Інформація про епідситуацію та стан інфекційної захворюваності серед населення громади

  • 07.02.2024

Наразі епідемічна ситуація щодо інфекційної захворюваності населення громади визначена як напружена.

З початку 2024 року захворюваність на ГРВІ виросла в 1,6 рази, 64,6 % серед захворівших – діти, і це на 4% більше ніж за попередній період. Зареєстровано 1 випадок грипу у дорослого (сел. Борова -знаходиться на амбулаторному лікуванні). Госпіталізована 61 особа, в т.ч. 41 дитина.

З метою недопущення стрімкого розповсюдження захворювань на грип та ГРВІ медпрацівниками філії рекомендовано   керівникам закладів освіти посилити протиепідемічний режим, проводити щоденний моніторинг відвідування дітьми закладів освіти та при перевищенні 20% хворих дітей  на ГРВІ та грип  спільно з органами влади та місцевого самоврядування застосовувати обмежувальні заходи. Станом на 02.02.2024 р. у громаді переведено на дистанційне навчання 11 закладів освіти.

За весь період епідсезону  з 1 жовтня 2023 року на ГРВІ захворіло 10366 осіб (інтенсивний  показник на 100 тис. населення 17196,7), в тому числі діти – 6589( 63,5%).  Госпіталізовано було 172 особи , в т.ч. дітей – 129 (80,6%). COVID-19 за весь період офіційно зареєстровано 5 випадків,  в т. ч. 1 дитина; всі одужали. Карантин відмінено з 30.06.2023 року по всій території України , COVID-19 прирівняно до ГРВІ та згідно з наказом МОЗ України від 07 серпня 2023 року №1416 COVID-19 був виключений з переліку особливо небезпечних хвороб.

Негативною залишається тенденція щодо захворюваності на хронічний вірусний гепатит С, в січні зареєстровано 11 випадків захворювання серед дорослих (Фастів – 9,  по 1 випадку с. Веприк та с. Мала Снітинка).

Зареєстровано  3 випадки хвороби Лайма (дорослі –  м. Фастів).

Епідситуація з інших інфекційних хвороб  за результатами проведеного рутинного та оперативного епіданалізу визначена як благополучна. У січні не зареєстровано випадків особливо небезпечних та інших небезпечних інфекційних  хвороб. Зареєстровано поодинокі випадки гострих кишкових інфекцій в м. Фастові ( 5 випадків в т.ч. 3 дітей) та селищі  Борова (3 випадки в т.ч.  3 дітей). 1 випадок сальмонельозу у дитини, яка не відвідує дитячі заклади освіти; 9 випадків захворювання на вітряну віспу, в тому числі у 7 дітей (Фастів – 5 випадків , в т.ч. 4 дітей, сел.. Борова – 4 випадки  в т.ч. 3 дітей).

В вогнищах інфекцій своєчасно проведені комплекс протиепідемічних заходів, розповсюдження інфекційних хвороб не допущено.

Моніторинг захворюваності на грип та ГРВІ продовжується . Пік захворюваності очікується кінець лютого-початок березня 2024 року.

Відповідно до вимог Закону України «Про захист населення  від інфекційних хвороб» з метою недопущення стрімкого розповсюдження захворювань на грип, ГРВІ ,  іншими діючими в сфері охорони здоров’я та освіти законодавчими та нормативно-правовими актами, рішенням Київської обласної комісії з питань ТЕБ та НС (Протокол №32 позачергового засідання від 23.10.2023 р.) Фастівська районна філія ДУ «Київський ОЦ КПХ МОЗ» рекомендує:

  • обмежити проведення спортивних , культурно-масових та інших організаційних заходів з великим скупченням людей;
  • керівникам підприємств , установ, організацій різних форм власності посилити протиепідемічний режим з проведенням вологого прибирання та провітрювання приміщень, створення умов для дотримання правил особистої гігієни працівниками;
  • для населення рекомендуємо уникати контакту з особами, що мають прояви ГРВІ, обмежити відвідування місць великого скупчення людей; часто провітрювати приміщення, мити руки з милом, не торкатися рота, носа немитими руками; уникати обіймів, поцілунків, рукотискань; дотримуватися етикету кашлю. При перших ознаках хвороби залишатися вдома, не займатися самолікуванням , своєчасно звертатися до сімейних лікаріів за медичною допомогою.

За інформацією Віри Ткаченко, завідувачки Фастівського підрозділу Фастівської районної філії ДУ «КОЦКПХ МОЗ України»

БІЛЬШЕ НОВИН

ДИВИТИСЬ