Як отримати інформацію про наявність/відсутність податкового боргу фізичній особі – громадянину

• 10.11.2023

Головне управління ДПС у Київській області повідомляє, що фізичні особи – не  суб’єкти господарювання, можуть отримати інформацію про наявність/відсутність податкового боргу, скориставшись сервісами Електронного кабінету, вхід до якого здійснюється за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС.
Вхід до приватної частини Електронного кабінету здійснюється після проходження користувачем електронної ідентифікації онлайн з використанням кваліфікованого електронного підпису будь-якого кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг, через інтегровану систему електронної ідентифікації – id.gov.ua або за допомогою мобільного застосунку «Дія».

У режимі «Стан розрахунків з бюджетом» приватної частини Електронного кабінету користувач має доступ до своїх особових рахунків зі сплати податків, зборів та інших платежів.

Червоним кольором позначені суми заборгованості перед бюджетом.

У разі виникнення податкового боргу, контролюючий орган, відповідно до п. 59.1 ст. 59 ПКУ надсилає (вручає)  платнику податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Податкова вимога разом з детальним розрахунком суми податкового боргу надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов’язання.

Податкова вимога не надсилається (не вручається), а заходи, спрямовані на погашення (стягнення) податкового боргу, не застосовуються, якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує ста вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – 3060,0грн. У разі збільшення загальної суми податкового боргу до розміру, що перевищує сто вісімдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, контролюючий орган надсилає (вручає) податкову вимогу такому платнику.

Громадяни мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу:

– за своєю податковою адресою для звірки даних щодо нарахованої суми податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки;

– за своєю податковою адресою (місцем реєстрації) для проведення звірки даних щодо нарахованої суми транспортного податку.

Для звірки щодо плати за землю ФО мають право письмово або в електронній формі засобами електронного зв’язку звернутися до контролюючого органу за своїм місцем обліку у контролюючих органах або за місцем знаходження земельних ділянок, земельних часток (паїв).

Залишаємось на зв’язку:

Комунікаційна платформа: kyivobl.ikc@tax.gov.ua

Підписатись на сторінку Фейсбук ГУ ДПС у Київській областіhttps://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast