• 15.12.2023

14 грудня Європейська рада ухвалила рішення про початок переговорів про вступ до ЄС України та Молдови. Про це повідомив голова Євроради Шарль Мішель.

«Вітаю кожного українця й українку. Історію творять ті, хто не втомлюється боротися за свободу» – зазначив у вітальному до українців слові Президент.

Таких результатів вдалося досягти завдяки роботі команди під головуванням Президента Володимира Зеленського.

Інформаційно: після початку перемовин визначаються умови, на підставі яких країна може приєднатися до Євросоюзу. На їх основі має бути створений проєкт угоди. Даний етап може бути довготривалим. Потім скликається конференція і підписується договір про приєднання. Угоду повинні ратифікувати парламенти усіх держав-членів Євросоюзу та держави-кандидатки. Тільки після  цього членство набуває чинності.