Про особливості сплати орендної плати за землі промисловості в 2020 році

• 24.10.2019

У відповідності до Податкового кодексу України орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності – обов’язковий платіж, у складі податку на майно, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою.

Згідно з вимогами ст. 12 Податкового кодексу України Фастівською міською радою прийнято рішення №18-LVІ-VІІ від 13.06.2019 року «Про плату за оренду земель Фастівської міської ради в 2020 році», яке набуває чинності з 01.01.2020 року. (http://www.fastiv-rada.gov.ua/pro-platu-za-orendu-zemel-fastivskoi-miskoi-rady-v-2020-rotsi-4/)

Зазначеним рішенням зокрема визначено ставки орендної плати за землі промисловості в межах міста Фастова у залежності від розміру сплаченого суб’єктами господарювання податку на доходи фізичних осіб, а саме:

– за земельні ділянки земель промисловості, що перебувають у користуванні суб’єктів підприємницької діяльності усіх галузей, в тому числі для юридичних осіб, що забезпечують сплату податку на доходи фізичних осіб на 1 га землі за попередній рік у сумі, що еквівалентна розміру понад 180 мінімальних заробітних плат, встановлених на 01 січня поточного року встановлена ставка 3% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки.

– за земельні ділянки земель промисловості, що перебувають у користуванні суб’єктів підприємницької діяльності усіх галузей, в тому числі для юридичних осіб, що забезпечують сплату податку на доходи фізичних осіб на 1 га землі за попередній рік у сумі, що еквівалентна розміру від 36 до 180 мінімальних заробітних плат, встановлених на 01 січня поточного року встановлена ставка 5% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки.

– за земельні ділянки земель промисловості, що перебувають у користуванні суб’єктів підприємницької діяльності усіх галузей, в тому числі для юридичних осіб, що забезпечують сплату податку на доходи фізичних осіб на 1 га землі за попередній рік у сумі, що еквівалентна розміру до 36 мінімальних заробітних плат, встановлених на 01 січня поточного року встановлена ставка 7% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки.

Виходячи із вищевикладеного, просимо всіх суб’єктів господарювання, які орендують землі промисловості в межах міста Фастова, до 15 січня 2020 року надати до відділу з питань раціонального використання земель виконавчого комітету Фастівської міської ради (пл. Соборна, 1 кім. 303) інформаційну довідку з податкової служби за погодженням фінансового управління про суму сплаченого податку на доходи фізичних осіб за попередній рік для проведення розрахунків орендної плати за земельні ділянки у 2020 році.