До уваги внутрішньо переміщених осіб громади!

• 25.12.2023

Порядок встановлення статусу внутрішньо переміщених осіб регулюється Постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 року № 509 « Про облік внутрішньо переміщених осіб». Цей Порядок регулює механізм видачі довідки внутрішньо переміщеної особи. Довідка є документом, який підтверджує внутрішнє переміщення і взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Відповідно до ст.4 закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» від 20.10.2014р. № 1706YІІ факт внутрішнього переміщення підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, що діє безстроково. Підставами  для взяття на облік внутрішньо переміщеної особи  є проживання на території, де  виникли обставини, зазначені в ст.1 цього Закону, на  момент їх виникнення та згідно Переліку від 22.12.2022  Наказ № 309 зі змінами «Про затвердження Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією»

Для отримання довідки внутрішньо переміщеної особи вам необхідно звернутись до управління соціального захисту населення ВК Фастівської МР  (м. Фастів, вул. Небесної сотні, 8, (045-65)6-25-00).

Для отримання довідки ВПО необхідно подати заяву та перелік документів:

• паспорт громадянина України (для повнолітніх);
  • довідку про присвоєння РНОКПП;
  • інший документ, що посвідчує особу та підтверджує спеціальний статус заявника.
  • довідку до акту огляду МСЕК за наявності;
  • свідоцтво про народження дитини ;
  • про взяття на облік  РТЦК для чоловіків призовного віку. (Згідно з витягом з протоколу №112 від 22.07.2022 року засідання оперативного штабу Фастівської районної військової адміністрації: «8. Головам територіальних громад: забезпечити прийом заяв ВПО чоловічої статі, які пройшли постановку на облік у Фастівському РТЦК та СП»).

У разі відсутності в документі, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, або документі, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус, відмітки про реєстрацію місця проживання на території адміністративно-територіальної одиниці, з якої здійснюється внутрішнє переміщення у зв’язку з обставинами, визначеними у статті 1 цього Закону, заявник надає докази, що підтверджують факт проживання на території адміністративно-територіальної одиниці, з якої здійснюється внутрішнє переміщення, на день виникнення обставин, що спричинили внутрішнє переміщення, визначених статтею 1 цього Закону (військовий квиток, трудова книжка із записами про здійснення трудової діяльності, право власності на рухоме або нерухоме майно, свідоцтво про базову загальну середню освіту, атестат про повну освіту тощо).