Новий порядок виїзду дітей за кордон, у разі, якщо батьки розлучені

Відповідно до змін, які внесені до «Правил перетинання державного кордону громадянами України », затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 за № 57, змінено правила перетинання державного кордону громадянами України, які не досягли 16-річного віку.

У випадках, коли місце проживання дитини визначено судом з одним із батьків, а інший із батьків має заборгованість зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за 6 (шість) місяців, виїзд дитини за кордон в супроводі одного з батьків (усиновлювачів, піклувальників або інших осіб, уповноважених за нотаріально посвідченою згодою) для відпочинку, навчання або лікування здійснюється без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків, у якого є заборгованість зі сплати аліментів.
У пункті пропуску через Державний кордон, одному з батьків (усиновлювачів, піклувальників або інших осіб, уповноважених за нотаріально посвідченою згодою), з ким слідує дитина, необхідно пред’явити довідку про наявність заборгованості зі сплати аліментів, видану органом державної виконавчої служби.
Вказана довідка видається протягом 10 днів та дійсна протягом 1 місяця з дня її видачі.
При перетинанні кордону замість нотаріальної посвідченої згоди батька матір пред’являє оригінал довідки ДВС (або її копію, засвідчену нотаріально).