Фастівський міський територіальний центр соціального обслуговування
- 30.07.2024
Фастівський міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Фастівської міської ради.
Адреса: 08500, вул. Героїв Чорнобиля,13, м. Фастів, Київська область.
Контактний телефон: (04565) 5-14-56.
Електронна адреса: 08500ter@ukr.net
В.о. директора терцентру – Хоменко Вікторія Петрівна
Територіальний центр провадить свою діяльність на принципах адресності та індивідуального підходу, доступності та відкритості, добровільного вибору отримання чи відмови від соціальних послуг, гуманності, комплексності, максимальної ефективності використання бюджетних коштів, законності, соціальної справедливості, забезпечення конфіденційності, дотримання державних стандартів соціальних послуг, етичних норм і правил.
У територіальному центрі діють такі структурні підрозділи:
- Відділення соціальної допомоги вдома;
- Відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги;
- Відділення фізичного супроводу та транспортні послуги (соціальне таксі).
Територіальний центр забезпечує безоплатне здійснення своїми структурними підрозділами надання соціальних послуг: громадян похилого віку, інвалідів, хворих, які не здатні до самообслуговування і не мають рідних, які повинні забезпечити їм догляд і допомогу.
Територіальний центр надає платні соціальні послуги визначені постановою Кабінету Міністрів України від 14.01.2004 р. №12 «Про порядок надання платних соціальних послуг та затвердження їх переліку». Тарифи на платні соціальні послуги встановлюються територіальним центром відповідно до постанови КМУ від 09.04.2005р.№268 «Про затвердження Порядку регулювання тарифів на платні соціальні послуги» і щорічно затверджуються Рішенням Фастівської міської ради.
Для отримання соціальних послуг громадянам необхідно подати одноразово наступні документи до центру надання адміністративних послуг Фастівської міської ради (ЦНАП):
-заява за формою, встановленою Мінсоцполітики;
– Акт оцінювання потреб особи/сім’ї у соціальних послугах (за наявності), складений соціальним менеджером /фахівцем із соціальної роботи.
– Висновок оцінки потреб особи/сім’ї складений соціальним менеджером /фахівцем із соціальної роботи.
– Копія довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією за формою, затвердженою МОЗ (для осіб з інвалідністю).
– Копія довідки про взяття на облік внутрішньо-переміщеної особи (за наявності);
– Копія паспорта громадянина України або іншого документа, що посвідчує особу, яка потребує надання соціальних послуг.
– Копія документу, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, у якому зазначено реєстраційний номер облікової картки платника податків, або копія паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органові та мають про це відмітку в паспорті).
– Медичний висновок про здатність до самообслуговування та потребу в сторонній допомозі.
Рішення про надання/відмову в наданні соціальної послуги приймається не пізніше 10 днів після надходження заяви зі всіма необхідними документами
Територіальний центр визначає індивідуальні потреби отримувача соціальної послуги, встановлює групу рухової активності, визначає зміст соціальних послуг, уточнює обсяг, складає індивідуальний план та укладається з отримувачем соціальної послуги договір про надання таких послуг.
На громадян, з якими уклали договір заводиться особова справа, де підшиваються усі документи.
У територіальному центрі ведеться облік громадян, яким надаються соціальні послуги, як на платній, так і на безоплатній основі.
Медичними протипоказаннями для надання соціальних послуг громадян є наявність у них інфекційних захворювань, залежності від психоактивних речовин, алкоголю, психічних захворювань, що потребують перебування на спеціальному диспансерному обліку.
Надання соціальних послуг громадянам структурними підрозділами територіального центру припиняється:
- поліпшення стану здоров’я , в результаті чого громадянин втрачає потребу у наданні соціальних послуг
- виявлення у громадянина, якого безоплатно обслуговує територіальний центр, працездатних рідних(батьків, дітей, чоловіка, дружину) або осіб, які відповідно до законодавства повинні забезпечити йому догляд і допомогу, або осіб, які уклали договід довічного утримання(догляду)
- зміни місця проживання/перебування ( за межами адміністративно-територіальної одиниці, на яку поширюється повноваження територіального центру)
- грубого, принизливого ставлення громадянина до обслуговуючого персоналу, соціального робітника та інших працівників територіального центру
- виявлення медичних протипоказань для надання соціальних послуг
- систематичне перебування у стані наркотичного, алкогольного сп’яніння.
Територіальний центр має право в установленому порядку отримувати гуманітарну та благодійну допомогу, в тому числі із-за кордону, яка використовується для надання допомоги громадянам, які стоять на обліку у територіальному центрі.