Надходження від податку на доходи фізичних осіб, одержані військовослужбовцями, поліцією й особами рядового і начальницького складу вилучено до Держбюджету

• 15.11.2023

Верховна Рада України 08.11.2023 року ухвалила в цілому законопроект № 10037 «Про внесення змін до розділу 4 Бюджетного кодексу України щодо забезпечення підтримки обороноздатності держави та розвитку оборонно- промислового комплексу України.

А саме йдеться мова про вилучення з місцевих бюджетів надходжень від податку на доходи фізичних осіб, одержані військовослужбовцями, поліцією й особами рядового і начальницького складу.

Даним Законом встановлено що з 1 жовтня 2023 року по 31 грудня 2024 року як виняток з положень пунктів 1 частини першої статті 64 та пункту 1 частини першої статті 66 цього Кодексу частина податку на доходи фізичних осіб від оподаткування доходів у вигляді грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями, поліцейськими та особами рядового і начальницького складу, що сплачується згідно з ПКУ на відповідній території України та згідно із зазначеними нормами цього Кодексу належить до доходів загального фонду відповідних місцевих бюджетів, зараховується в повному обсязі до спеціального фонду Державного бюджету України та спрямовується у таких пропорціях та за такими напрямками:

• 45% до Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України на здійснення заходів із закупівлі спецтехніки та обладнання
  • 45 % до Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України на виконання державних цільових програм реформування та розвитку оборонно-промислового комплексу
  • 10% розпорядникам сектору безпеки і оборони для автоматичного розподілу між військовими частинами пропорційно відповідно до сплаченого ПДФО

В загальній структурі надходжень загального фонду кошти від військового ПДФО становить 11,1%.

Крім того при формуванні дохідної частини Бюджету Фастівської міської громади на 2024 рік, доходи загального фонду будуть зменшені суму надходжень військового ПДФО у 2023 році, це орієнтовно 50 млн.грн.