Про затвердження Порядку надання в оренду майна територіальної громади м.Фастів

  • 06.08.2019

                ФАСТІВСЬКА  МІСЬКА  РАДА  КИЇВСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

08500, м. Фастів Київської області, площа Соборна, 1, телефони: 6-02-16; 6-31-00

Р І Ш Е Н Н Я

№ 11-LХІ -VІІ

від 01.08.2019 року

 

Про затвердження Порядку надання в оренду майна територіальної громади м.Фастів

З метою раціонального використання об’єктів комунальної власності територіальної громади м.Фастів, згідно Закону України “Про оренду державного та комунального майна”, ст. 143 Конституції України, керуючись ст. 25, ч.5 ст. 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,

міська рада

В И Р І Ш И Л А:

 

  1. Затвердити Порядок надання в оренду майна територіальної громади м.Фастів, згідно з додатком 1.
  2. Затвердити Порядок проведення конкурсу на право оренди майна комунальної власності територіальної громади м.Фастів,  згідно з     додатком 2.
  3. Рішення Фастівської міської ради від 22.03.2007р. №17-ХVI-V «Про затвердження конкурсної (орендної) комісії по проведенню конкурсів на право оренди майна комунальної власності територіальної громади міста Фастова» вважати таким, що втратило чинність.

4.Контроль за виконанням даного рішення покласти на секретаря міської ради та постійну комісію міської ради з питань комунальної власності та житлово-комунального господарства.

 

 

 

Міський голова                                                                   М.В.Нетяжук

 

 

 

Додаток 1

до рішення Фастівської міської ради

                                                                                   № 11-LХІ –VІІ від 01.08.2019 року

 

 

Порядок

надання в оренду майна територіальної громади м.Фастів

 

  1. Загальні положення

 

1.1. Порядок надання в оренду майна територіальної громади м.Фастів (далі – Порядок) розроблений у відповідності до Цивільного, Господарського, кодексів України, Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про оренду державного та комунального майна», «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні», інших нормативних актів України з питань оренди майна з метою підвищення ефективності використання майна комунальної власності територіальної громади м.Фастів.

1.2.Даний Порядок регулює організаційні відносини, пов’язані з передачею в оренду майна територіальних громади м.Фастів (далі – майно).

1.3. Цей Порядок поширюється на такі об’єкти:

– цілісні майнові комплекси комунальних підприємств, їх структурних підрозділів (філій, цехів, дільниць);

– нерухоме майно (будівлі, споруди, нежитлові приміщення);

– інше окреме індивідуально визначене майно, за винятком тих об’єктів, які відповідно до чинного законодавства не можуть бути об’єктами оренди.

1.4. Орендодавцем майна територіальних громади м.Фастів є Фастівська міська рада. Балансоутримувач несе відповідальність за стан майна та його ефективне використання.

1.5. Орендарями комунального майна територіальної громади м.Фастів можуть бути господарські товариства, створені членами трудового колективу підприємства, його структурного підрозділу, інші юридичні особи та громадяни України, фізичні та юридичні особи іноземних держав, міжнародні організації та особи без громадянства.

Фізична особа, яка бажає укласти договір оренди з метою використання його для підприємницької діяльності, до укладення договору зобов’язана зареєструватись як суб’єкт підприємницької діяльності або як особа, яка здійснює незалежну професійну діяльність.

1.7. Передача в оренду комунального майна здійснюється на конкурсних засадах, а також без проведення конкурсу у випадках передбачених чинним законодавством, нормативно-правовими актами та згідно методики розрахунку орендної плати, затвердженої рішенням Фастівської міської ради.

1.8. Ініціатива щодо оренди майна може виходити від орендодавця, визначеного у п.1.4. цього Порядку, та від фізичних і юридичних осіб, які можуть бути орендарями відповідно до пункту 1.5. цього Порядку.

 

  1. Повноваження конкурсної (орендної) комісії

по проведенню конкурсів на право оренди майна, що перебуває у власності територіальної громади м.Фастів

2.1. Постійно діюча комісія з питань оренди комунального майна, що перебуває у власності територіальної громади м.Фастів (далі-комісія).

2.2. Склад комісії затверджується рішенням Фастівської міської ради.

2.3. Основними завданнями та функціями комісії є:

а) організація конкурсу з оренди комунального майна територіальної громади м.Фастів;

б)розгляд та аналіз пропозицій учасників конкурсу;

в) визначення умов конкурсу;

г) визначення переможця конкурсу;

ґ) розгляд пропозицій та прийняття рішень щодо оренди майна, в разі, коли передача може здійснюватися без застосування конкурсних засад з подальшим поданням їх на розгляд Фастівської міської ради;

д) складання протоколів засідання конкурсної комісії;

е) розгляд питань, що стосуються оренди комунального майна;

є) інші повноваження, визначені цим порядком;

2.4. Голова комісії здійснює керівництво за діяльністю комісії й організовує її роботу. Скликає засідання комісії та виступає на них головуючим.

а)голова комісії має вирішальний голос, якщо при прийнятті рішення голоси членів комісії розділились порівну;

б)у разі відсутності голови комісії його обов’язки виконує один із членів комісії, обраний більшістю шляхом голосування головуючим.

2.5. Комісія правомочна розглядати питання при наявності членів комісії більше половини від її загального складу та здійснює роботу у формі засідань. Рішення комісії приймаються більшістю голосів присутніх на засіданні та носять рекомендаційний характер.

2.6. У разі потреби в отриманні додаткової інформації комісія має право заслуховувати на своїх засіданнях пояснення учасників конкурсу а також осіб що орендують або мають наміри орендувати комунальне майно.

2.7. Комісія здійснює інші повноваження щодо майнових питань які стосуються оренди, що передбачені законодавством України та рішеннями Фастівської міської ради.

2.8. Після проведення засідання комісії складається протокол, в якому зазначаються відомості (інформація) та пропозиції, прийняті за наслідками розгляду питань, включених до порядку денного засідання комісії.

2.9.  Протокол підписується головою комісії та секретарем.

2.10. Рішення прийняті комісією є підставою для підготовки опрацьованих питань до розгляду на сесії Фастівської міської ради.

 

3. Порядок надання в оренду майна комунальної власності територіальних громад м.Фастів

3.1. Особи, які мають намір укласти договір оренди комунального майна, направляють заяву про намір взяти в оренду майно із зазначенням його місцезнаходження, орієнтовної площі, напряму майбутнього цільового використання та зазначають інформацію про місцезнаходження (місця проживання) та платіжні реквізити заявника.

Також заявники додають копії наступних документів:

Для заявників, які є юридичними особами:

– копія свідоцтва про державну реєстрацію або копія виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців;

– копії установчих документів;

– інформація про відсутність застосування до заявника санкцій відповідно до законодавства (в разі необхідності, у довільній формі за підписом керівника);

– довідка Державної податкової служби про внесення до реєстру неприбуткових установ та організацій (в окремих випадках, передбачених законодавством).

 Для заявників, які є фізичними особами-підприємцями:

– копія паспорту (сторінки 1, 2 та сторінка із зазначенням останнього місця проживання) або належним чином оформлена довіреність, видана представнику фізичної особи;

– копія свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця;

– копія ідентифікаційного коду.

3.2. У разі надходження однієї заяви про оренду певного об’єкта оренди, а іншої – про оренду частини цього об’єкта, за рішенням комісії розглядається заява про передачу в оренду всього об’єкта.

3.3. Подані заяви та листи на оренду комунального майна розглядаються конкурсною комісією. Комісія приймає рішення: щодо передачі в оренду майна без проведення конкурсу, щодо подачі оголошення про вивчення попиту на оренду майна, рішення щодо відмови в оренді, рішення про оголошення конкурсу, визначення умови проведення конкурсу, винесення питання на розгляд Фастівської міської ради. Балансоутримувач надає комісії всю необхідну інформацію щодо об’єкту оренди.

3.4. Оголошення про намір передати в оренду майно територіальної громади м.Фастів друкується на офіційному сайті Фастівської міської ради та в офіційних ЗМІ. Публікація оголошення щодо оренди комунального майна також може бути здійснена за рахунок коштів балансоутримувача.

а) оголошення повинно містити таку інформацію:

-найменування та відомості про об’єкт оренди (адреса, площа, інше);

– цільове використання об’єкта оренди (можуть бути зазначені й інші умови оренди);

б) протягом 10 робочих днів з дня опублікування оголошення (включаючи день опублікування), приймаються заяви про намір взяти майно в оренду;

в) протягом 10 робочих днів після публікації оголошення про намір передати майно в оренду, в разі потреби, балансоутримувач за погодженням з потенційними орендарями ознайомлює їх з об’єктом оренди;

г) за результатами вивчення попиту приймаються наступні рішення: у разі, якщо подано лише одну заяву, конкурс на право оренди не проводиться і договір оренди комунального майна укладається з заявником як з єдиним претендентом після прийняття відповідного рішення Фастівської міської ради;

ґ) орендодавець може відмовити в укладенні договору оренди у разі, якщо:

– прийнято рішення про приватизацію об’єкта оренди;

– прийнято рішення про укладення договору оренди майна з бюджетною установою, комунальним підприємством;

– не прийнято відповідне рішення Фастівською міською радою;

– майно необхідне для власних потреб територіальної громади або балансоутримувача;

– є інші підстави, передбачені законом та рішеннями Фастівської міської ради.

д)у випадку надходження двох і більше заяв комісія оголошує конкурс на право оренди.

е)передача в оренду майна у випадках, передбачених Законом України “Про оренду державного та комунального майна”, рішеннями Фастівської міської ради та згідно іншого чинного законодавства здійснюється без розміщення оголошення про намір передати майно в оренду та без проведення конкурсу.

  1. Оцінка об’єкта оренди

4.1. Оцінка об’єкта оренди здійснюється відповідно Закону України “Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні”, Методики оцінки об’єктів оренди, затвердженої Кабінетом Міністрів України (далі – Методика оцінки об’єктів оренди), та іншими нормативно-правовими актами з оцінки майна.

4.2. Оцінка об’єкта оренди передує укладенню договору оренди. У разі якщо на момент продовження дії договору оренди остання оцінка об’єкта оренди була зроблена більш як три роки тому, для продовження (поновлення) договору оренди проводиться оцінка об’єкта оренди.

4.3. Незалежна оцінка об’єкта оренди у випадках, встановлених Методикою оцінки об’єктів оренди, здійснюється суб’єктом оціночної діяльності – суб’єктом господарювання на підставі договору на проведення оцінки майна, укладеного з замовником оцінки.

4.4. Висновок про вартість майна використовується для розрахунку розміру орендної плати, стартової орендної плати у разі проведення конкурсу.

5. Порядок передачі майна в оренду на конкурсних засадах

5.1. Передача майна здійснюється на конкурсних засадах, крім випадків, передбачених цим Положенням та згідно норм чинного законодавства.

5.2. Конкурс проводиться відповідно до Порядку проведення конкурсу на право оренди майна комунальної власності територіальної громади м.Фастів.

 

  1. Договір оренди

6.1. Договір оренди укладається переможцем конкурсу з орендодавцем відповідно до Типового договору оренди.

6.2. Договори оренди, які укладаються на строк три роки і більше, підлягають нотаріальному посвідченню та державній реєстрації.

6.3. Витрати, пов’язані з нотаріальним посвідченням та державною реєстрацією, покладаються на орендаря.

 

  1. Орендна плата

7.1. Орендна плата за майно комунальної власності вноситься незалежно від наслідків господарської діяльності.

7.2. Розрахунок орендної плати та строки її внесення визначаються у договорі оренди.

7.3. Нарахування орендної плати припиняється у разі припинення договору оренди з дати підписання акта приймання-передачі об’єкта оренди.

7.4. Розмір орендної плати визначається:

– у разі передачі в оренду майна на конкурсних засадах – відповідно до конкурсних пропозицій переможця конкурсу на право оренди;

– в інших випадках – згідно з Методикою розрахунку та порядку використання плати за оренду майна, що перебуває у комунальній власності територіальної громади м.Фастів.

7.5.  Пропорції розподілу орендної плати визначаються рішеннями Фастівської міської ради.

7.6. Вартість комунальних послуг, витрат, пов’язаних з утриманням будинку, нежитлового приміщення та прибудинкової території, витрат, пов’язаних з утриманням земельної ділянки, вартість послуг по технічному обслуговуванню інженерного обладнання та внутрішньобудинкових мереж, ремонту будівлі у т.ч.: покрівлі, фасаду, вивіз сміття, тощо не входить до складу орендної плати сплачується орендарем окремо, згідно з договором про відшкодування витрат укладеним окремо з балансоутримувачем на утримання орендованого нерухомого майна та надання комунальних послуг орендарю. Також, за умовами договору оренди орендар може самостійно укладати договора з підприємствами на надання комунальних послуг.

7.7. Розрахунок вартості утримання майна комунальної власності територіальної громади м.Фастів здійснюється балансоутримувачем.

7.8. Зміна розміру орендної плати, надання пільг з орендної плати, а також зміна порядку використання плати за оренду нерухомого майна здійснюється за рішенням Фастівської міської ради.

 

  1. Передача майна в суборенду

8.1. Орендар має право передати майно в суборенду лише за згодою орендодавця.

8.2. Строк дії договору суборенди не повинен перевищувати строку дії договору оренди.

8.3. З метою укладання договору суборенди потенційний суборендар звертається до відповідного орендаря з заявою.

8.4. Після отримання згоди орендодавця та орендаря укладається договір суборенди між орендарем та суборендарем.

8.5. До договору суборенди застосовуються положення про договір оренди.

8.6.Розрахунок орендної плати суборендарю здійснює орендар. Суборендар сплачує орендарю орендну плату у розмірі, визначеному відповідно до Методики розрахунку орендної плати за майно територіальної громади м.Фастів, яке передається в оренду. У разі перевищення орендної плати, яку сплачує суборендар, над орендною платою, встановленою орендарю, суборендар перераховує різницю до бюджету міста.

 

  1. Порядок надання орендарю дозволу на здійснення

невід’ємних поліпшень орендованого майна комунальної власності територіальної громади м.Фастів

9.1. Невід’ємним поліпшенням є поліпшення, які неможливо відокремити від відповідного об’єкта без завдання йому шкоди.

9.2. Процедура надання орендарю дозволу на здійснення невід’ємних поліпшень орендованого нерухомого майна комунальної власності територіальної громади м. Фастів включає такі етапи:

– подання заяви і пакета документів орендарем;

– розгляд заяви і документації орендаря;

– прийняття відповідного рішення.

9.3. Для розгляду питання про надання дозволу орендарю на здійснення невід’ємних поліпшень орендованого майна орендар подає такий пакет документів:

– пропозиції щодо передбачуваних поліпшень;

– звіт незалежного експерта оцінювача щодо ринкової вартості об’єкта оренди;

– копію проектно-кошторисної документації, у разі необхідності;

9.4. Для розгляду даного питання балансоутримувач надає:

– довідку про вартість об’єкта оренди згідно з даними бухгалтерського обліку на початок поточного року;

– висновок з даного питання (при необхідності).

9.5. Дозвіл на здійснення поліпшень надається орендарю за рішенням Фастівської міської ради.

9.6. Після здійснення дозволених орендарю невід’ємних поліпшень, для підтвердження факту здійснення невід’ємних поліпшень об’єкту оренди, орендар подає такі документи до відділу містобудування та архітектури:

а) проектно-кошторисну документацію на проведення поліпшень;

в) акти прийняття-передачі виконаних робіт, пов’язаних з поліпшенням орендованого майна, підписані замовником і підрядником;

г) відомості що підтверджують фактично сплачені орендарем кошти за проведення робіт, пов’язаних із поліпшенням орендованого майна, копії платіжних документів, що підтверджують проведені орендарем розрахунки за виконані поліпшення орендованого майна (в тому числі за придбані матеріали), які неможливо відокремити від орендованого майна без заподіяння йому шкоди.

Відділ архітектури та містобудування опрацьовує подані документи та готує висновки.

9.7. Орендар вправі залишити за собою проведені ним поліпшення орендованого майна, здійснені за рахунок власних коштів, якщо вони можуть бути відокремлені від майна без заподіяння йому шкоди.

Якщо орендар за рахунок власних коштів здійснив за згодою Фастівської міської ради поліпшення орендованого майна, які неможливо відокремити від майна без заподіяння йому шкоди, зазначені кошти підлягають компенсації у встановленому порядку в межах збільшення в результаті цих поліпшень вартості орендованого майна, визначеної в установленому законодавством порядку, яке відбулося в результаті таких поліпшень, якщо інше не визначено договором оренди. Також згідно Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна» орендар одержує право на викуп орендованого майна за умови виконання відповідних вимог, що стосується здійснення поліпшень орендованого майна та за рішенням Фастівської міської ради.

 

Секретар міської ради                                                       С.А.Ясінський

 

 

 Додаток 2

до рішення Фастівської міської ради

                                                                                   № 11-LХІ –VІІ від 01.08.2019 року

 

 

Порядок

проведення конкурсу на право  оренди майна комунальної власності територіальної громади м.Фастів

  1. Цей Порядок визначає процедуру проведення конкурсу на право оренди на об’єкти права комунальної власності територіальної громади м.Фастів, зокрема цілісних майнових комплексів комунальних підприємств, їх структурних підрозділів (філій, цехів, дільниць), нерухомого майна (будівель, споруд, нежитлових приміщень) та іншого окремого індивідуально визначеного майна (далі – об’єкт).
  2. Конкурс на право оренди об’єкта (далі – конкурс) оголошується конкурсною (орендною) комісією по проведенню конкурсів на право оренди майна, що перебуває у власності територіальної громади м.Фастів.
  3. Конкурс проводить конкурсна комісія.
  4. Оголошення про проведення конкурсу на право оренди майна публікується на офіційному сайті Фастівської міської ради та в газеті «Перемога» (інші офіційні ЗМІ). В окремих випадках публікація оголошення може бути здійснена за рахунок балансоутримувача.

Оголошення повинно містити такі відомості:

– інформація про об’єкт (назва, площа, місцезнаходження);

– умови конкурсу;

– дата, час і місце проведення конкурсу;

– кінцевий строк прийняття пропозицій від претендентів;

– перелік документів, які подаються претендентами для участі в конкурсі, місце їх подання.

  1. Умовами конкурсу є:

– стартовий розмір орендної плати, що визначається конкурсною комісією згідно Методики розрахунку орендної плати за майно територіальної громади м.Фастів, яке передається в оренду;

зобов’язання орендаря щодо:

– використання об’єкта оренди за цільовим призначенням (у разі оренди цілісного майнового комплексу – відповідно до напряму виробничої діяльності підприємства);

– дотримання вимог щодо експлуатації об’єкта;

– додатковими умовами можуть бути – компенсація переможцем конкурсу витрат на здійснення незалежної оцінки об’єкта оренди, витрат на публікацію оголошення про конкурс за виставленими рахунками відповідних засобів масової інформації.

Умови конкурсу можуть також передбачати зобов’язання орендаря щодо:

– виконання певних видів ремонтних робіт;

– виконання встановлених для підприємства мобілізаційних завдань;

– виготовлення продукції в обсягах, необхідних для задоволення потреб територіальної громади м.Фастів;

– збереження (створення нових) робочих місць;

– вжиття заходів для захисту навколишнього природного середовища з метою дотримання екологічних норм експлуатації об’єкта;

– створення безпечних умов праці;

– дотримання умов належного утримання об’єктів соціально-культурного призначення.

Інші умови можуть бути включені до умов конкурсу з урахуванням пропозицій балансоутримувача та за рішенням конкурсної комісії.

  1. Критерієм визначення переможця є найбільший розмір орендної плати та, за умови взяття зобов’язань, виконання інших умов конкурсу.
  2. Для участі в конкурсі претендент подає на розгляд конкурсної комісії в запечатаному конверті з написом «На конкурс» документи разом з описом:

1) заяву про участь у конкурсі та документи, зазначені в оголошенні про конкурс. Якщо претендент вже подавав заяву про оренду, яка стала підставою для оголошення конкурсу, після оголошення конкурсу він подає нові пропозиції відповідно до умов конкурсу. Пропозиції щодо виконання умов конкурсу, пропозицію щодо розміру орендної плати за один місяць (без врахування ПДВ), інформацію про засоби зв’язку з ним;

2) відомості про претендента:

для юридичної особи:

– документи, що посвідчують повноваження представника юридичної особи;

– копії установчих документів (завірені заявником) та витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань;

для фізичної особи:

– копію документа, що посвідчує особу, та належним чином оформлену довіреність на представника;

– за наявності відповідного статусу – витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань;

– завірену належним чином копію декларації про доходи або звіту суб’єкта малого підприємництва – фізичної особи – платника єдиного податку (в разі необхідності).

– копію паспорта (сторінки 1, 2 та сторінка із зазначенням останнього місця проживання, завірена заявником);

– копію ідентифікаційного коду (завірена заявником).

На конверті з конкурсною пропозицією має бути зазначений об’єкт оренди, найменування претендента на участь у конкурсі. Конкурсна пропозиція повинна містити найменування претендента – юридичної особи або прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи, інформацію про об’єкт оренди, пропозицію щодо розміру орендної плати за один місяць (без врахування ПДВ). Інформацію про засоби зв’язку з претендентом на участь у конкурсі.

Конкурсна документація учасників конкурсу має відповідати умовам конкурсу, зазначеним в оголошенні про конкурс, та чинному законодавству України.

  1. Засідання конкурсної комісії є правоможним у разі участі в ньому не менше половини від складу комісії.
  2. Основними завданнями конкурсної комісії є:

– визначення умов та строку проведення конкурсу;

-розгляд поданих претендентами документів та визначення списку претендентів, допущених до участі в конкурсі. За заявою претендента (його представника) розгляд документів здійснюється за його участю;

розгляд конкурсних пропозицій учасників конкурсу та визначення переможців конкурсу;

– складення протоколів.

  1. Конкурсна комісія розпочинає роботу з моменту її створення.
  2. Керує діяльністю комісії й організовує її роботу голова конкурсної комісії. Голова комісії у межах своєї компетенції скликає засідання комісії, головує на засіданнях.

Рішення конкурсної комісії приймаються більшістю голосів присутніх на засіданні членів конкурсної комісії. Голова конкурсної комісії має право вирішального голосу у разі рівного розподілу голосів членів конкурсної комісії.

Заступник голови конкурсної комісії, який виконує обов’язки голови конкурсної комісії у разі його відсутності, призначається з числа членів комісії.

  1. У разі потреби в отриманні додаткової інформації конкурсна комісія має право оголошувати перерву в засіданні для виклику та заслуховування на своїх засіданнях пояснень учасників конкурсу. Члени конкурсної комісії не повинні розголошувати інформацію про учасників конкурсу, їх кількість та конкурсні пропозиції (до визначення переможця).
  2. Конкурсна документація на участь в конкурсі надаються не пізніше кінцевого терміну подання конкурсної документації. Посадова особа, яка прийняла документи, зазначає дату надходження конкурсної документації (також можна зазначити час отримання документації).
  3. На дату проведення конкурсу конкурсна комісія до початку конкурсу розглядає надані претендентами на участь у конкурсі документи з метою формування списку учасників конкурсу допущених до розкриття конкурсних пропозицій, визначає черговість розкриття пропозицій згідно з датою надходження цих документів.
  4. Голова комісії (у разі його відсутності – заступник голови комісії) в присутності членів комісії та учасників конкурсу розпечатує конкурсні пропозиції учасників і оголошує зміст пропозицій у порядку визначеної комісією послідовності. Конкурсні пропозиції, у яких зазначена орендна плата нижча, ніж визначена в умовах конкурсу стартова орендна плата, до уваги не беруться. Такі конкурсні пропозиції заносяться до протоколу з відміткою “не відповідає умовам конкурсу”.
  5. У разі надходження однієї пропозиції, яка відповідає умовам конкурсу, цей учасник визначається переможцем конкурсу і з таким учасником укладається договір оренди згідно з наданою ним пропозицією за рішенням Фастівської міської ради.

У разі відсутності пропозицій, які б відповідали умовам конкурсу, конкурс вважається таким, що не відбувся.

Конкурс проводиться з використанням відкритості пропонування розміру орендної плати за принципом аукціону.

  1. У разі надходження двох або більше пропозицій, які відповідають умовам конкурсу, переможець визначається конкурсною комісією за критерієм найбільшої запропонованої орендної плати за перший/базовий місяць оренди із застосуванням принципу аукціону, з таким учасником укладається договір оренди за рішенням Фастівської міської ради.
  2. У разі визначення переможцем учасника конкурсу, який подав додаткові пропозиції, вони включаються до умов договору оренди.
  3. Конкурс вважається таким, що не відбувся, у разі:

– неподання заяв про участь у конкурсі;

– відсутності пропозицій, які відповідають умовам конкурсу;

– знищення об’єкта оренди або істотної зміни його фізичного стану.

У разі визнання конкурсу таким, що не відбувся, може бути повторно оголошено конкурс щодо передачі в оренду того самого об’єкта із зменшенням стартової орендної плати не більше ніж на 50 відсотків.

  1. Учасники конкурсу реєструються в протоколі засідання конкурсної комісії, зазначається найменування/прізвища учасника чи уповноваженої ним особи і видається картка з номером учасника.
  2. Після оголошення всіх конкурсних пропозицій щодо орендної плати конкурс проводиться у формі торгів “з голосу” головою конкурсної комісії (у разі його відсутності – заступником голови конкурсної комісії). Початком торгів вважається момент оголошення найбільшого розміру орендної плати, запропонованої учасниками в конкурсних пропозиціях. Голова конкурсної комісії (у разі його відсутності – заступник голови конкурсної комісії) пропонує учасникам вносити пропозиції.
  3. У процесі проведення торгів учасники конкурсу піднімають картку із своїм номером, називають свою пропозицію та заповнюють і підписують бланк пропозиції, в якому зазначаються реєстраційний номер учасника і запропонована сума.
  4. Збільшення розміру орендної плати здійснюється учасниками з кроком, який встановлюється конкурсною комісією, але не може бути меншим ніж 1 відсоток найбільшого розміру орендної плати, запропонованої учасниками в конкурсних пропозиціях. Якщо після того, як голова конкурсної комісії тричі оголосив останню пропозицію, від учасників конкурсу не надійдуть пропозиції щодо більш високого розміру орендної плати, голова конкурсної комісії оголошує “Вирішено”, називає номер учасника, який запропонував найбільший розмір орендної плати, і оголошує його переможцем конкурсу.
  5. Конкурсна комісія також визначає черговість учасників конкурсу, з якими укладається договір оренди за відповідним розміром орендної плати, у разі неукладання договору оренди з переможцем конкурсу. У разі неукладання договору оренди з переможцем конкурсу договір укладається з учасником конкурсу, пропозиція якого була попередньою згідно з бланками пропозицій, та за відповідним рішенням міської ради.
  6. Після закінчення засідання конкурсної комісії, на якому визначено переможця конкурсу, складається протокол, у якому зазначаються: відомості про учасників; стартова орендна плата; пропозиції учасників; результати конкурсу. Протокол підписується головою конкурсної комісії (у разі його відсутності – заступником голови конкурсної комісії) та секретарем конкурсної комісії.
  7. У разі неукладання договору оренди жодним з учасників за рішенням конкурсної комісії може бути оголошено новий конкурс.

 

 

Секретар міської ради                                                       С.А.Ясінський

 

 

 

 

БІЛЬШЕ НОВИН

ДИВИТИСЬ