Планові витрати часу на

процедуру

Вартість часу співробітника органу

державної влади відповідної категорії

(заробітна плата)

Оцінка кількості процедур за рік, що

припадают ь на одного

суб’єкта

Оцінка кількості

суб’єктів, що підпадають під дію процедури регулювання

Витрати на адмініструв ання регулюванн я (за рік), гривень
1. Облік суб’єкта господарювання, що перебуває у сфері регулювання:

– надання консультаційних послуг суб’єкту,

3 години

 

 

 

30 хв.

 

66,43 грн/год (середня зарплата головного спеціаліста)

66,43х3=199,29 грн.

1 30 5 978,70
–  прийняття заяви від      суб’єкта;

–  підготовка проекту рішення виконавчого комітету Фастівської міської ради;

–  повідомлення суб’єкта про прийняте рішення.

30 хв.

 

1 година

 

 

1 година

  1

 

1

 

 

1

   
2. Поточний контроль за суб’єктом господарювання, що перебуває у сфері регулювання, у тому числі:

Камеральні

– відстеження стану надходжень коштів пайової участі від суб’єктів господарювання Виїзні (при необхідності)

1 година 66,43 грн/год 1 30 1 992,90
3. Підготовка, затвердження та опрацювання одного окремого акта про порушення вимог

регулювання

4. Реалізація одного окремого рішення щодо порушення вимог

регулювання

5. Оскарження одного окремого рішення суб’єктами

господарювання

6. Підготовка звітності за результатами регулювання 8 годин 66,43 грн/год 1 531,44
7. Інші адміністративні

процедури (уточнити):

Разом за рік Х Х Х Х 8 503,04
Сумарно за п’ять років Х Х Х Х 42 515,20

 

Розрахунок сумарних витрат суб’єктів малого підприємництва, що виникають на виконання вимог регулювання

Порядковий номер Показник Перший рік регулювання

(стартовий)

За п’ять років (орієнтовно)
1 Оцінка «прямих» витрат суб’єктів малого підприємництва на виконання

регулювання

730 989,00 3 654 945,00
2 Оцінка вартості адміністративних процедур для суб’єктів малого підприємництва щодо виконання

регулювання та звітування

3 834,00 19 170,00
3 Сумарні витрати малого підприємництва на виконання запланованого

регулювання

734 823,00 3 674 115,00
4 Бюджетні витрати на адміністрування регулювання суб’єктів малого

підприємництва

8 503,04 42 515,20
5 Сумарні витрати на виконання

запланованого регулювання

743 326,04 3 716 630,20

 

  1. Розроблення коригуючих (пом’якшувальних) заходів для малого підприємництва щодо запропонованого регулювання

 

На основі оцінки сумарних витрат малого підприємництва на виконання запланованого регулювання (за перший рік регулювання та за п’ять років) впровадження компенсаторних заходів не потрібно.

З метою зменшення часу, необхідного для ознайомлення з актом, акт (після його затвердження) буде розміщено у вільному доступі на офіційному вебсайті Фастівської міської ради та її виконавчих органів http://fastiv-rada.gov.ua/rehuliatorna-polityka/. Це дозволить скоротити час, необхідний для ознайомлення суб’єктів господарювання з актом орієнтовно на 10%, що в свою чергу скоротить витрати малого підприємництва.

 

 

Міський голова                                                                                      Михайло НЕТЯЖУК

 

В.о. начальника

відділу сфери обслуговування населення,                                         Наталія МАМУЛАТ

розміщення реклами та захисту прав споживачів

Звіт про базове відстеження результативності регуляторного акта

проекту рішення виконавчого комітету Фастівської міської ради

«Про затвердження Порядку погодження місця розміщення об’єктів торгівлі, сфери послуг, відпочинку та розваг на території Фастівської міської територіальної громади в новій редакції»

 

Виконавець заходів з відстеження – Відділ сфери обслуговування населення, розміщення реклами та захисту прав споживачів.

 

Мета прийняття акта: даний проект рішення міської ради є нормативно-правовим документом, який спрямований на забезпечення умов для задоволення підприємницької ініціативи у здійсненні виїзної (виносної) торгівлі та надання послуг у сфері відпочинку та розваг, її впорядкування та визначення більш чіткого та прозорого механізму надання погодження суб’єктам підприємницької діяльності на здійснення торгівлі та надання послуг у сфері відпочинку та розваг  на території Фастівської міської територіальної громади.

 

Строк виконання заходів з відстеження – 5 днів (26.02.2024 – 01.03.2024 рр.).

 

Тип відстеження – базове.

 

Метод одержання результатів відстеження результативностіаналіз статистичних даних.

 

Кількісні та якісні значення показників результативності:

Для відстеження результативності регуляторного акта були визначені такі показники результативності:

п/п

Показник 2021 р. 2022 р. 2023 р.
1 Кількість суб’єктів господарювання та/або фізичних осіб, на яких поширюватиметься дія акта, од. 30 13 30
2 Кількість звернень суб’єктів підприємництва щодо здійснення виїзної (виносної) торгівлі та надання послуг у сфері відпочинку та розваг, од. 30 13 30
3 Кількість наданих погоджень на розміщення на території громади об’єктів виїзної (виносної) торгівлі та надання послуг у сфері відпочинку та розваг, од. 30 5 15
4 Кількість скасованих погоджень на розміщення на території громади об’єктів виїзної (виносної) торгівлі та надання послуг у сфері відпочинку та розваг через недотриманням умов даного регуляторного акта суб’єктами господарювання, од. 0 0 0
5 Розмір надходжень до міського бюджету та бюджету балансоутримувачів від сплати  пайової участі (внеску) в утриманні об’єктів благоустрою, грн. 5 185,29 0 131 580,09
6 Розмір коштів і час , що витрачається суб’єктами господарювання, пов’язаними з виконанням вимог акта (в середньому на одного суб’єкта господарювання), грн./год. 80,92/2
7 Рівень поінформованості суб’єктів господарювання та/або фізичних осіб з основних положень акту, % 100 100 100

 

Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей

 

Прийняття рішення виконавчого комітету Фастівською міською радою «Про затвердження Порядку погодження місця розміщення об’єктів торгівлі, сфери послуг, відпочинку та розваг на території Фастівської міської територіальної громади в новій редакції» сприятиме встановленню чіткої прозорої процедури прийняття рішень щодо розміщення на території громади об’єктів виїзної (виносної) торгівлі та надання послуг у сфері відпочинку та розваг, залученню додаткових коштів в місцевий бюджет та покращенню рівня благоустрою та естетичного вигляду населених пунктів громади.

Оцінку результатів реалізації регуляторного акта та ступінь досягнення визначених цілей буде здійснено при проведені повторного та періодичного відстежень результативності регуляторного акта згідно вимог ЗУ «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

 

 

 

Міський голова                                                                                      Михайло НЕТЯЖУК

 

В.о. начальника

відділу сфери обслуговування населення,                                         Наталія МАМУЛАТ

розміщення реклами та захисту прав споживачів

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

БІЛЬШЕ НОВИН

ДИВИТИСЬ