ІНФОРМАЦІЯ щодо змін, внесених Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 29.06.2021 року №1584-ІХ

Пунктом 6 частини третьої статті 30 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” (далі – Закон) передбачено дітям з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою, виплату державної соціальної допомоги, розмір якої підвищується на 50 процентів від розміру, передбаченого абзацом 5 частини першої статті 2 Закону України „Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”.

Частиною третьою статті 54 Закону пенсії по інвалідності, що настала внаслідок – каліцтва чи захворювання внаслідок Чорнобильської катастрофи, для дітей з інвалідністю встановлено у розмірі не нижчому 3 700 гривень (Закон України „Про внесення змін до Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” від 29 06 2021 № 1584-ІХ).

Пунктом 5 Порядку призначення і виплати соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.02.2021 № 79, визначено, що за вибором осіб з інвалідністю з дитинства (законних представників осіб з інвалідністю з дитинства, визнаних недієздатними, та дітей з інвалідністю віком до 18 років), які мають одночасно право на державну соціальну допомогу відповідно до Закону України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю” та на пенсію, призначається державна соціальна допомога або пенсія.

Пенсія по інвалідності дітям з інвалідністю внаслідок каліцтва чи захворювання внаслідок Чорнобильської катастрофи призначається відповідно до частини третьої статті 54 Закону в розмірі 3 700 грн. з дня подання відповідної заяви на підставі медичного висновку на дитину з інвалідністю віком до 18 років, експертного висновку про зв’язок захворювання/інвалідності з наслідками аварії на Чорнобильській АЕС та посвідчення дитини, яка потерпіла від Чорнобильської катастрофи, з урахуванням виплаченої органами соціального захисту населення державної соціальної допомоги у місяці призначення пенсії.

З питання призначення пенсії згідно ст. 54 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” рекомендуємо звертатися до відділу обслуговування громадян     №16 сервісного центру Головного управління Пенсійного Фонду України в Київській області за адресою: м. Фастів, вул. А. Саєнка, 10, контактний телефон (04565) 6-23-67.