Про встановлення транспортного податку  на 2020 рік

  • 20.06.2019

           ФАСТІВСЬКА  МІСЬКА  РАДА  КИЇВСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

08500, м. Фастів Київської області, площа Соборна, 1, телефони: 6-02-16; 6-31-00

Р І Ш Е Н Н Я

№ 15-LVІ -VІІ

від 13.06.2019 року

 

Про встановлення транспортного податку  на 2020 рік

 

Керуючись ст.267 Податкового кодексу України, ст.64 Бюджетного кодексу України, Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності»  на підставі п.  24 ч. 1 ст. 26, ч.1 ст.59, ч.1 ст.69 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,враховуючи рекомендації постійної депутатської комісії з питань бюджету,економіки та фінансів,

міська рада

В И Р І Ш И Л А:

 

  1. Затвердити Порядок сплати транспортного податку на території міста Фастів (додаток 1).
  2. Встановити ставку транспортного податку відповідно до п 2.4 Порядку сплати транспортного податку на території міста Фастів.
  3. Фінансовому управлінню виконавчого комітету Фастівської міської ради забезпечити направлення копії даного рішення до Фастівської ДПІ Васильківського управління ГУ ДФС у Київській області.
  4. Рішення №6-LII-VII від06.2018 року «Про встановлення ставок та пільг зі сплати транспортного податку» визнати таким, що втратило чинність.
  5. Рішення набирає чинності з 01.01.2020 року.
  6. Контроль за виконанням даного рішення покласти на Фастівську ДПІ Васильківського управління   ГУ ДФС у Київській області  в межах своїх повноважень та на постійну комісію з питань бюджету, економіки та фінансів.

Міський голова                                                                       М.В. Нетяжук

 

 

 

 

                                                                               Додаток 1

                                                                                                       до рішення міської ради

                                                                                                   № 15-LVІ –VІІ від 13.06.2019

 

 

Порядок сплати транспортного  податку на території міста Фастів

  1. Загальні положення

1.1 Транспортний податок встановлюється згідно з Податковим Кодексом України.

2 Механізм справляння та порядок сплати

2.1 Платники податку

2.1.1 Платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до підпункту 2.2.1 пункту 2.2 цього Порядку є об’єктами оподаткування.

2.2 Об’єкт оподаткування

2.2.1 Об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

2.3 База оподаткування

2.3.1 Базою оподаткування є легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування відповідно до підпункту 2.2.1 пункту 2.2 цього Порядку.

2.4 Ставка податку

2.4.1 Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування відповідно до підпункту 2.2.1 пункту 2.2 цього Порядку.

2.5 Податковий період

2.5.1 Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

2.6 Порядок обчислення та сплати податку

2.6.1 Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку.

2.6.2 Податкове/податкові  повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його реєстрації              до 1 липня року базового податкового (звітного) періоду (року).

Щодо об’єктів оподаткування, придбаних протягом року, податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

Нарахування податку та надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень про сплату податку фізичним особам – нерезидентам здійснюють контролюючі органи за місцем реєстрації об’єктів оподаткування, що перебувають у власності таких нерезидентів.

2.6.3 Органи внутрішніх справ зобов’язані щомісячно у 10-денний строк після закінчення календарного місяця подавати контролюючим органам відомості, необхідні для розрахунку податку,  за місцем реєстрації об’єкта оподаткування станом на перше число відповідного місяця.

Форма подачі інформації встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної податкової політики.

  2.6.4 Платники податку – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації об’єкта оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 Податкового кодексу України, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Щодо об’єктів оподаткування, придбаних протягом року, декларація юридичною особою – платником подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об’єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.

2.6.5 У разі переходу права власності на об’єкт оподаткування             від одного власника до іншого протягом звітного року податок обчислюється попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об’єкт оподаткування,        а новим власником – починаючи з місяця, в якому він набув право власності на цей об’єкт.

Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

2.6.6. За об’єкти оподаткування, придбані протягом року, податок сплачується пропорційно кількості місяців, які залишилися до кінця року, починаючи з місяця, в якому проведено реєстрацію транспортного засобу.  

 

 

2.7  Порядок сплати податку

2.7.1 Податок сплачується за місцем реєстрації об’єктів оподаткування і зараховується до бюджету міста згідно з положеннями Бюджетного кодексу України.

2.8  Строки сплати податку

2.8.1. Транспортний податок сплачується:

а) фізичними особами – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;

б) юридичними особами – авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

 

  1. Відповідальність платників за сплату податку та контроль за його надходженням до бюджету

               3.1.Платники транспортного податку несуть відповідальність                за неподання, несвоєчасне подання декларації з транспортного податку         до контролюючого органу, правильність обчислення, повноту і своєчасність сплати податку до бюджету міста відповідно до Податкового кодексу України (із змінами та доповненнями).

         3.2. Контроль за своєчасністю подання декларації з транспортного податку до контролюючого органу, правильність його обчислення, повноту    і своєчасність сплати до бюджету здійснюють органи Державної фіскальної служби.  

 

                                                    

   Секретар міської ради                                                     С.А.  Ясінський

 

 

БІЛЬШЕ НОВИН

ДИВИТИСЬ