Купатись в Унаві поки що можна

• 29.05.2019

Такий висновок лабораторних досліджень води, проведених Фастівським міжрайонним                                    відділом лабораторних досліджень                                                                                                                                          ДУ «Київський ОЛЦ МОЗ України» на пляжах №1 та №2.

Як зазначає завідувач відділу В. Ткаченко у листі на ім’я міського голови М. Нетяжука, за дорученням якого виконувались заміри, згідно з отриманими результататами станом на 27.05.2019 року мікробіологічних або хімічних загроз щодо використання р. Унава в районі пляжів №1 та №2 для рекреаційних потреб не виявлено.

Однак, у майбутньому все ж слід бути обережнішими.  В зразках   води нашої річки виявлено невідповідність ДСП 173-96 по наступному санітарно-гігієнічному показнику: перевищений нормований рівень БСК- 20 (біохімічне споживання кисню) в 1,2 рази. Той факт, що даний показник дещо не відповідає нормованому рівню, може свідчити про уповільнення процесів природного біохімічного очищення води Унави. Втім, як повідомляється, за результатами лабораторних досліджень від 22.04.2019 року він був перевищений в 2,5 рази.