Про організацію виконання в місті Фастові Указу Президента України №109/2008 від 07 лютого 2008 року «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування» в 2020 році

 • 02.01.2020

ФАСТІВСЬКА МІСЬКА РАДА

Київської області

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

 

Від 02.01.2020                                                                                                            №   1од

 м. Фастів

 

 

Про організацію виконання в місті

Фастові Указу Президента України

№109/2008 від 07 лютого 2008 року

«Про першочергові заходи щодо

забезпечення реалізації та гарантування

конституційного права на звернення до органів

державної влади та органів місцевого

самоврядування» в 2020 році

 

На виконання указу Президента України №109/2008 від 07 лютого 2008 року «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування» відповідно п.20 ч.4 ст.42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. 28 Закону України «Про звернення громадян»,  з метою підвищення ефективності роботи із зверненнями громадян:

 1. Затвердити заходи щодо виконання в місті Фастові Указу Президента України №109/2008 від 07 лютого 2008 року «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування» (далі заходи), згідно з додатком №1.
 2. Вжити невідкладних заходів щодо забезпечення реалізації конституційних прав громадян на письмове звернення та особистий прийом, обов’язкове одержання обґрунтованої відповіді, неухильного виконання норм Закону України «Про звернення громадян», упорядкування роботи зі зверненнями громадян, зокрема щодо:
 • недопущення надання неоднозначних, необґрунтованих або неповних відповідей за зверненнями громадян, із порушенням термінів установлених законодавством, безпідставної передачі розгляду звернень іншим органам;
 • приділення особливої уваги вирішенню проблем, з якими звертаються ветерани війни та праці, інваліди, громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, військовослужбовці  ООС, сім’ї військовослужбовців, які беруть участь у ООС і призвані під час мобілізації, громадяни України, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення ООС і тимчасово мешкають у місті Фастові,   одинокі матері, діти-сироти, діти, які знаходяться під опікою, багатодітні сім’ї  та інші громадяни, які потребують соціального захисту населення та підтримки;
 • взяття під особистий контроль керівниками розгляду звернень та забезпечення першочергового особистого прийому жінок, яким присвоєно почесне звання «Мати-героїня», інвалідів ВВВ, Героїв Соціалістичної праці, Героїв Радянського Союзу, Героїв України;
 • з’ясування причин, що породжують повторні та колективні звернення громадян, систематичного аналізу випадків безпідставної відмови в задоволенні законних вимог заявників;
 • продовження функціонування гарячих ліній, телефонів довіри. Проведення широкої роз’яснювальної роботи з питань реалізації громадянами права на звернення та особистий прийом;
 • продовження постійного контролю за організацією роботи посадових осіб із зверненнями громадян.
 1. З метою сприяння громадянам у вирішенні за місцем їх безпосереднього проживання питань, з якими вони звертаються до органів місцевого самоврядування створити постійно діючу комісію з питань розгляду звернень громадян при Фастівській міській раді (далі комісія) у складі згідно з додатком 2. Затвердити Положення про комісію в редакції згідно з додатком 3.
 2. Начальнику відділу по роботі із зверненням громадян за підсумками кожного півріччя узагальнювати інформацію по м. Фастову щодо виконання заходів.
 3. Визнати таким, що втратило чинність розпорядження № 1 од  від   01.2019  року  «Про організацію виконання в місті Фастові Указу Президента України №109/2008 року від 07 лютого 2008 року «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування в 2019 році»
 1. Контроль за виконанням даного розпорядження залишаю за собою.

 

Міський  голова                                                 М.В. Нетяжук

  

 

 

 

Додаток  1

до розпорядження міського голови

№ 1од від 02.01.2020 р.

 

З А Х О Д И

щодо виконання у м. Фастові Указу Президента України №109/2008 від

 07 лютого 2008 року «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування»

 

 1. Вивчити стан виконання вимог Указу Президента України №109/2008 від 07 лютого 2008 року «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування», відповідних рішень, міської ради, розпоряджень міського голови щодо розгляду звернень громадян, які були прийняті.

(Керуючий справами міськвиконкому,

Начальник відділу по роботі із зверненнями   громадян

січень  2020  р.)

 1. Запровадити періодичне, не рідше одного разу на рік особистого звітування начальників відділів, управлінь, служб, підпорядкованих виконавчому комітету міської ради перед міським головою з питань роботи із зверненнями громадян.

(Керуючий справами міськвиконкому,

Начальник відділу по роботі із зверненнями   громадян

постійно)

 

 1. Створити при виконавчому комітеті Фастівської міської ради постійно діючу комісію з питань розгляду звернень громадян .

(Керуючий справами міськвиконкому,

Начальник відділу по роботі із зверненнями   громадян

січень 2020 р.)

 1. Розробити додаткові заходи, спрямовані на поліпшення інформованості населення про стан роботи із зверненнями громадян, розширення мережі юридичних консультацій.

(Керуючий справами міськвиконкому,

Начальник відділу по роботі із зверненнями   громадян

Начальник юридичного управління

постійно)

 1. Затвердити річний графік перевірок додержання законодавства по зверненнях громадян в трудових колективах та мікрорайонах міста.

(Керуючий справами міськвиконкому,

Начальник відділу по роботі із зверненнями   громадян

постійно)

 1. Аналізувати та узагальнювати питання, що порушуються у зверненнях громадян, особливо повторних, виявляти причини, що породжують повторні звернення, вносити пропозиції щодо роз’яснення найбільш актуальних проблем.

(Заступники міського голови, керуючий   справами виконкому, відділ по роботі із зверненнями громадян)

 

7.Затвердити графік проведення прийому громадян посадовими особами    виконкому та міської ради, передбачити участь у особистому прийомі міського голови, секретаря міської ради, заступників міського голови, керуючого справами виконкому, в тому числі виїзні прийоми.

(Керуючий справами міськвиконкому,

Начальник відділу по роботі із зверненнями   громадян

постійно)

 

 1. Інформацію про дотримання вимог Указу Президента України №109/2008 від 07 лютого 2008 року «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування» заслухати на засіданні виконкому.

(Керуючий справами міськвиконкому,

Начальник відділу по роботі із зверненнями   громадян

щоквартально)

 

 

Керуючий справами виконкому                                        Л.О.Тхоржевська

 

 

 

 

 

 

Додаток №2

до розпорядження міського голови

№ 1од від 02.01.2020 р.

 

 

С К Л А Д

постійно діючої комісії з питань розгляду звернень громадян при виконавчому комітеті Фастівської міської ради

 

 1. Нетяжук Михайло Володимирович       міський голова,

голова комісії;

 1. Зикова Олена Борисівна перший заступник міського

голови, заступник голови

комісії;

 1. Папко Оксана Станіславівна       начальник відділу   по роботі із

зверненнями громадян,

секретар комісії;

 

Члени комісії:

 

 1. Давиденко Олена Павлівна заступник міського голови;
 2. Лагута Оксана Миколаївна  завідувач сектору житлової політики,

квартирного обліку, розподілу житла

та з питань гуртожитків і ОСББ;

 1. Мельниченко Анна Валеріївна начальник юридичного управління;
 2. Кохана Ольга Григорівна перший заступник начальника  управління праці та

соціального захисту населення;

 1. Зінченко Ірина Сергіївна начальник відділу з питань

раціонального використання

земель міської ради;

9.Зоренко Олена Аркадіївна                                         начальник відділу житлово-

комунального господарства

 

10.Савочка Микола Миколайович                                 начальник КП «Фастівська ЖЕК»;

11.Парієнко Ірина Валентинівна                                    головний спеціаліст відділу

по роботі із зверненнями

громадян;

 1. Тягун Олександр Миколайович завідуючий сектором з питань мобілізаційної роботи

 

 1. Яровенко Юрій Петрович заступник начальника сектору превенції  Фастівського     ВП Васильківського відділу поліції ГУНП в Київській області

(за згодою).

 

 

Керуючий справами виконкому                                                    Л.О.Тхоржевська

                                                                                                                                                    

 

 

Додаток  3

до розпорядження міського голови

№ 1од від 02.01.2020 р.

 

П О Л О Ж Е Н Н Я

про постійно діючу комісію з питань розгляду звернень громадян при виконкомі Фастівської міської ради

 

 1. Постійно діюча комісія з питань розгляду звернень громадян при виконкомі Фастівської міської ради є консультативно дорадчим органом, створеним відповідно до розпорядження міського голови.
 2. Комісія в своїй діяльності керується Конституцією та Законам України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, нормативно-правовими актами, розпорядженнями голови облдержадміністрації, розпорядженнями міського голови та цим Положенням, рішеннями міської ради та виконавчого комітету.
 3. Основними завданнями комісії є:
 • сприяння громадянам у вирішенні за місцем їх проживання питань з якими вони звертаються до міського ради, міськвиконкому та органів державної влади вищого рівня.
 1. Основними функціями комісії є:
 • аналіз та узагальнення питань, що порушуються у зверненнях громадян, особливо повторних, виявлення причин, що їх породжують. Внесення пропозицій щодо розв’язання найбільш актуальних проблем;
 • контроль за організацією роботи із зверненнями громадян в управліннях, відділах, організаціях, підпорядкованих міськвиконкому;
 • з’ясування причин що породжують повторні звернення громадян;
 • аналіз стану розгляду звернень громадян, у тому числі колективних та повторних в управліннях, відділах, підпорядкованих виконкому;
 • виявлення та усунення причин, що породжують скарги громадян. внесення пропозицій керівництву щодо вирішення питання про відповідальність посадових осіб, з вини яких допущені порушення.
 • Посилення персональної відповідальності підпорядкованих осіб за неякісну організацію роботі із зверненнями громадян та результати вирішення порушених у них питань.
 1. Комісія має право:
 • заслуховувати звіти керівників управлінь, відділів та підпорядкованих організацій щодо вирішення порушених у зверненнях громадян питань та вносити пропозиції секретарю міської ради;
 • розглядати факти не вирішення порушенних у зверненнях громадян питань, що призвело до обґрунтованого повторного звернення чи звернення до органу державної влади вищого рівня;
 • запрошувати на засідання комісії та залучати для роботи в комісії керівників підприємств та організацій, представників органів місцевого самоврядування.
 1. Основною формою роботи комісії є засідання, які проводяться в міру потреби, але не рідше одного разу на місяць.
 2. Головує на засіданні комісії її голова, а у разі відсутності – заступник голови комісії.
 3. Комісія у межах наданих повноважень приймає рішення за результатами обговорення питань щодо розгляду звернень громадян та інших питань. Рішення комісії приймаються шляхом голосування більшістю голосів присутніх на засіданні членів комісії. Рішення комісії оформляється протоколом, який підписує голова комісії, а у разі його відсутності – заступник комісії.
 4. Рішення комісії носять рекомендаційний характер.
 5. Організаційне, інформаційне забезпечення діяльності комісії здійснюється відділом по роботі із зверненнями громадян.

 

 

 

Керуючий справами виконкому                                 Л.О.Тхоржевська

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

БІЛЬШЕ НОВИН

ДИВИТИСЬ