Епідемічна ситуація щодо захворюваності на ГРВІ, грип та СOVID-19 за 11 місяців 2023 року серед мешканців Фастівської громади

• 12.12.2023

Гострі респіраторні  вірусні інфекції (ГРВІ)

• Захворіли 13559 осіб (це в 2,4 рази більше за 2022 рік, коли захворіли  5605 особи). Серед них 7918 – діти
  • Групових захворювань та спалахів не зареєстровано
  • Госпіталізовано (із жовтня 2023 року) 84 особи, з них 66 – діти

В медзакладах громади проводиться вакцинація від грипу.

• Наразі вакциновано 63 медичних працівника та 2 дітей з групи ризику.
  • Мешканці, які звернулися за вакцинацією до медзакладів: 149 – дорослих та 9 дітей.

Інформаційно:

Вакцина Ваксігрип® Тетра показана для профілактики грипу, спричиненого двома підтипами вірусу грипу А та двома типами вірусу грипу В, які містяться в цій вакцині

Вакцина ДжіСі Флю Квадривалент викликає утворення антитіл та шляхом вакцинації захищає від клінічних проявів хвороби. Оскільки вірус грипу є мінливим, а його антигенні властивості час від часу значно змінюються, захист, що надається вакциною, обмежується штамами, з яких виготовлена вакцина, або близькоспорідненими штамами.

Загалом серопротекція досягається протягом 2–3 тижнів. Тривалість імунітету після вакцинації залежить від вакцинного штаму і, як правило, триває від 6 до 12 місяців.

Епідемічна ситуація  щодо захворюваності на СOVID-19

• Захворіли 209 осіб, з них 24 – діти (показники нижчі за аналогічний період 2022 року в 9,8 разів,  щодо дітей – в 6,2 рази).
  • жителі м.Фастів  – 120 осіб, з них 11 дітей
  • жителі населених пунктів – 89, з них 13 дітей
  • Померли 2 особи – дорослі (житель м.Фастів – 1, смт.Борова – 1)

Вакцинація мешканців громади від коронавірусної інфекції відбувається вакциною СOMIRNATY. Щоб вакцинуватися, необхідно звернутися до свого сімейного лікаря.

За інформацією Фастівської районної філії ДУ «Київський ОЦ КПХ МОЗ»