Фастівський міський ЦПМСД планує розширити спектр послуг для населення

• 08.12.2023

Проаналізувавши виклики й проблеми сьогодення, потреби мешканців у послугах психосоціальної підтримки, враховуючи позитивний досвід КНП ФМР «Фастівський міський Центр первинної медичної (медико-санітарної)допомоги» у реалізації грантового проєкту «Впровадження моделі мультидисциплінарного підходу щодо надання медичних, соціальних та психологічних послуг вразливим групам населення включаючи ВПО, у закладах первинної медичної допомоги» (робота психолога та соціального працівника) USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я» та  з метою реалізації екпериментального проєкту із запровадження комплексної соціальної послуги з формування життєстійкості  відповідно до постанови КМУ від 03.10.2023 року № 1049 «Про реалізацію експериментального проекту із запровадження комплексної соціальної послуги з формування життєстійкості», ст..13 Закону України «Про соціальні послуги» фахівцями відділу  з питань охорони здоров’я та міського ЦЕПМСД  спільно з юридичним управлінням було опрацьовано дане питання та на чергову сесію Фастівської міської ради підготовлений проєкт рішення «Про затвердження Статуту Комунального некомерційного підприємства Фастівської міської ради “Фастівський міський Центр первинної медичної (медико-санітарної)  допомоги”  (код ЄДРПОУ 01107935) у новій редакції та внесення змін до видів економічної діяльності».

Так проєктом рішення було запропоновано:

1. Затвердити Статут Комунального некомерційного підприємства Фастівської міської ради “Фастівський міський Центр первинної медичної (медико-санітарної) допомоги» (код ЄДРПОУ 01107935) в новій редакції, після внесення змін, а саме:

–  п.1.1. розділу І «Загальні положення» доповнити наступним  « та надає послуги, визначені пунктом 34 Порядку реалізації екпериментального проєкту із запровадження комплексної соціальної послуги з формування життєстійкості,  затвердженого  постановою  Кабінету Міністрів України  від 03.10.2023 року № 1049 «Про реалізацію експериментального проекту із запровадження комплексної соціальної послуги з формування життєстійкості»;

– до розділу 3 «Мета та предмет діяльності» – доповнити  пунктом «3.29. Підприємство є надавачем соціальних послуг (комплексної послуги), визначених пунктом 34 Порядку реалізації екпериментального проєкту із запровадження комплексної соціальної послуги з формування життєстійкості,  затвердженого  постановою  Кабінету Міністрів України  від 03.10.2023 року № 1049 «Про реалізацію експериментального проекту із запровадження комплексної соціальної послуги з формування життєстійкості».

Також проєктом вище вказаного рішення було запропоновано внести зміни до видів економічної діяльності Комунального некомерційного підприємства Фастівської міської ради “Фастівський міський Центр первинної медичної (медико-санітарної) допомоги» (код ЄДРПОУ 01107935), місцезнаходження юридичної особи: 08500,  Київська область, Фастівський район, місто Фастів, вул. Київська, будинок 57, додавши код 88.99 «Надання іншої соціальної допомоги без забезпечення проживання, н.в.і.у.».

Метою реалізації експериментального проекту є надання комплексної послуги, що сприятиме :

• підтримці психічного здоров’я населення, зниження загального рівня стресу і тривожності серед населення;
  • адаптації осіб/сімей/групи осіб, які проживають на території громади, зокрема внутрішньо переміщених осіб, до кризових ситуацій (зокрема воєнних дій, тимчасової окупації, проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру);
  • набуттю навичок стресостійкості як комплексу особистісних якостей, що дає змогу зменшити значні інтелектуальні, вольові та емоційні навантаження без особливих шкідливих наслідків для власного здоров’я, інших людей та професійної діяльності, а також запобіганню психологічній травматизації та мінімізації ризиків психологічної ретравматизації;
  • забезпеченню комплексного підходу до надання соціальних послуг особам/сім’ям/групам осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах та/або належать до вразливих груп населення, які проживають на території територіальної громади;
  • зміцненню сімейних і родинних зв’язків та розвитку батьківськихкомпетентностей.