Про затвердження Положення про місцеві ініціативи
- 07.12.2019
Проект
ФАСТІВСЬКА МІСЬКА РАДА
Р I Ш Е Н Н Я
Про затвердження Положення
про місцеві ініціативи
З метою розвитку демократичного суспільства, удосконалення діалогу між владою і громадою, прийняття управлінських рішень та для безпосередньої участі членів громади міста у здійсненні місцевого самоврядування, керуючись статтями 9, 25, 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».
міська рада
ВИРІШИЛА:
- Затвердити Положення про місцеві ініціативи згідно з додатком.
2.Відділу з питань інформаційного забезпечення та по роботі зі ЗМІ створити
на офіційному сайті міської ради розділ «Голосування щодо місцевих ініціатив», з посиланням на веб-портал Фонду Східна Європа. Надати відповідним структурним підрозділам виконавчого комітету Фастівської міської ради повноваження модератора веб-порталу Фонду Східна Європа «Голосування щодо місцевих ініціатив» для здійснення наповнення необхідною інформацією.
- Контроль за виконанням даного рішення покласти на керуючого справами виконавчого комітету Фастівської міської ради.
Міський голова М.В. Нетяжук
Додаток №
до рішення міської ради
№ від
Положення про місцеві ініціативи
І. Загальні положення
1.1. Місцева ініціатива є формою безпосередньої участі членів територіальної громади у здійсненні місцевого самоврядування, що передбачена статтею 9 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».
1.2. Місцева ініціатива — це офіційна письмова пропозиція громадян з питань, що належать до відання місцевого самоврядування, яка в порядку, передбаченому цим Положенням, внесена до Фастівської міської ради для розгляду та прийняття відповідного рішення в межах її компетенції.
Місцева ініціатива оформлюється у вигляді письмової пропозиції та може супроводжуватися поданням проекту рішення Фастівської міської ради з цього питання.
1.3. Ініціювати внесення місцевої ініціативи та брати участь у підтримці місцевої ініціативи мають право члени територіальної громади міста Фастів, що проживають та зареєстровані на території міста Фастів, які є дієздатними та відповідно до статті 70 Конституції України мають право голосу на виборах(далі – члени територіальної громади міста Фастів).
1.4. Предметом місцевої ініціативи можуть бути будь-які питання, віднесені до відання місцевого самоврядування.
1.5. Не можуть бути предметом місцевої ініціативи:
– пропозиції, що суперечать Конституції та чинному аконодавствуУкраїни;
-пропозиції, реалізація яких стосується територій поза межами повноважень Фастівської міської ради.
ІІ. Порядок внесення місцевої ініціативи.
2.1. Суб’єктом внесення місцевої ініціативи можуть бути: міський голова, міська рада, ініціативна група із членів територіальної громади міста Фастова.
2.2. Ініціатором внесення місцевої ініціативи на розгляд Фастівської міської ради є ініціативна група із членів територіальної громади міста Фастів в кількості не менше 10 осіб. Ініціативна група здійснює всі видатки, пов’язані зі своєю діяльністю, самостійно.
2.3.Ініціативна група може створюватися тільки з одного питання місцевої ініціативи.
2.4.У разі, якщо суб’єктом внесення місцевої ініціативи є міський голова, така пропозиція реєструється у книзі реєстрації загальних зборів, місцевих ініціатив, громадських слухань та включається до порядку денного сесії міської ради розпорядженням міського голови.
2.5. У разі, якщо суб’єктом внесення місцевої ініціативи є міська рада або ініціативна група, відповіднапропозиція подається на ім’я міського голови та реєструється у книзі реєстрації загальних зборів, місцевих ініціатив, громадських слухань.
2.6. Пропозиція про внесення місцевої ініціативи подається письмово за формою, наведеною у додатку 1 до цього Положення, яке містить :
2.6.1. Прізвище, ім’я, по батькові членів ініціативної групи.
2.6.2.Серію та номер паспорта членів ініціативної групи.
2.6.3.Прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання, контактні дані (телефон, електронна адреса), дата та підпис уповноваженого представника ініціативної групи, відповідального за організацію роботи ініціативної групи.
2.6.4.Питання, яке ініціюється в порядку місцевої ініціативи.
2.6.5.Згоду членів ініціативно групи на обробку персональних даних.
2.7.До пропозиції про внесення місцевої ініціативи додаються інформаційно-аналітичні матеріали з питання, що пропонується до розгляду, а також копія протоколу зборів громадян щодо утворення ініціативної групи, завірена підписами голови та секретаря зборів та повідомлення про визначення уповноваженого представника ініціативної групи.
2.8. З моменту отримання належним чином оформленої відповідно до п.2.6-2.7 цього Положення пропозиції місцевої ініціативи від суб’єкта внесення, міський голова забезпечує:
– протягом п’яти робочих днів реєстрацію письмової пропозиції про внесення місцевої ініціативи у книзі реєстрації загальних зборів, місцевих ініціатив, громадських слухань;
– протягом одного робочого дня після реєстрації письмової пропозиції інформування в письмовій формі із зазначенням номеру реєстрації уповноваженого представника ініціативної групи;
– протягом десяти робочих днів після реєстрації письмової пропозиції, розміщення повного тексту повідомлення про внесення місцевої ініціативи на офіційному сайті Фастівської міської ради.
– протягом десяти робочих після реєстрації письмової пропозиції організацію роботи щодо перевірки поданих документів на відповідність вимогам цього Положення.
2.9. У разі, якщо питання, яке пропонується винести в порядку місцевої ініціативи, не віднесено законами України до відання місцевого самоврядування, уповноваженому представнику ініціативної групи надсилається лист із необхідними роз’ясненнями та повертається пропозиція, як така, що не може бути розглянута у зазначеному порядку.
2.10. У разі, якщо у пропозиції про внесення місцевої ініціативи не дотримані норми пункту 2.6 – 2.7 цього Положення, уповноваженому представнику ініціативної групи повертається пропозиція, як така, що не відповідає вимогам порядку внесення місцевої ініціативи.
2.11.Ініціативна группа має право письмово відкликати пропозицію про внесення місцевої ініціативи до часу включення питання про її розгляд в порядок денний сесії ради. Подання про відкликання вказаної пропозиції місцевої ініціативи підписується не менш як 2/3 загальної кількості членів ініціативної групи.
2.12.Ініціативна група припиняє свою діяльність в разі відкликання за власною ініціативою пропозиції про місцеву ініціативу.
ІІІ. Порядок розгляду місцевої ініціативи.
3.1.Місцева ініціатива, оформлена у вигляді письмової пропозиції про розгляд Фастівською міською радою будь-якого питання, віднесеного до відання органів місцевого самоврядування, направляється на розгляд постійної депутатської комісії Фастівської міської ради, до предмету відання якої відноситься порушене у місцевій ініціативі питання.
Уповноважений представник ініціативної групи може бути присутнім на засіданнях постійної депутатської комісії Фастівської міської ради, на якій розглядається місцева ініціатива та на засіданні міської ради у встановленому порядку.
Постійна профільна комісія складає обгрунтовані висновки в межах своєї компетенції.
3.2.Міський голова створює робочу групу з розгляду місцевої ініціативи та організовує роботу щодо опрацювання та підтримки пропозиції місцевої ініціативи членами територіальної громади міста Фастова шляхом паперового та/або електронного голосування.
3.3.Робоча група є постійно діючим консультативно-дорадчим органом, члени якого, в межах чинного законодавства України, координують процес голосування з метою визначення актуальних місцевих ініціатив, винесених на розгляд громади.
3.4. До складу робочої групи можуть входити фахівці виконавчих органів ради, представники громадськості, вчені, експерти, спеціалісти тощо. У разі потреби, до роботи робочої групи можуть бути долучені незалежні експерти, діяльність яких стосується сфери реалізації поданих на розгляд ініціатив.
3.5. Міський голова за результатами розгляду робочою групою пропозиції про внесення місцевої ініціативи та після отримання висновків відповідних постійних депутатських комісій, приймає рішення:
– передати пропозицію про внесення місцевої ініціативи, викладену у формі проекту рішення, до розгляду на найближчому пленарному засіданні Фастівської міської ради;
– повернути пропозицію про внесення місцевої ініціативи суб’єкту звернення з вмотивуванням причин повернення.
ІV. Голосування щодо місцевих ініціатив та
опрацювання результатів голосування.
4.1.Голосування щодо місцевих ініціатив, які відповідно до пункту 2.6-2.7 цього Положеннявнесені на розгляд міської ради шляхом подання письмової пропозиції на ім’я міського голови, здійснюють члени територіальної громади міста Фастова шляхом паперового та он-лайн голосування.
4.2. Голосування проводиться:
– в електронному варіанті – на офіційному сайті Фастівської міської ради в рубриці «Голосування щодо місцевих ініціатив» шляхом авторизації в системі Фонду Східна Європа (fastiv-budget.e-dem.in.ua);
– в паперовому варіанті – у Центрі надання адміністративних послуг виконавчого комітету Фастівської міської ради, за адресою: пл. Соборна, 1, м. Фастів (1-й поверх адмінбудівлі, хол) шляхом заповнення друкованої версії бюлетеня.
4.3. Режим роботи пункту для голосування оприлюднюється на офіційному сайті Фастівської міської ради.
4.4.Тривалість голосування визначається Робочою групою.
4.5. При наявності паспорта (ID-картки) учасник голосування у пункті для голосування може отримати один бланк для голосування, зразок якого є невід’ємною частиною даного Положення (додаток 2).
4.6.Кожен мешканець, який досягнув 18 річного віку, зареєстрований та проживає в місті Фастові, може проголосувати на підтримку запропонованих ініціатив. Мешканці міста, які внаслідок фізичних вад не мають можливості самостійно заповнити бланк для голосування та (або) особисто проголосувати в пункті для голосування, мають право скористатись допомогою своїх рідних, близьких та інших осіб, доручивши їм подати заповнений бланк для голосування. В такому випадку, при подачі бланку для голосування, довіреною особою має бути пред`явлено паспорт або ID-картку з довідкою про реєстрацію місця проживання, відповідне посвідчення особи, яка доручила їм подати бланк для голосування, належним чином завірене доручення.
4.7.Підсумки голосування встановлюються шляхом підрахунку кількості голосів, відданих за ініціативу.
4.8. Підрахунок голосів здійснюється Робочою групою з розгляду місцевої ініціативи та системою Фонду Східна Європа(fastiv-budget.e-dem.in.ua) у розділі «Голосування щодо місцевих ініціатив».
4.9.Результати електронного та паперового голосування по кожній окремій пропозиції підсумовуються в системі Фонду Східна Європа.
4.10.Всі спірні організаційні питання, які виникають протягом голосування, вирішуються робочою групою колегіально, шляхом відкритого голосування.
4.11. На підсумковому засіданні Робочої групи здійснюється оголошення про підрахунок голосів, які віддали мешканці міста – члени територіальної громади на підтримку пропозиції місцевої ініціативи. Результати голосування фіксуються протокольно. Протокол засідання Робочої групи передається міському голові, копія протоколу передається до відділу організаційного забезпечення діяльності ради та її органів для подальшого розгляду питання міською радою. Дата передачі фіксується у книзі реєстрації
місцевих ініціатив, загальних зборів, громадських слухань.
4.12.Інформація про результати голосування публікується на офіційному сайті Фастівської міської ради.
4.13.Пропозиція місцевої ініціативи, внесена у встановленому цим Положенням порядку, яка за результатами голосування отримала на підтримку 1000 (одну тисячу) голосів підлягає розгляду на відкритому пленарному засіданні Фастівської міської ради за участю суб’єкта внесення місцевої ініціативи.
4.14. Розгляд проекту рішення, поданого в порядку місцевої ініціативи, проводиться згідно з вимогами Регламенту міської ради.
4.15. Рішення ради, ухвалене з питання, внесеного на її розгляд шляхом місцевої ініціативи, надсилається суб’єкту внесення та оприлюднюється в порядку, встановленому Регламентом міської ради.
4.16.Після розгляду міською радою внесеного на її розгляд шляхом місцевої ініціативи проекту рішення, ініціативна група припиняє свою діяльність з моменту прийняття або відхилення даного рішення.
- V. Інформаційна кампанія.
5.1. Інформування населення про можливість взяти участь у голосуванні щодо місцевих ініціатив розміщується на офіційному сайті Фастівської міської ради (http://fastiv-rada.gov.ua).
5.2.Інформаційна кампанія проводиться через засоби масової інформації, мережу Інтернет та спрямована на ознайомлення мешканців міста – членів територіальної громади з основними питаннями, які потребують вирішення; інформування про хронологію та дати проведення голосування щодо місцевих ініціатив, перебіг подій та результати голосування.
5.3. Інформація про внесені місцеві ініціативи на розгляд громади міста Фастова розміщується у розділі «Голосування щодо місцевих ініціатив» на офіційному сайті Фастівської міської ради.
5.4. Інформація про розгляд місцевої ініціативи на засіданні міської ради та про прийняте рішення щодо розгляду пропозицій у порядку місцевої ініціативи оприлюднюється на офіційному сайті Фастівської міської ради.
Секретар міської ради С.А. Ясінський
Додаток №2
до Положення
БЛАНК ДЛЯ ГОЛОСУВАННЯ
Голосування щодо місцевих ініціатив:
____________________________________________________________________________________________________________________________________Кожний громадянин України, який зареєстрований та проживає на території міста Фастова, досяг 18 років і отримав паспорт громадянина України або ID картку, може проголосувати тільки 1 (один) раз і обрати 1 (одну) пропозицію, винесену на розгляд громади Фастова в порядку місцевої ініціативи у 20___ році.
Зробіть позначку «плюс» (+), або іншу у квадраті «для голосування» за пропозицію місцевої ініціативи, яку Ви підтримуєте.
УВАГА! У разі незаповнення жодного з квадратів «для голосування» або заповнення більше одного квадрату, а також незазначення особистих даних бланк не є дійсним.
Прізвище, ім’я, по батькові
|
Серія та номер паспорту
або ID картка
Термін голосування: _____________________________________________
Проголосуй
тут
|
№
пропозиції |
НАЗВА ПРОПОЗИЦІЇ (суть питання) |
V |
Надаю згоду на використання моїх особистих персональних даних відповідно
до Закону України «Про захист персональних даних» від 01.06.2010 р. №2297-VI
Дата________________ Підпис______________
Додаток №1
до Положення
Міському голові
_______________
Пропозиція про внесення місцевої ініціативи
(Назва)____________________________________________________________
Питання, яке необхідно вирішити в порядку внесення місцевої ініціативи
Члени ініціативної групи
№ п/п | Прізвище, ім’я, по батькові | Контактний телефон, ектронна пошта | Адреса | Паспортні дані | Підпис |
Уповноважений представник ініціативної групи:
ПІП________________________________ Підпис __________
Дата подання місцевої ініціативи____________________________________
V |
Надаю згоду на використання моїх особистих персональних даних відповідно
до Закону України «Про захист персональних даних» від 01.06.2010 р. №2297-VI