Про надання до Фастівського міськрайонного суду Київської області висновку органу опіки та піклування, щодо доцільності призначення  **** ****опікуном  ****

• 22.02.2024

Р І Ш Е Н Н Я

19.02.2024                     м. Фастів                                   № 100

Про надання до Фастівського

міськрайонного суду Київської області

висновку органу опіки та піклування,

щодо доцільності призначення  ****

****опікуном  ****

Розглянувши заяву   ****,   щодо надання висновку органу опіки та піклування   про можливість призначення його опікуном  ****, враховуючи протокол опікунської ради при виконавчому комітеті Фастівської міської ради від 15.02.2024 року,  відповідно до частини 1 статті 60, частини 4, 5 статті 63 Цивільного кодексу України та керуючись підпунктом 4 пункту «б», частини першої статті 34 Закону України « Про місцеве самоврядування в Україні»,  виконавчий комітет міської ради  вирішив:

1. Надати  до Фастівського міськрайонного суду Київської області

висновок органу опіки та піклування, щодо доцільності призначення ****  опікуном  ****  ( згідно Додатку) .

1. Контроль за виконанням цього рішення покласти на  заступника

міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, з гуманітарних питань.

Міський голова                                                               Михайло НЕТЯЖУК

до рішення виконкому

№_______ від

ВИСНОВОК

органу опіки та піклування  виконавчого комітету  Фастівської міської ради, щодо доцільності призначення ****   опікуном****

Опікунською радою при виконавчому комітеті Фастівської міської ради   була   розглянута заява   **** , щодо надання висновку органу опіки та піклування виконавчого комітету Фастівської міської ради  про доцільність призначення його    опікуном  ****.

**** є особою з інвалідністю II групи довічно.

Відповідно до виписки з медичної картки амбулаторного хворого від 12.12.2022 року, **** встановлено діагноз: Деменція при хворобі Альцгеймера з раннім початком. Також в даній виписці вказано, що остання хворіє з осені 2021 року.

**** проходила обстеження у військовому госпіталі,  в кінці 2021 року було встановлено діагноз « Органічне ураження ГМ». В лютому 2022 року лікувалась в ГВКГ. В подальшому була направлена до ОПНМО для лікування. З 12.12.2022 року перебуває на обліку в лікаря – психіатра. ****, не може самостійно обслуговувати себе  та організовувати свій побут. Розлад її здоров’я носить стійкий характер. Внаслідок психічного захворювання, ****, не здатна повністю усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними.

Відповідно до свідоцтва про шлюб ( ****), заявник **** є чоловіком ****.

Відповідно до довідки голови будинкового комітету будинку, що знаходиться за адресою: ****  та акту обстеження матеріально – побутових умов, який складений депутатом Фастівської міської ради ****, **** проживає за адресою: вул. **** без реєстрації тривалий час  разом зі своєю дружиною ****, дочкою ****.

За своїм  станом здоров’я,  **** може  бути опікуном.  ****   до кримінальної відповідальності не притягався, не знятої чи непогашеної судимості не має, та в розшуку не перебуває.

Відповідно до ч. 1 ст. 60 ЦК України,  суд встановлює опіку над фізичною особою у разі визнання її недієздатною, і призначає опікуна за поданням органу опіки та піклування.

Відповідно до ч. 4 ст. 63 ЦК України,  опікун призначається переважно з осіб, які перебувають у сімейних, родинних відносинах з підопічним, з урахуванням особистих стосунків між ними та можливості особи виконувати обов’язки опікуна.

Тому, враховуючи вищевикладене, з метою захисту    особистих немайнових і майнових прав ****, а також для створення їй  необхідних побутових умов, здійснення за нею  належного догляду, забезпечення їй  лікування, орган опіки та піклування виконавчого  комітету Фастівської міської ради вважає за доцільне призначення **** опікуном   ****.

Керуючий справами ( секретар)                                  Леся ТХОРЖЕВСЬКА

виконавчого комітету Фастівської