Мешканки Фастівської громади взяли участь у проєкті «ЇЇ ПЕРСПЕКТИВА»

• 17.07.2024

Днями у Києві завершився дводенний підсумковий захід проєкту “Її Перспектива. Без жінок не буде миру та безпеки”, який було присвячено висвітленню погляду жінок на війну та участь у відбудові й відновленні. Проєкт реалізовувався ГО “Інститут миру і порозуміння”.

У проєкті взяли участь мешканки Фастівської громади та представниці КЗ ФМР “Фастівський міський молодіжний центр”, фасилітаторкою команди виступила Надія Самар.

У перший день відбулася презентація дослідження “Практики включення молодих жінок ВПО в приймаючі громади”. А у столичному кінотеатрі “Жовтень” відбувся прем’єрний показ короткометражних фільмів, знятих учасницями проєкту “ЇЇ Перспектива” з Черкас, Фастова, Нововолинська, Здолбунова і Василькова.

Впродовж дев’яти місяців під керівництвом досвідчених менторів зі світу кіно команди молодих місцевих та внутрішньо переміщених жінок спільно працювали над створенням власних відеоісторій, де розкривають проблеми, з якими стикаються в контексті війни. Це не лише проблеми ВПО, а і про жінок, які чекають на повернення своїх чоловіків із війська, і тих, які зараз переживають стан невизначеності через зниклих безвісти, і про жінок, які самі роблять вибір піти служити, захищаючи Україну.

Головне завдання проєкту – навчити жінок інструментам, що дозволять зробити кожну з їхніх історій видимою, а голос почутим. Сприяти участі жінок у майбутніх політичних процесах, орієнтованих на відновлення та відбудову.

Понад 100 жінок-учасниць проєкту навчали знімати фільми про проблеми, з якими вони стикаються під час війни. Ці фільми соціальної проблематики є кінцевим продуктом діяльності команд.

Пропонуємо вашій увазі переглянути відеороботи учасниць із Фастова:

Всі фільми учасниць можна переглянути за посиланням: https://youtube.com/playlist?list=PL6UuYTCBJFic9tvJ0q4nnAdUKQJYeszEQ&si=np9hcbwQyLw2PvUA

Зйомка фільмів відбулася в рамках проєкту “Розширення можливостей внутрішньо переміщених молодих жінок в Україні для участі в контексті розбудови миру” (“ЇЇ ПЕРСПЕКТИВА”), який впроваджується ГО “Інститут миру і порозуміння” у співпраці з “Глобальним партнерством для запобігання збройним конфліктам” за технічної підтримки ООН Жінки в Україні UN Women Ukraine / ООН Жінки в Україні та за фінансування Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF) Women’s Peace & Humanitarian Fund, гнучкого та оперативного інструменту фінансування, що підтримує якісні заходи для підвищення спроможності місцевих жінок у запобіганні конфліктам, реагуванні на кризи та надзвичайні ситуації та використання ключових можливостей миробудівництва.

Мета проєкту: сприяти соціальній згуртованості між внутрішньо переміщеними молодими жінками та приймаючими громадами в 5 областях України та розбудовувати потенціал жінок до участі у політичних процесах, спрямованих на повоєнне відновлення та відбудову.