Про затвердження документів для впорядкування діяльності органів самоорганізації населення на території міста Фастів

  • 15.08.2022

ФАСТІВСЬКА МІСЬКА РАДА

Київської області

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

Р І Ш Е Н Н Я

_______________                                м.Фастів                                                   №_____

 

 

Про затвердження документів

для впорядкування

діяльності органів самоорганізації

населення на території міста Фастів

З метою забезпечення умов для здійснення органами самоорганізації населення на території м. Фастів окремих власних повноважень, відповідно до закону України “Про органи самоорганізації населення”, керуючись ст.40 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні, виконавчий комітет Фастівської міської ради вирішив:

  1. Затвердити:

1.1. Методичні рекомендації порядку здійснення легалізації органів самоорганізації населення на території міста Фастів (додаток 1).

1.2. Положення про видачу довідок органами самоорганізації населення на території                    міста Фастів (додаток 2).

1.3. Перелік довідок, які видаються та завіряються органами самоорганізації населення                на території міста Фастів (додаток 3).

  1. Визнати таким, що втратило чинність, рішення виконавчого комітету Фастівської міської ради від 15.07.2021 р. № 330 “Про затвердження документів для впорядкування діяльності органів самоорганізації населення на території м. Фастів”.
  2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на керуючого справами (секретаря) виконавчого комітету Фастівської міської ради Тхоржевську Л.О.

 

 

Міський голова                                                                                    Михайло НЕТЯЖУК                                                                       

 

 

 

 

 

Додаток 1

до рішення виконавчого комітету

від___________  №____________

 

Методичні рекомендації

Порядку здійснення легалізації

органів самоорганізації населення на території міста Фастів

 

Методичні рекомендації щодо порядку створення та здійснення легалізації органів самоорганізації населення на території міста Фастів (далі – Методичні рекомендації) визначають основні умови, які необхідно виконати для створення та легалізації органів самоорганізації населення. Методичні рекомендації розроблені відповідно до Конституції України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про органи самоорганізації населення» та інших нормативно-правових актів.

 

  1. 1. Ініціювання створення органу самоорганізації населення

Рішення про створення органів самоорганізації населення приймається зборами (конференцією) жителів за місцем проживання.

Збори (конференція) жителів за місцем проживання вважаються такими, що відбулись, за умови дотримання таких вимог:

1.1.      Якщо в зборах (конференції) брало участь (було представлено)  не менше половини жителів відповідної території, які мають право голосу.

  • У роботі зборів (конференції) мають право брати участь жителі, які постійно проживають на законних підставах на відповідній території і досягли 18-річного віку.

1.4. На зборах (конференції) затверджується порядок денний, обирається голова, секретар зборів, ведеться протокол зборів, до протоколу додається список учасників зборів (конференції) із зазначенням прізвища, імені, по батькові, дати народження, серії і номера паспорта, домашньої адреси та підпису учасника зборів (конференції).

  • Збори (конференція) обирають ініціативну групу, члени якої будуть представляти інтереси жителів у Фастівській міській раді.

1.6. Після проведення зборів (конференції) ініціативна група подає до Фастівської міської ради:

1.6.1. Заяву про створення органу самоорганізації населення із зазначенням основних напрямків діяльності створюваного органу самоорганізації населення.

1.6.2. Протокол зборів (конференції) жителів про ініціювання створення органу самоорганізації населення із зазначенням основних напрямків діяльності створюваного органу самоорганізації населення.

  • Список учасників зборів (конференції).

 

  1. Порядок надання дозволу на створення органу самоорганізації населення

2.1. Дозвіл на створення органу самоорганізації населення надає Фастівська міська рада.

2.2. Питання про створення органу самоорганізації населення, винесене на розгляд Фастівської міської ради, розглядається на найближчому засіданні міської ради за участю членів ініціативної групи зборів (конференції) жителів за місцем проживання.

2.3. У рішенні Фастівської міської ради визначається назва, основні напрями діяльності, повноваження та умови їх здійснення, територія, в межах якої має діяти орган самоорганізації населення, та визначається термін повноваження органу самоорганізації населення (як правило, на строк повноважень Фастівської міської ради).

2.4. Рішення Фастівської міської ради про надання дозволу на створення органу самоорганізації населення доводиться до відома жителів у встановленому порядку.

2.5. Фастівська міська рада може відмовити у наданні дозволу на створення органу самоорганізації населення, якщо ініціювання створення органу самоорганізації населення було здійснено з порушенням вимог, встановлених законом.

2.6. Рішення Фастівської міської ради про відмову у наданні дозволу на створення органу самоорганізації населення може бути оскаржено до суду в установленому законом порядку.

 

  1. Порядок обрання органу самоорганізації населення

3.1. Орган самоорганізації населення обирається зборами (конференцією) жителів за місцем проживання на основі загального, рівного виборчого права таємного голосування жителів, які на законних підставах проживають на відповідній території. Право голову на виборах мають жителі, які досягли на день їх проведення вісімнадцяти років. Не мають права голосу жителі, яких визнано судом недієздатними. Загальний склад органу самоорганізації населення визначається зборами (конференцією) жителів за місцем проживання.

3.2.  Рішення зборів (конференції) оформляється у вигляді протоколу.

3.3. Організація проведення зборів (конференції) жителів за місцем проживання, як правило, покладається на виконавчий комітет Фастівської міської ради.

3.4. Орган самоорганізації населення обирається у складі керівника, заступника (заступників) керівника, секретаря, інших членів. Обраними до складу органу самоорганізації населення вважаються особи, які одержали більше половини голосів учасників зборів (конференції) жителів за місцем проживання.

3.5. Члени органу самоорганізації населення можуть бути достроково відкликані за рішенням зборів (конференції) жителів за місцем проживання, що утворили даний орган.

3.6. Переобирання органу самоорганізації населення, відкликання, обрання окремих його членів замість вибулих чи зміна кількісного складу органу самоорганізації населення здійснюється зборами (конференцією) жителів за місцем проживання в порядку, встановленому цією статтею.

 

  1. Термін повноважень органу самоорганізації населення

4.1. Орган самоорганізації населення обирається терміном на строк повноважень Фастівської міської ради, якщо інше не передбачено рішенням ради чи положенням про орган самоорганізації населення.

 

  1. Положення про орган самоорганізації населення

       5.1. Збори (конференція) жителів на підставі рішення Фастівської міської ради про створення органу самоорганізації населення відповідно до Конституції України та Законів України, інших нормативно-правових актів, затверджують Положення про орган самоорганізації населення (далі – Положення).

        5.2. У Положенні зазначаються:

1) назва та юридична адреса органу самоорганізації населення;

2) основні завдання та напрями діяльності органу самоорганізації населення;

3) права і обов’язки членів органу самоорганізації населення;

4) територія, у межах якої діє орган самоорганізації населення;

5) строк повноважень органу самоорганізації населення та порядок їх дострокового припинення;

6) порядок використання коштів та іншого майна, порядок звітності;

7) порядок припинення діяльності органу самоорганізації населення;

8) інші питання, пов’язані з діяльністю органу самоорганізації населення.

5.3. Контроль за додержанням органом самоорганізації населення Положення про нього покладається на раду та її виконавчий орган, який здійснив реєстрацію органу самоорганізації населення.

 

  1. 6. Легалізація органу самоорганізації населення

6.1. Органи самоорганізації населення починають свою роботу після легалізації. Легалізація здійснюється шляхом реєстрації або повідомлення про заснування.

6.2. У разі реєстрації органу самоорганізації у визначеному Законом порядку, орган самоорганізації населення набуває статусу неприбуткової юридичної особи, має самостійний баланс, рахунки в установах банків, печатку, бланки зі своїм найменуванням.

6.3. Реєстрація органу самоорганізації населення здійснюється  виконавчим комітетом Фастівської міської ради.

6.4. Для реєстрації представники зборів (конференції) подають до реєструючого органу:

  • Заяву про реєстрацію органу самоорганізації населення.

6.4.2. Копію рішення Фастівської міської ради про надання дозволу на створення органу самоорганізації населення.

  • Протокол зборів (конференції) жителів за місцем проживання про обрання членів органу самоорганізації населення та його персональний склад, про затвердження Положення, про обрання уповноважених представників для проведення реєстрації органу самоорганізації населення.
  • Положення, затверджене зборами (конференцією) жителів за місцем проживання у двох примірниках.
  • Персональний склад членів органу самоорганізації населення із зазначенням прізвищ, імені та по батькові, року народження, місця проживання.

6.5. Заява про реєстрацію органу самоорганізації населення розглядається реєструючим органом у місячний термін з дня подання всіх необхідних документів відповідно до вимог чинного законодавства.

6.6. Реєструючий орган може проводити перевірку відомостей, що містяться в поданих на реєстрацію документах.

6.7. За результатами розгляду заяви приймається рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації.

6.8. Підставою для відмови у реєстрації органу самоорганізації населення є порушення вимог Конституції України, Закону України «Про органи самоорганізації населення», Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та інших нормативно-правових актів.

6.9. Про результати розгляду заяви реєструючий орган у 10-денний термін з дня прийняття рішення про реєстрацію або про відмову в реєстрації повідомляє уповноважених зборами (конференцією)  жителів за місцем проживання їх представників.

6.10. Рішення про відмову у реєстрації органу самоорганізації населення може бути оскаржено у встановленому законом порядку до суду.

6.11. Для легалізації органу самоорганізації населення, шляхом повідомлення про заснування, голова органу самоорганізації населення, який обраний зборами (конференцією) жителів за місцем проживання, подає на ім’я Фастівського міського голови:

6.11.1. Заяву про легалізацію органу самоорганізації населення шляхом повідомлення про заснування.

6.11.2. Копію рішення Фастівської міської ради про надання дозволу на створення органу самоорганізації населення.

6.11.3. Протокол зборів (конференції) жителів за місцем проживання про легалізацію органу самоорганізації населення шляхом повідомлення про заснування.

6.11.4. Список учасників зборів (конференції) жителів за місцем проживання про легалізацію органу самоорганізації населення шляхом повідомлення про заснування.

6.12. В разі недотримання вимог щодо легалізації органу самоорганізації населення шляхом повідомлення про заснування приймається рішення про відмову в легалізації.

 

Керуючий справами (секретар)                                                          Леся ТХОРЖЕВСЬКА

виконавчого комітету

           

                                                                                                                  

 

 

Додаток 2

до рішення виконавчого комітету

від___________  №____________

 

ПОЛОЖЕННЯ

про видачу довідок

органами самоорганізації населення на території міста Фастів

 

  1. Загальні положення

1.1. Положення вводиться в дію з метою впорядкування та спрощення видачі довідок органами самоорганізації населення.

1.2. Нормативною базою для розробки цього Положення є Закони України, постанови Кабінету Міністрів України:

– «Про місцеве самоврядування в Україні»;

– «Про органи самоорганізації населення»;

– «Про охорону дитинства»;

– «Про пенсійне забезпечення»;

– «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»;

– «Про державну допомогу сім’ям з дітьми»;

– «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»;

– «Про психіатричну допомогу»;

– «Про соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам»;

– «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

– «Про статус ветеранів військової служби і ветеранів органів внутрішніх справ та їх соціальний захист»;

– «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»;

– «Деякі питання видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян»;

–  «Про житлово-комунальні послуги»;

– «Про адміністративні послуги»;

– «Про звернення громадян»;

–   «Про захист персональних даних»;

– «Про доступ до публічної інформації»;

– «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні»;

– «Про позашкільну освіту»;

– «Про військовий обов’язок та військову службу»;

– «Про національну поліцію»;

– «Про нотаріат»;

– «Про затвердження Правил пожежної безпеки в Україні»;

– «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг», тощо.

 

  1. Порядок видачі та засвідчення довідок

2.1. Головами  (за їх відсутності – секретарями або особами, що їх заміщають, далі – уповноважені особи) будинкових, вуличних комітетів, комітетів мікрорайону (надалі – Комітет) видаються довідки згідно з переліком, затвердженим рішенням виконавчого комітету Фастівської міської ради від __________№ _______ «Про затвердження документів для впорядкування діяльності органів самоорганізації населення  на території міста Фастів».

Довідка підписується уповноваженою особою. На довідці обов’язково ставиться дата видачі довідки та засвідчується круглою печаткою Комітету, КП ФМР «Фастівська ЖЕК», ОСББ, або іншим уповноваженим органом.

Дані про особу, яка отримує засвідчену довідку, заносяться до журналу реєстрації довідок на підставі паспорта громадянина України або іншого документа, що засвідчує особу.

У разі неможливості надати довідку, що засвідчує певний факт, за підтвердженням якого звернувся заявник, цей факт встановлюється у визначеному законодавством порядку.

У випадках складання повноважень керівником Комітету, в період до обрання нового, довідки видаються уповноваженим органом.

Довідки видаються та засвідчуються безкоштовно.

2.2. Уповноважені особи не мають права видавати довідки іншого змісту, ніж ті, що затверджені рішенням виконавчого комітету Фастівської міської ради від ­____________№ ______ «Про затвердження документів для впорядкування діяльності органів самоорганізації населення на території міста Фастів».

2.3. У разі зміни законодавства до переліку довідок можуть вноситись зміни з посиланням на відповідний нормативно-правовий акт.

2.4. Уповноважені особи несуть персональну відповідальність за достовірність даних, відображених в виданих ними довідках чи побутових характеристиках.

2.5. Відповідальність за порушення вимог Закону України «Про захист персональних даних» в частині ведення баз персональних даних. Їх збереження, передачу третім особам несуть особи, які приймають довідку.

 

 

 

Керуючий справами (секретар)                                                          Леся ТХОРЖЕВСЬКА

виконавчого комітету

           

 

 

Додаток 3

до рішення виконавчого комітету

від___________  №____________

 

 

                                                                     ПЕРЕЛІК

довідок, які видаються та завіряються  

органами самоорганізації населення на території м. Фастів

  1. Довідка про фактичне місце проживання або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб, у т.ч. для Фастівського РП «Київобленерго», КП ФМР «Фастівводоканал», КП «Фастівтепломережа», КП «Фастівська ЖЕК», Фастівської філії ПАТ «Київоблгаз».
  2. Довідка з місця проживання по втраті паспорту.
  3. Довідка про тимчасове проживання особи.
  4. Довідка про тимчасове проживання особи (на санаторно-курортну путівку).
  5. Довідка, що засвідчує місце проживання особи без громадянства (для тимчасового посвідчення на реєстрацію).
  6. Довідка про термін реєстрації особи.
  7. Довідка про перебуванні на утриманні непрацездатних членів сім’ї з місця проживання або реєстрації.
  8. Довідка про перебування на утриманні чи про спільне проживання з заявником (для призначення надбавок, компенсацій).
  9. Довідка про здійснення особою поховання померлого за власний рахунок,
  10. Довідка про фактичне проживання померлої особи до дня смерті за визначеною адресою.
  11. Довідка про фактичне проживання та знаходження на утриманні чоловіка (дружини), який (яка) мешкав (мешкала) за визначеною адресою до дня смерті.
  12. Довідка про поховання для виплати допомоги у зв’язку зі смертю людини пенсійного (не пенсійного) віку.
  13. Довідка про спільне проживання з годувальником на момент його смерті.
  14. Довідка про виплату недоотриманої пенсії у зв’язку зі смертю пенсіонера.
  15. Довідка про те, що дитина не зареєстрована за місцем реєстрації батька (матері) для реєстрації дитини.
  16. Довідка про участь у вихованні дитини одного з батьків.
  17. Довідка по те, що особа не працювала, не працює, трудової книжки не має (зі слів заявника).
  18. Довідка про те, що особа згідно запису в трудовій книзі «звільнена» (наказ №__від ____)
  19. Довідка про фактичне проживання особи спільно з особами, які мають з нею родинний зв’язок та яка зареєстрована за іншою адресою.
  20. Довідка про наявність та використання земельної ділянки та вирощеної на ній продукції.
  21. Довідка про наявність худоби, бджолосімей, птиці тощо чи відсутність підсобного господарства.
  22. Довідка, що громадянин не брав участі у приватизації приватного будинку (своїх батьків).
  23. Довідка-побутова характеристика громадянина за місцем його проживання.
  24. Довідка про те, що приватний будинок опалюється пічним опаленням.
  25. Довідка про те, що жінка народила та виховала до шести років п’ятеро і більше дітей.
  26. Реєстрація типових договорів по найму житла.
  27. Реєстрація довідок та підтвердження підписів голів вуличного комітету.
  28. Складання актів обстеження житлових будинків за заявою власника.
  29. Довідка, яка підтверджує потребу в отриманні деревини дров’яної для опалення.

 

Завіряються:

  1. Акт (абрис земельної ділянки) на приватизацію землі.
  2. Типовий договір (на реєстрацію).
  3. Доручення на отримання коштів.
  4. Клопотання (про помилування).
  5. Підпис мешканців, які подають заявки на ім’я міського голови.

 

 

 

Керуючий справами (секретар)                                                          Леся ТХОРЖЕВСЬКА

виконавчого комітету

           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

БІЛЬШЕ НОВИН

ДИВИТИСЬ