Освітні індикатори. Що таке дашборд та як ним користуватися

• 16.10.2024

Міністерство освіти і науки України презентувало дашборд з освітніми індикаторами, де представлена доступна інформація про освіту в територіальних громадах. Всі дані, які використовуються для розрахунку освітніх індикаторів, є статистичними даними Міністерства освіти і науки України (база даних програмно-апаратного комплексу «АІКОМ») і Міністерства фінансів України (база даних Державної казначейської служби України та державного веб-порталу бюджету для громадян «Open Budget»).

За допомогою дашборду можна проаналізувати наступні напрями:

На слайді «Національна перспектива»:

• переглянути географічний розподіл ключових освітніх індикаторів на рівні територіальних громад за кілька останніх років, а також географічний розподіл щорічних змін цих індикаторів (за наявні роки).

На слайді «Освітній профіль»:

• переглянути ключові характеристики місцевої шкільної мережі в обраній територіальній громаді,
  • переглянути освітню ситуацію цієї громади.

На слайді «Бюджетний профіль»:

• спостерігати ключові бюджетні характеристики обраної територіальної громади,
  • переглядати бюджетну ситуацію обраної територіальної громади.

На слайді «Місцева перспектива»:

• детально проаналізувати обраний освітній індикатор в обраній територіальній громаді,
  • проаналізувати позицію обраної громади в контексті порівнюваних груп: всі громади країни, всі громади в області, де розташована обрана громада, всі громади того ж адміністративного типу в країні, що й обрана громада, 1/10 від усіх громад, схожих на обрану громаду за кількістю мешканців (дециль за населенням) та за доходами на душу населення (дециль за доходами).

Дашборд розміщено за наступним посиланням: https://mon.gov.ua/osvitni-indikatori-dashbord