Надання грошової допомоги власникам житла, пошкодженого або зруйнованого під час повномасштабного вторгнення росії в Україну

• 19.09.2024

Державна програма “єВідновлення” передбачає надання грошової допомоги власникам житла, пошкодженого або зруйнованого під час повномасштабного вторгнення росії в Україну. На відшкодування збитків та відновлення житла спрямовуються гроші з державного бюджету, а також фінансові кошти, надані міжнародними донорами.

Розмір фінансової допомоги постраждалим визначається індивідуально. Для цього в місцевих громадах створюються спеціальні комісії, завданням яких є огляд пошкодженої нерухомості та розрахунок суми компенсації.

Щоб отримати компенсаці. за пошкоджене житло потрібно:

Повідомити про пошкоджене житло. Залишити повідомлення можна через сервіс “Дія”. Якщо у заявника немає смартфона або іншого гаджета для встановлення застосунку “Дія”, він може звернутися до ЦНАПу.

Відкрити в будь-якому з банків-партнерів (список затверджено Кабінетом міністрів України) спеціальний рахунок і отримати картку “єВідновлення”. Для цього потрібно відвідати будь-яке відділення банку або залишити онлайн-заявку на їхньому офіційному сайті.

Скласти та подати заяву про нарахування матеріальної компенсації за пошкоджене житло. Зробити це можна на порталі “Дія” або ЦНАП.

Після отримання заявки вона передається на розгляд комісії. Представники комісії прибудуть на місце зазначеного в заявці об’єкта, вивчать усі наявні пошкодження та розрахують суму компенсації на виконання ремонту або відновлення.

Після ухвалення комісією рішення вони зобов’язані повідомити про це заявника. Далі повідомлення про ухвалене рішення з’являється в додатку “Дія”.

На завершення гроші надходять на зазначену картку “єВідновлення” і можуть бути використані  за призначенням протягом 12 або 18 місяців в залежності від категорії пошкодження. При цьому витрачати отриману допомогу можна винятково на будівельний матеріал або ремонтні роботи визначені комісією. Залучити до робіт підрядника можна тільки в тому разі, якщо в нього є спеціальний МСС або торговий код.

Після завершення ремонтних робіт, отримувач компенсації зобов’язаний протягом 15 робочих днів подати повідомлення про завершення ремонтних робіт разом з фотофіксацією завершених ремонтних робіт через портал “Дія” або ЦНАП.

Після отримання повідомлення про завершення ремонтних робіт, комісія здійснює повторний виї’зд на місце пошкодженого об’єкту та складає акт верифікації виконаних робіт.