До Фастова прибули унікальні експонати Національного військово-історичного музею

  • 29.04.2023

Сьогодні, у день відзначення 105-ї річниці Військово-морського Прапора Збройних сил України, до Фастова прибули унікальні експонати Національного військово-історичного музею – залишки славнозвісного ворожого корабля, який тепер на дні Чорного моря, частина ракети «Нептун», яка завдала нищівного удару по крейсеру та інших експонатів.

Кілька днів тому, 14 квітня, У Національному військово-історичному музеї дані експонати, які пов’язані з найбільшою перемогою Військово-морських сил України у цій війні, були виставлені вперше. Сьогодні ці експонати загальнонаціонального значення вперше покинули музей, щоб потрапити до Фастова разом із представниками ВМС України!

«Важливо в часи війни говорити про Перемогу. Якщо говорити про Військово-морські сили України, то, напевно, це абсолютно безпрецедентна річ, коли, маючи дуже відмінний за розмірами та потужністю флот країни агресора, Військово-морські сили України потопили флагман, гордість російського флоту – гвардійський ракетний крейсер «москва». Залишки «москви», які вдалося знайти в морі, сьогодні можна було побачити на даній експозиції» – зазначив Євгеній Шупік, старший науковий співробітник Національного військово-історичного музею, який разом з колегами з музею прибув до Фастова.

«Також на виставці були представлені унікальні, оригінальні світлини українських кораблів, фото Севастопольського рейду часів українізації флоту 1918 року. Та все ж перлиною експозиції є стабілізатор стартового двигуна тієї української ракети «Нептун», якою (однією з двох) було уражено крейсер «москва» 13 квітня 2022 року. Даний експонат музею було передано головнокомандувачем Військово-морських сил» – додав Євгеній Шупік.

БІЛЬШЕ НОВИН

ДИВИТИСЬ