Пам’яті Василя Портяка
- 30.09.2020
Пам’яті Почесного громадянина міста Фастова, члена Національних спілок кінематографістів, кіносценаристів та письменників України, українського письменника, прозаїка, сценариста Василя Васильовича Портяка.
…Василь Портяк народився в мальовничому гуцульському селі Кривопілля, поруч Верховини. Навчався в місцевій школі, пас худобу на полонині, допомагав батькам. Після школи пішов працювати: був лісорубом, вантажником, такелажником.
В 1972 році вирішив здійснити свою юначу мрію і подався до Києва, щоб вступити на факультет журналістики.
В 1977 році закінчив Київський університету імені Т. Г. Шевченка.
Після здобуття фаху, подався працювати до кількох газет, одночасно писав своє.
В 1980 році світ побачив його творчий первісток —новелу “Мицьо і Вовчук” (у львівському журналі “Жовтень”). Потім він опублікував ще кілька творів у журналах “Вітчизна”, “Ранок”, “Літературна Україна”. Невдовзі, в 1983 році, республіканське видавництво для творчої молоді видало збірку “Крислачі”, якою молодий гуцульський автор справив чимале враження на київську творчу еліту після чого його запросили редактором у видавництво “Молодь”.
Паралельно із творчими пошуками в літературі, Василь Портяк захопився кіно. Два роки навчався в майстерні Євгена Барабаша на Вищих курсах режисерів і сценаристів у Москві. Закінчивши навчання в 1986 році Василь Портяк повернувся до Києва, і з тих пір постійно працює на кіностудіях. Пише сценарії до художніх, документальних та короткометражних фільмів та час від часу працює над написанням художніх творів. Загалом з під пера Портяка вийшли такі творчі доробки:
- Збірка новел “Крислачі”
- Оповідання “Час прощання — час утрати”
- “Ісход”
- Оповідання “Гуцульський рік” і “У неділю рано”
- Збірка з 8ми новел “У снігах”
У 2017 році вийшло повне зібрання новел «Охоронителі Діви». Його твори увійшли до антології «Українська мала проза XX століття».
2 березня 2019 року геніальний український новеліст пішов із життя…