Особа, якій не вистачає до страхового стажу кількох місяців, може укласти договір про добровільну участь, яким передбачено одноразову сплату ЄСВ, на період менше одного року

• 09.07.2024

Особа, якій не вистачає до страхового стажу кількох місяців,

на період менше одного року

ГУ ДПС у Київській області інформує, що  відповідно до частини 2 ст. 10 ЗУ від 08.07.2010 №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» особи, зазначені в частині 1 ст.10 ЗУ №2464 (особи, які досягли 16-річного віку та не перебувають у трудових відносинах з роботодавцями; ФОП; особи. що провадять незалежну професійну діяльність;  члени фермерського господарства) беруть добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування протягом строку, визначеного в договорі про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, але не менше одного року (крім договорів про одноразову сплату).

Договором про добровільну участь може бути передбачена одноразова сплата особою єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ) за попередні періоди, в яких особа не підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню – абз. 1 част.5 ст. 10 ЗУ № 2464.

Детальніше читайте тут.

Залишаємось на зв’язку:

Комунікаційна платформа: kyivobl.ikc@tax.gov.ua

Підписатись на сторінку Фейсбук ГУ ДПС у Київській області https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast