Органи, що забезпечують захист прав споживачів

• 17.09.2024

Захист прав споживачів є важливою складовою забезпечення справедливості у ринкових відносинах між споживачами та виробниками товарів і послуг. В Україні існують відповідні органи, що здійснюють нагляд і контроль за дотриманням прав споживачів, надають консультації та допомогу, а також вирішують спори між споживачами і продавцями.

Жителі  Фастівської міської територіальної громади можуть звернутися з питань захисту прав споживачів до таких органів:

Головне управління Держпродспоживслужби у Київській області.

Адреса: 08134, Бучанський р-н, Київська обл., місто Вишневе,  вул.Паркова, будинок, 34-а, телефон: +380(44) 406-38-13, +380(44)406-08-47;

– управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини, державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Фастівського району Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області.

Адреса: 08500, Київська обл., місто Фастів, вул. Житомирська, б/н, телефон: +38 (097)055-71-51;

Фастівська районна філія державної установи «Київський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України».

Адреса: 08150, Фастівський р-н, Київська обл., місто Боярка,  вул.Вокзальна, будинок, 2, телефон: +380(4598)3-59-98;

відділ сфери обслуговування населення, розміщення реклами та захисту прав споживачів виконавчого комітету Фастівської міської ради.

Адреса: 08500, Київська обл., місто Фастів, площа Перемоги,1 (міський палац культури)  телефон: +380 (4565) 6-18-85;

Фастівський міськрайонний суд Київської області.

Адреса: 08500, Київська обл., місто Фастів, вул. Івана Ступака, будинок,25, телефон: +380 (4565) 6-16-76.

Для звернення із захисту прав споживачів щодо порушення прав необхідно підготувати відповідний пакет документів. Він допоможе підтвердити вашу позицію та прискорити процес розгляду справи.

Основні документи для звернення:

1. Заява (скарга) щодо порушення прав споживача

– заява повинна містити:

• ваші персональні дані (ПІБ, адреса, контактний телефон);
  • опис ситуації, коли було порушено ваші права (дата, місце придбання товару або надання послуги, суть порушення);
  • вимоги до продавця або виробника (повернення грошей, заміна товару, усунення недоліків тощо);
  • дату складання заяви та підпис.
  1. Копія документа, що підтверджує покупку (чек, квитанція, накладна). Це основний документ, який підтверджує факт придбання товару або отримання послуги. Якщо немає оригіналу, бажано надати копію або інші докази, що підтверджують факт придбання (фото товару, свідчення тощо).
  2. Гарантійний талон або інші документи на товар/послугу. Якщо товар знаходиться на гарантійному обслуговуванні, важливо долучити гарантійний талон, який підтверджує дію гарантії на момент звернення.
  3. Фото- або відеоматеріали (за наявності). Якщо у вас є фото або відео, які демонструють недоліки товару або порушення під час надання послуги, їх варто додати до заяви.
  4. Копії листування з продавцем або виконавцем послуги. Якщо ви попередньо зверталися до продавця чи виробника для вирішення конфлікту, і у вас є листи, відповіді, повідомлення електронною поштою або інші матеріали, вони можуть бути корисними як додаткові докази.
  5. Акт про виявлення недоліків (за можливості). Якщо ви зверталися до експерта або до сервісного центру для оцінки якості товару чи послуги, важливо долучити акт чи висновок спеціаліста.
  6. Довіреність (якщо звертається представник). Якщо ваші інтереси представляє інша особа (адвокат, представник), необхідно додати нотаріально засвідчену довіреність на право представляти ваші інтереси.
  7. Копія паспорта або іншого документа, що посвідчує особу. У деяких випадках органи можуть вимагати підтвердження вашої особи.
  8. Докази додаткових витрат. Якщо у вас були додаткові витрати через придбання неякісного товару (наприклад витрати на експертизу або ремонт), важливо надати квитанції або розрахунки, що підтверджують ці витати.

Документи можна подати особисто до відповідного органу, надіслати поштою (рекомендованим листом з повідомленням про вручення) або надіслати електронною поштою.

Важливо зберігати копії всіх документів, які ви надсилаєте до органів, на випадок необхідності довести факт звернення або уточнення деталей справи.

Органи зобов’язані розглянути вашу скаргу у визначені законодавством терміни, зазвичай це 30 днів з моменту отримання заяви.