Обговорено перспективи розвитку галузі охорони здоров’я Фастівської територіальної громади
- 24.02.2021
Сьогодні в Україні серед ряду реформ досить актуальною є реформа системи медичної галузі. На часі створення сильної вторинної ланки, яка зазвичай базується на наданні медичної допомоги вузькопрофільними лікарями.
Про перспективи розвитку галузі охорони здоров’я Фастівської територіальної громади в умовах реформування йшлося під час засідання «круглого столу», яке відбулося 23 лютого. В дискусії взяли участь очільники територіальної громади, депутати Фастівської міської ради – члени постійних комісій з питань бюджету, економіки та фінансів, з питань охорони здоров’я, соціального захисту, освіти, культури, спорту, сім’ї та молоді, керівники медичних закладів. На запрошення фастівчан долучились до обговорення директор центрального департаменту Національної служби здоров’я України В.А. Пляцек, голови постійних комісій – з питань бюджету та фінансів і з питань охорони здоров’я, материнства, дитинства, соціального захисту населення та пенсіонерів Київської обласної ради Д.В. Січевий та М.С. Кисельова.
Круглий стіл відкрив міський голова Михайло Нетяжук, який подякував учасникам за готовність поділитися своїм баченням з приводу шляхів реалізації медичної реформи в Україні та у місцевій громаді зокрема та висловив впевненість, що позитивним результатом спілкування у такому форматі стане покращення якості надання медичних послуг у Фастівській громаді, допоможе тому, щоб система працювала ефективно і відповідала тим вимогам, які висуває Національна служба здоров’я України.
У процесі засідання учасники висловили своє бачення з приводу шляхів реалізації медичної реформи, а також перестороги з приводу ряду “підводних каменів” реформи.
На прикладі діяльності КНП ФМР «Фастівська центральна лікарня» обговорювалися перші здобутки реформування сфери охорони здоров’я, основні напрями її оптимізації, очікувані результати та ризики реформування. Основні проблемні питання було сконцентровано довкола фінансово-економічних, організаційно-управлінських, нормативно-правових механізмів функціонування медичної сфери та охорони громадського здоров‘я. Окрему увагу приділено ризикам та проблемним аспектам реформи, можливим шляхам їх подолання, напрямам конструктивної та ефективної розбудови цілісної системи охорони здоров’я на противагу розрізненим та фрагментарним заходам.
Під час дискусії основний акцент робився на необхідності консолідації зусиль урядовців, експертів, а також медичної спільноти та громади у напрямі вироблення оптимальної перспективної моделі вітчизняної сфери охорони здоров’я з урахуванням можливих ризиків та попереднього вітчизняного досвіду.